www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb

Pre koho je určený

KONTAKTNÉ ŠOŠOVKY

Kontaktné šošovky sú optickými pomôckami na korekciu refrakčných chýb a ponúkajú výhody neobmedzeného zorného poľa. Sú pohodlnejšie, zabezpečujú stabilné videnie a pri športe sú bezpečnejšie ako okuliare. Svojej obľube sa kontaktné šošovky tešia u aktívnych a športovo orientovaných ľudí. Preferujú ich aj tí, ktorí potrebujú korekciu vysokých dioptrií, pričom najrozšírenejšou refrakčnou chybou v populácii je krátkozrakosť (myopia), nasleduje astigmatizmus a ďalekozrakosť (hypermetropia). Čoraz častejšie sa vyskytuje aj presbyopia, ktorú spôsobuje fyziologický úbytok a strata pružnosti očnej šošovky.

Tri základné skupiny kontaktných šošoviek

Značka Bausch + Lomb vyrába kontaktné šošovky pre všetky najrozšírenejšie refrakčné chyby:

  1. Sférické kontaktné šošovky (použiteľné pri krátkozrakosti – myopii a ďalekozrakosti – hypermetropii)
  2. Tórické kontaktné šošovky (použiteľné pri astigmatizme a krátkozrakosti – myopii alebo ďalekozrakosti – hypermetropii)
  3. Presbyopické kontaktné šošovky (multifokálne, použiteľné pri presbyopii – korekcia na strednú a krátku vzdialenosť)

Dva základné druhy kontaktných šošoviek

V portfóliu značky Bausch + Lomb nájdete tieto dva základné druhy kontaktných šošoviek:

Jednorazové (jednodňové):

Ako napríklad kontaktné šošovky Biotrue ONEday. Sú určené pre moderných ľudí, pre ktorých je prvoradá bezstarostnosť spojená s nosením kontaktných šošoviek. Aplikácia jednorazových je úplne jednoduchá, keďže každý deň je k dispozícii nový sterilný pár šošoviek. Bez roztoku a nutnosti dezinfekcie, po celodennom nosení sa jednoducho vyhodia.

S plánovanou výmenou – väčšinou s mesačnou plánovanou výmenou, ako napríklad kontaktné šošovky ULTRA

Na unavené oči

Aktuálna novinka značky Bausch + Lomb – kontaktné šošovky s plánovanou mesačnou výmenou ULTRA s technológiou MoistureSeal, sú ideálnymi pri práci s počítačom, tabletom či smartphone. Zabraňujú vysychaniu šošoviek spôsobené zníženým žmurkaním, zaisťujú 95 %-né zvlhčenie po celých 16 hodín nosenia a sú dokonalým spojením vysokej priepustnosti kyslíka s dlhotrvajúcou hydratáciou šošoviek. Na Slovenskú sú aktuálne v ponuke tri druhy kontaktných šošoviek ULTRA – sférické, tórické (ULTRA for astigmatism) a presbyopické (ULTRA for presbyopia).

Pre citlivé oči

Bio-inšpirovaný materiál ponúka len to najlepšie pre naše oči v rámci jednorazových kontaktných šošoviek. Bio-inšpirácia vychádza zo samotných poznatkov o ľudskom organizme tak, aby nám produkty poskytli ten najlepší a najprirodzenejší komfort. Sú vyrobené z prelomového materiálu hypergel, poskytujú výnimočné videnie a pohodlie dokonca aj po 16 hodinách nosenia. Hypergel má najlepšie vlastnosti konvenčných hydrogelov ako aj silikónhydrogelov, a je zároveň novou generáciou materiálu na jedno použitie. Šošovka ponúka vysoký obsah vody a dodáva viac kyslíka než tradičné hydrogely – to všetko bez nutnosti silikónu a pri zachovaní komfortu konvenčných hydrogelov. Preto šošovky Biotrue Oneday poskytujú konzistentné, jasné a pohodlné videnie po celý deň.

