www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


+2 alebo -2?

Olá olá, škola volá! Niekoho čaká základná, niekoho stredná alebo vysoká škola a niekoho škola života. Ale prečo je o tom vôbec reč? September sa nesie v znamení školských povinností a rovnako aj všetci ostatní doťahujú záležitosti, ktoré dlhšie odkladali. Napríklad aj takú návštevu očného lekára. Je čas absolvovať preventívnu prehliadku, aby ste vedeli, ako je na tom váš zrak.

BLOGY NA WEBPamätám si to, ako by to bolo dnes. Očná lekárka vyslovila ten ortieľ, keď som bola tretiačka na základnej škole. „Budeš musieť nosiť dioptrické okuliare do diaľky.“ Nepotešila som sa, ale pravdou je, že už som pomerne často žmúrila na tabuľu a kým dovtedy som sedávala v zadnejších laviciach, učiteľka ma presunula do prednej. Odvtedy datujem svoje úsmevné i menej úsmevné zážitky s okuliarmi a neskôr aj s kontaktnými šošovkami :-) Som rada, že si to mamina a učiteľka všimli – a to je apel na tých z vás, ktorí máte doma školopovinné deti alebo deti, ktoré do školy ešte len chystáte. A nezabudnite ani na seba, pretože dobre vidieť a mať zrak v poriadku je nielen pri kontaktných šošovkách základom.

Snažte sa nájsť si v septembri čas na seba a svoje zdravie, a preto sa objednajte na preventívnu očnú prehliadku čo najskôr. Veď čo môžete spraviť dnes, určite neodkladajte na zajtra. Zrejme to poznáte aj vy sami sa sebe, že zíde z očí, zíde z mysle…. a o týždeň si už na preventívnu prehliadku u očného ani nespomeniete.

Ideálne si preto rovno teraz zavolajte, zapíšte termín tam, kde na neho nezabudnete a potom už len stačí prísť na dohodnutý termín. Veď uznajte sami – preventívna prehliadka u očného lekára je jednou z tých príjemných a pomerne časovo nenáročných. Ja tak spravím tiež a verte, že o tom napíšem blog – lebo ako to u mňa býva zvykom, čakám, že v očnej ambulancii zažijem opäť niečo nevšedné a úsmevné :)

Do skorého písmenkovania,

Vaša adminka

© Bausch + Lomb. Všetky práva sú vyhradené. Táto stránka je publikovaná spoločnosťou Bausch + Lomb, so sídlom: Galvaniho 7/B, 821 04 Bratislava, IČO: PL5252810445, zapísaná v obchodnom registri vedenom okresným súdom v Bratislave, oddiel Sro, vložka: 57120/B, ktorá je výhradne zodpovedná za jej obsah. Táto stránka je určená pre použitie občanov Slovenskej republiky. Bausch + Lomb®, Biotrue®, Biotrue™ ONEday, Biotrue™ ONEday for Presbyopia, PureVision 2HD™, PureVision 2HD™ for Astigmatism, PureVision™ for Presbyopia, SofLens® Natural Colors, SofLens® 59, SofLens® Toric, SofLens® Multi-Focal, Optima™ FW a ReNu® MultiPlus™ sú ochranné a/alebo registrované známky Bausch + Lomb®

Odborné otázky týkajúce sa našich výrobkov: SlovakRepublic.Medical.Info@bauschhealth.com

Hlásenie nežiadúcich účinkov a sťažností na zdravotnícke pomôcky: slovakia.mdcompliants@bauschhealth.com