www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


OZNAM

Spoločnosť Bausch + Lomb dobrovoľne sťahuje z trhu určité šarže roztokov na kontaktné šošovky, roztokov na vyplachovanie a zvlhčovanie očí. Viac sa dozviete na BLRecall.expertinquiry.com (https://www.blrecall.expertinquiry.com/).

LAVAL, Quebec, 27. 5. 2021 – Spoločnosť Bausch + Lomb, popredná svetová spoločnosť v oblasti zdravia a starostlivosti o oči, dobrovoľne sťahuje z trhu určité šarže roztoku na kontaktné šošovky Biotrue®, viacúčelového roztoku pre citlivé oči ReNu® MPS, roztoku na kontaktné šošovky ReNu® MultiPlus, čistiaceho prostriedku Boston®, roztoku na úpravu Boston®, viacčinného roztoku na kontaktné šošovky Boston® Simplus, roztoku na kontaktné šošovky Sensitive Eyes®, roztoku na kontaktné šošovky EasySept®, roztoku na umývanie očí Ophtaxia®, roztoku na zvlhčovanie očí Sensitive Eyes® a súvisiacich privátnych značiek, ktoré boli vyrobené v našom talianskom závode v Miláne.

Toto stiahnutie z trhu sa vykonáva v Európe, na Strednom východe, v Afrike, Rusku/CIS, Hongkongu a Číne, aj keď určité šarže produktu Ophtaxia® sú dodávané iba vo Francúzsku a Hongkongu a produkt Sensitive Eyes® v Maďarsku, Bulharsku a na juhu Afriky. Jediným produktom, ktorého sa týka stiahnutie z trhu v Číne je Boston® Simplus.

Tomuto dobrovoľnému stiahnutiu z trhu predchádzalo oznámenie, doručené spoločnosti Bausch + Lomb, o nezhode v procese sterilizácie u jedného z externých dodávateľov  v Miláne/Taliansku, ktorý sterilizuje niektoré komponenty (fľaše, uzávery a vrchnáky) pred výrobou. Spoločnosť Bausch + Lomb je jednou zo spoločností ovplyvnených touto situáciou.

Zdravie a bezpečnosť každého, kto používa naše výrobky je pre nás na prvom mieste. Aj keď existuje malé riziko infekcie týmito výrobkami, rozhodli sme sa dobrovoľne stiahnuť z trhu dotknuté šarže výrobkov, nakoľko nemôžeme potvrdiť súlad dodávateľa s požiadavkami na zhodu procesu pre vyššie uvedené komponenty týchto výrobkov.

V súvislosti s týmto problémom neboli doposiaľ hlásené žiadne závažné nežiaduce udalosti.

Podrobnejšie informácie o dotknutých šaržiach produktov nájdete na stránke BLRecall.expertinquiry.com. Uvedeným stiahnutím z trhu nie sú ovplyvnené žiadne iné šarže produktov spoločnosti Bausch + Lomb.

Spotrebitelia, ktorí môžu vlastniť ovplyvnené šarže produktov by mali podniknúť nasledovné kroky:

  1. Pre overenie šarže produktu navštívte BLRecall.expertinquiry.com.
  2. Ak sa to týka vašej šarže, prestaňte produkt používať.
  3. Zaregistrujte sa pre ďalšie informácie na BLRecall.expertinquiry.com.
  4. Po vykonaní všetkých pokynov, zlikvidujte produkt v súlade s národnými požiadavkami.


Pre viac informácií o stiahnutí z trhu alebo ak potrebujete pomoc pri registrácii alebo pre nahlásenie nežiadúcich účinkov alebo sťažností kontaktujte spoločnosť Sedgwick, ktorá vykonáva stiahnutie produktu z trhu v mene spoločnosti Bausch + Lomb prostredníctvom e-mailu: BLRecall@Sedgwick.com alebo na tel. čísle: +44-20-8089-3775 medzi 09:00 až 18:00 miestneho času, nedeľa – sobota, alebo on-line na BLRecall.expertinquiry.com. Spotrebitelia by mali taktiež kontaktovať svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, od ktorého získajú ďalšiu starostlivosť alebo pokyny v prípade, že zaznamenali nežiaduce účinky.

Maloobchodníkov, lekárne, zdravotníckych pracovníkov v oblasti očnej starostlivosti, distribútorov a veľkoobchodníkov, ktorí si zakúpili výrobky priamo od spoločnosti Bausch + Lomb žiadame, aby kontaktovali spoločnosť Sedgwick na telefónnom čísle +44-20-8089-3775 a požiadali o vyzdvihnutie identifikovaného produktu a pokyny na autorizáciu vrátenia tovaru. Ak produkty neboli zakúpené priamo od spoločnosti Bausch + Lomb, žiadame zákazníkov, aby kontaktovali svojho dodávateľa resp. predajcu, vo veci vrátenia produktu a následne s ním prediskutovali možnosti výmeny alebo vrátenia peňazí.

*Fotografie v detailoch o stiahnutých produktoch sú iba príkladmi. Produkty alebo balenia týchto produktov sa môžu v závislosti od krajiny/regiónu líšiť.

O spoločnosti Bausch + Lomb
Bausch + Lomb, popredná svetová spoločnosť v oblasti zdravia a starostlivosti o oči ako súčasť Bausch Health Companies Inc., sa zameriava na to, aby pomáhala ľuďom lepšie vidieť, aby mohli lepšie žiť. Jej hlavnou oblasťou podnikania sú voľnopredajné produkty, doplnky výživy, produkty na starostlivosť o oči, oftalmologické farmaceutické produkty, kontaktné šošovky, produkty na starostlivosť o šošovky, oftalmologické chirurgické prístroje a nástroje. Spoločnosť Bausch + Lomb vyvíja, vyrába a uvádza na trh jedno z najkomplexnejších portfólií produktov v odvetví, ktoré je dostupné v približne 100 krajinách. Viac informácií nájdete na www.bausch.com.  

###

®/TM sú obchodné značky spoločnosti Bausch & Lomb Incorporated alebo jej pridružených spoločností.
Všetky ostatné názvy produktov/značiek a/alebo logá sú ochranné známky príslušných vlastníkov
© 2021 Spoločnosť Bausch & Lomb Incorporated alebo jej pridružené spoločnosti.

© Bausch Health Slovakia s.r.o. Všetky práva sú vyhradené. Táto stránka je publikovaná spoločnosťou Bausch Health Slovakia s.r.o., so sídlom: Galvaniho 7/B, 821 04 Bratislava, IČO: 44651473, zapísaná v obchodnom registri vedenom okresným súdom v Bratislave, oddiel Sro, vložka: 57120/B, ktorá je výhradne zodpovedná za jej obsah. Táto stránka je určená pre použitie občanov Slovenskej republiky. Bausch + Lomb®, Biotrue®, Biotrue™ ONEday, Biotrue™ ONEday for Presbyopia, PureVision 2HD™, PureVision 2HD™ for Astigmatism, PureVision™ for Presbyopia, SofLens® Natural Colors, SofLens® 59, SofLens® Toric, SofLens® Multi-Focal, Optima™ FW a ReNu® MultiPlus™ sú ochranné a/alebo registrované známky Bausch Health.

Odborné otázky týkajúce sa našich výrobkov: SlovakRepublic.Medical.Info@bauschhealth.com

Hlásenie nežiadúcich účinkov a sťažností na zdravotnícke pomôcky: slovakia.mdcompliants@bauschhealth.com