ROZTOKY

Pre cestovateľov

Dobrou správou je, že značka Bausch + Lomb myslí aj na takéto situácie, a preto vyrobila cestovné roztoky a menšie balenia roztokov, ktoré sú praktické pre tieto účely:

Biotrue Flight Pack

Unikátne balenie vhodné do lietadla s Biotrue multi-purpose solution na kontaktné šošovky a obsahom 2 x 60 ml. Roztok na mäkké kontaktné šošovky určený na čistenie, lubrikáciu a uchovávanie mäkkých kontaktných šošoviek. Balenie obsahuje 2 x 60 ml roztoku na kontaktné šošovky, puzdro na šošovky a uzatvárateľné priehľadné vrecko, čím spĺňa všetky letiskové požiadavky.

Biotrue roztok 100 ml

Malé balenie roztoku na kontaktné šošovky. Pred cestou je však potrebné overiť si, či dané letisko, resp. letecká spoločnosť povoľuje tekutiny tohto druhu aj nad 100 ml. Biotrue poskytuje pokročilú starostlivosť o kontaktné šošovky inšpirovanú fyziológiou vašich očí. Na základe skúmaní, ako oko prirodzene funguje, aby zostalo čisté, hydratované a zdravé, spoločnosť Bausch + Lomb vyvinula inovatívny roztok s cieľom zabezpečiť vynikajúcu starostlivosť o šošovky. Biotrue ošetruje, čistí, odstraňuje proteíny, dezinfikuje, oplachuje a uchováva mäkké kontaktné šošovky vrátane silikónhydrogélových kontaktných šošoviek. Biotrue napomáha udržať kontaktné šošovky vlhké až 20 hodín, a preto je 97 % ľudí, ktorí skúsili roztok Biotrue, spokojných.

ReNu MultiPlus 100 ml

Viacúčelový roztok na mäkké kontaktné šošovky vrátane všetkých typov silikón-hydrogélových šošoviek. Čo by ste mali vedieť o roztoku ReNu MultiPlus? Šošovky v ňom stačí dezinfikovať 4 hodiny. Je to roztok číslo 1 na svete, čo sa týka ošetrovania kontaktných šošoviek. Je vytvorený tak, aby zabezpečoval vysoko účinné čistenie a dezinfekciu kontaktných šošoviek. Ak hľadáte pohodlie a popritom chcete mať celý deň a každý deň čisté kontaktné šošovky, roztok ReNu Multiplus je tou správnou voľbou.

Pre citlivé oči

Peroxidová voľba roztoku EasySept je vhodná najmä pre tých ľudí, ktorí majú citlivé oči (napríklad alergici) a pri používaní bežného roztoku pociťovali nepohodlie. Jednoduché čistenie v jednom kroku, tzv. jednokrokové systémy sú medzi nositeľmi kontaktných šošoviek obľúbené, avšak nemusia vyhovovať každému. Obrovskou výhodou peroxidového systému je nielen jednoduché a rýchle čistenie, ale aj široké spektrum antimikrobiálnej účinnosti.


Nosenie kontaktných šošoviek nebolo nikdy jednoduchšie, pretože viacúčelový roztok Biotrue funguje ako vaše oči. Sú za tým skúmania prirodzeného správania sa očí, aby zostali čisté, hydratované a zdravé. Inovatívny roztok Biotrue zabezpečuje vynikajúcu starostlivosť o šošovky – ošetruje ich, čistí, odstraňuje proteíny, a dezinfikuje. Napomáha udržať kontaktné šošovky vlhké až 20 hodín, a preto je 97 % ľudí, ktorí skúsili roztok Biotrue, spokojných s týmto roztokom. V skratke o roztoku platí, že poskytuje neprekonateľnú účinnosť dezinfekcie, jeho pH je rovnaké ako pH zdravých sĺz (bio-inšpirovaný), používa lubrikant vyskytujúci sa prirodzene v očiach (bio-inšpirácia) a zachováva aktivitu niektorých prospešných proteínov prítomných v slzách (bio-inšpirácia).

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com