www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb

ULTRA®

Koniec unaveným a suchým očiam pri práci s digitálnymi zariadeniami. Prelomte kruh nepohodlia s mesačnými kontaktnými šošovkami Ultra od Bausch + Lomb s jedinečnou technológiou MoistureSeal.

Žijeme v dynamickej dobe. Dnešným komunikačným jazykom sú obrázky, grafika a emotikony. Čítame menej, ale naše oči sú zaťažované viac. Náš zrak síce nedosahuje kvalitu zobrazenia z kamier dronov, ale zároveň sa naša predstavivosť rozširuje vďaka virtuálnej realite. Hľadáme skúsenosti, ktoré obohacujú náš zrak a zlepšujú náš život. Každý deň vnímame viac zrakových podnetov prostredníctvom displejov a zložitejších grafík na obrazovkách.

Pri používaní digitálnych zariadení žmurkáme o 66 % menej. Kontaktné šošovky Bausch + Lomb ULTRA s technológiou MoistureSeal zabraňujú vysychaniu šošoviek spôsobené zníženým žmurkaním. Zaisťujú 95 %-né zvlhčenie po celých 16 hodín a pri ich nosení dochádza k zníženiu pocitu suchých očí a únavy. Táto technológia zabezpečuje dokonalé spojenie vysokej priepustnosti kyslíka a dlhotrvajúcu hydratáciu šošoviek. Na Slovenskú sú aktuálne v ponuke tieto tri druhy kontaktných šošoviek ULTRA – sférické, tórické (Ultra for astigmatism) a presbyopické (Ultra for presbyopia).

Sférické kontaktné šošovky ULTRA

Šošovky ULTRA boli vyvinuté tak, aby poskytovali maximálne pohodlie pri práci s monitormi, tabletmi, telefónmi či televízormi. Dioptrický rozsah je od +6,00 do -12,00 dioptrií a zakrivenie je 8,5 mm, čo pokrýva väčšinu populácie, pričom priemer šošovky je 14,2 mm. Materiál kontaktných šošoviek je sikon-hydrogél (samfilcon A) so 46 %-ným obsahom vody novej generácie. Šošovky Bausch + Lomb ULTRA poskytujú celodenné pohodlie aj tým ľuďom, ktorí si svoje šošovky museli doposiaľ vyberať skôr kvôli pocitu zahmleného videnia počas práce. Skoncujte s namáhaním a únavou očí, prelomte kruh nepohodlia a spoznajte nekonečný komfort.

bausch lomb šošovka ultra
Balenie šosovky Bausch+Lomb Ultra

Až 90 % ľudí potvrdilo[1], že pri nosení šošoviek ULTRA došlo k zníženiu pocitu suchých očí a únavy pri dlhodobom sledovaní digitálnych zariadení. Zistilo sa, že až 70 % ľudí používa kontaktné šošovky viac ako 8 hodín denne, pričom až 80 % ľudí používa digitálne zariadenia viac ako 4 hodiny denne. Pre 84 % ľudí bolo nosenie šošoviek ULTRA pohodlné aj na konci dňa a až 63,6 % respondentov preferuje tieto nové šošovky pred inými. Navyše platí, že 90,7 % nositeľov kontaktných šošoviek by ich odporučilo svojim priateľom.

Parametre kontaktných šošoviek ULTRA:

Materiál samfilcon A (silikón-hydrogel novej generácie)
Technológia MoistureSeal
Obsah vody 46 %
Priepustnosť kyslíka 163 Dk/t v centre pre šošovku -3,0D
Výmena mesačná
Možnosť nepretržitého nosenia Až 1 mesiac
Dioptrie Od -12 do +6
Zakrivenie 8.5 mm
Priemer 14.2 mm
Stredová hrúbka 0,07 mm pri -3,0D
Manipulačné sfarbenie svetlomodré
Dostupné balenia 6 šošoviek

[1] Podľa štúdie Bausch + Lomb ULTRA realizovanej v Českej republike na prelome kalendárneho roka 2016/2017. Štúdie sa zúčastnilo 140 klientov (100 žien + 40 mužov) s priemerným vekom 31 rokov, ktorí celkovo otestovali 280 šošoviek. Autorom štúdie je Mgr. Pavel Beneš, PhD., Katedra optometrie a ortoptiky LF MU v Brne.

