www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb

Roztoky

Takmer každé kontaktné šošovky si vyžadujú dôkladnú starostlivosť. Výnimkou sú iba jednorazové, jednodenné šošovky, ktoré nie je potrebné čistiť sterilným roztokom na to určeným. Značka Bausch + Lomb má vo svojej ponuke na Slovensku tieto roztoky na kontaktné šošovky:


1. Biotrue®

Charakteristika Inšpirovaný fyziológiou očí. Viacúčelový biologický roztok na mäkké kontaktné šošovky vrátane všetkých typov silikón-hydrogélových šošoviek.
Balenie 120 ml, 360 ml

2. ReNu® MultiPlus™

Charakteristika Viacúčelový roztok na mäkké kontaktné šošovky vrátane všetkých typov silikón-hydrogélových šošoviek.
Balenie 120 ml, 240 ml, 360 ml

3. EasySept®

Charakteristika Jednokrokový peroxidový systém čistenia. Účinnou látkou roztoku EasySept je peroxid vodíka (H2O2) so silnými dezinfekčnými a čistiacimi účinkami. Šošovky sú pripravené na použitie najskôr po 6 hodinách namáčania v roztoku. Určený je pre všetky mäkké kontaktné šošovky – hydrogelové aj silikonhydrogelové.
Balenie 360 ml, 120 ml

4. Boston Simplus® Multi Action Solution

Charakteristika Boston Simplus® Multi Action Solution je inovatívny jednokrokový roztok určený na čistenie, dezinfekciu a starostlivosť o tvrdé plynopriepustné kontaktné šošovky. Roztok sa používa na starostlivosť o fluór-silikón-akrylátové a silikón-akrylátové kontaktné šošovky. Odstraňuje proteíny a tuky z povrchu kontaktných šošoviek a obmedzuje tvorbu ťažko odstraniteľných usadenín. Tento roztok je taktiež vhodný na oplachovanie šošoviek a uvoľnené častice usadenín z povrchu šošoviek. Viacpolymérny systém obsiahnutý v roztoku má upokojujúci vplyv na oči a iná patentovaná zvlhčujúca látka udržuje šošovku vlhkú. Konzervačné látky obsiahnuté v roztoku eliminujú škodlivé mikroorganizmy. Roztok je teda účinný pre čistenie aj dezinfekciu vašich kontaktných šošoviek a zároveň zlepšuje schopnosť znášanlivosti šošovky na oku.
Balenie 120 ml

5. ReNu ADVANCED

Charakteristika Jediný viacúčelový roztok s trojitým dezinfekčným systémom. Zničí 99,9% baktérií počas 4 hodín.

Dvojica povrchovo aktívnych látok šetrne čistí, uchováva kontaktné šošovky a odstraňuje usadeniny a nečistoty z ich povrchu. Pri každodennom používaní bráni tvorbe usadenín a rozpúšťa proteíny.

Zvlhčuje a čistí kontaktné šošovky. Poskytuje 20hodinové zvlhčenie.

Balenie 360 ml

PDF KATALÓG ROZTOKOV


Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com