Tórické kontaktné šošovky ULTRA for astigmatism

Rodina kontaktných šošoviek ULTRA je odteraz rozšírená o nový druh tórických kontaktných šošoviek, určených pre ľudí s astigmatizmom. Ide o vrodenú poruchu videnia spôsobenú nerovnomerným zakrivením očnej rohovky. Nové kontaktné šošovky ULTRA for astigmatism poskytujú celodenný komfort, stabilitu a dôsledné jasné videnie. Zaisťujú 95 %-né zvlhčenie po celých 16 hodín a boli vyvinuté tak, aby sa dokázali do očí stabilne aplikovať už na prvý raz.[1] Tenká hrana kontaktnej šošovky navyše minimalizuje interakciu s viečkom, pričom šošovka je optimalizovaná v oboch osiach, aby pomáhala redukovať zahmlenie a oslnenie. 

šošovky bausch lomb astigmatism
Balenie šošovky Bausch+Lomb Ultra For Astigmatism

Ľudia[2] sa zhodli v tom, že kontaktné šošovky ULTRA for astigmatism poskytujú:

  • Celodenný komfort
  • Dôsledné jasné videnie počas dňa
  • Komfortné videnie aj počas niekoľkohodinovej práce s digitálnymi zariadeniami
  • Redukujú zahmlenie a oslnenie
  • Kvalitné videnie aj počas večerného šoférovania

Parametre tórických kontaktných šošoviek ULTRA™ for astigmatism:

Materiál samfilcon A (silikón-hydrogel novej generácie)
Technológia MoistureSeal
Obsah vody 46 %
Priepustnosť kyslíka 114 Dk/t v centre pre šošovku -3,0D
Technológia dizajnu šošovky OpticAlign™ Design
Výmena mesačná
Možnosť nepretržitého nosenia áno
Dioptrie Od -12 do +6
Cylinder -0.75, -1.25, -1.75, -2.25, -2.75
Os Od 10° do 180° (po 10°)
Zakrivenie 8.6 mm
Priemer 14.5 mm
Stredová hrúbka 0,010 mm pri -3,0D
Manipulačné sfarbenie svetlomodré
Dostupné balenia 6 šošoviek

[2] Výsledky hodnotenia štúdie Bausch + Lomb ULTRA kontaktných šošoviek na vzorke 157 používateľov mäkkých kontaktných šošoviek. Výkonnosť bola hodnotená po najmenej piatich dňoch nosenia pomocou 6-bodového systému súhlasím / nesúhlasím a vykonanej štatistickej analýzy

Presbyopické kontaktné šošovky ULTRA for presbyopia

Rodinu kontaktných šošoviek ULTRA dotvára ďalší nový druh kontaktných šošoviek s plánovanou mesačnou výmenou, a to ULTRA® for presbyopia. Presbyopia (vetchozrakosť) sa získava s pribúdajúcim vekom, zväčša po 40. roku života človeka, kedy sa stráca schopnosť zaostriť na bežnú vzdialenosť pri čítaní. Nové presbyotické kontaktné šošovky s multifokálnou optikou sú synonymom 16-hodinového pohodlia a vďaka 3-zónovému progresívnemu dizajnu ponúkajú ostré videnie na všetky vzdialenosti a plynulý prechod medzi jednotlivými vzdialenosťami (diaľku, strednú vzdialenosť a blízko).

šošovky Bausch+Lomb Ultra Presbyopia
Šošovky Bausch+Lomb Ultra Presbyopia

Parametre presbyopických kontaktných šošoviek ULTRA for presbyopia:

Materiál samfilcon A (silikón-hydrogel novej generácie)
Technológia MoistureSeal®
Obsah vody 46 %
Priepustnosť kyslíka 163 Dk/t v centre pre šošovku -3,0D
Dizajn šošovky 3 – zónový progresívny dizajn, blízko – stredná vzdialenosť – diaľka, asférický dizajn
Výmena Mesačná
Dioptrie sféra +6,0 D do -10,0 D po 0,25 D (vrátane plano)
Hodnoty adície Nízka: +0,75 D až + 1,5 D okuliarové add Vysoká: +1,75 D až +2,5 D okuliarové add
Priemer 14.2 mm
Stredová hrúbka 0,07 mm pri -3,0D
Manipulačné sfarbenie svetlomodré
Dostupné balenia 6 šošoviek

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com