www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Bio-inšpirácia pre oči

Boom bio výrobkov za posledný rok možno trochu utíchol, ale stále platí, že mnoho ľudí chce pre seba a svoj organizmus len to najlepšie. Kým bio kokosový olej, bio paradajky alebo bio mandľová múka si našli u mnohých nadšencov zdravej výživy svoje miesta akoby automaticky, s ostatnými bio výrobkami na iný účel to až také jednoduché nebýva. Veď ruku na srdce – požívate výhradne bio kozmetiku a načisto ste podľahli bio-inšpirovaným šošovkám a/alebo roztoku?

Že ste o tom ešte nepočuli? V tom prípade ste prišli o veľa. Pretože ak raz skúsite kontaktné šošovky Biotrue Oneday a/alebo Biotrue Oneday Presbyopia, zistíte ten rozdiel. Podobne to platí aj pri roztoku na šošovky Biotrue, ktorého bio-inšpirované vlastnosti zaiste oceníte.

Jednodňové (jednorazové) kontaktné šošovky Biotrue Oneday

Sú vyrobené z prelomového materiálu hypergel, poskytujú výnimočné videnie a pohodlie dokonca aj po 16 hodinách nosenia. Hypergel má najlepšie vlastnosti konvenčných hydrogelov ako aj silikónhydrogelov, a je zároveň novou generáciou materiálu na jedno použitie. Šošovka ponúka vysoký obsah vody a dodáva viac kyslíka než tradičné hydrogely – to všetko bez nutnosti silikónu a pri zachovaní komfortu konvenčných hydrogelov. Preto šošovky Biotrue Oneday poskytujú konzistentné, jasné a pohodlné videnie po celý deň. Ich inovatívny, bio-inšpirovaný materiál pomáha udržať si vlhkosť, optický tvar aj po celodennom nosení a umožňuje kyslíku voľne prúdiť cez šošovku. Tieto výnimočné šošovky boli inšpirované biológiou oka, a preto majú rovnaký obsah vody ako má rohovka (78 %) a zároveň prakticky rovnakú úroveň kyslíka pre zachovanie zdravých očí. Vonkajší povrch šošovky je navrhnutý tak, aby napodobnil lipidovú vrstvu slzného filmu, ktorý zabraňuje dehydratácii slzného filmu. Udržiava konzistenciu šošovky a dodáva očiam také množstvo kyslíka, aby boli po celý deň zdravé, bez nepríjemného začervenania. Zo všetkých jednodenných jednorazových šošoviek, aké sú dostupné na trhu, poskytujú Biotrue Oneday maximálnu úroveň vlhkosti, a to aj po 16-tich hodinách nosenia. A to najlepšie na záver – keďže sú jednodňové, ráno si vložíte sterilný pár šošoviek do očí a večer ich jednoducho hodíte do smetného koša. Odpadá tak bežná starostlivosť, aká je potrebná pri šošovkách s plánovanou výmenou. Očiam doprajete maximálnu hygienu s maximálnym komfortom.

Jednodňové (jednorazové) kontaktné šošovky Biotrue Oneday Presbyopia

Vedeli ste, že presbyopia (inak aj vetchozrakosť) je neschopnosť zaostrenia zraku na bežnú vzdialenosť pri čítaní, pričom najčastejšie postihuje ľudí po 40. roku života? Pri prvotných príznakoch stačí text pri čítaní oddialiť zhruba na dĺžku paže ruky, ale so stúpajúcim vekom problémy s videním pribúdajú. Pridružujú sa k nim príznaky ako únava a bolesti očí, rozostrené alebo zahmlené videnie či bolesti hlavy.

Denné jednorazové šošovky Biotrue Oneday Presbyopia poskytujú výnimočné trojzónové videnie. Ide o prvé denné jednorazové šošovky svojho druhu zo skupiny Biotrue Oneday, ktoré sú určené pre ľudí s presbyopiou. Vďaka novej generácii 3-Zone Progressive dizajnu a bio-inšpirovanému materiálu hypergel ponúka nová šošovka komfortné videnie po celý deň, s výnimočným zaostrením na blízku a strednú vzdialenosť. Biotrue Oneday Presbyopia sú jedinečnou kombináciou bio-inšpirovaného dizajnu a výhod vynikajúcej optiky, ktoré užívatelia poznajú aj vďaka kontaktným šošovkám PureVision 2HD for Presbyopia.

Viacúčelový roztok Biotrue

Nosenie kontaktných šošoviek nebolo nikdy jednoduchšie, pretože roztok Biotrue funguje ako vaše oči. Sú za tým skúmania prirodzeného správania sa očí, aby zostali čisté, hydratované a zdravé. Inovatívny roztok Biotrue zabezpečuje vynikajúcu starostlivosť o šošovky – ošetruje ich, čistí, odstraňuje proteíny,  a dezinfikuje. Napomáha udržať kontaktné šošovky vlhké až 20 hodín, a preto je 97 % ľudí, ktorí skúsili roztok Biotrue, spokojných s týmto roztokom. V skratke o roztoku platí, že poskytuje neprekonateľnú účinnosť dezinfekcie, jeho pH je rovnaké ako pH zdravých sĺz (bio-inšpirovaný), používa lubrikant vyskytujúci sa prirodzene v očiach (bio-inšpirácia) a zachováva aktivitu niektorých prospešných proteínov prítomných v slzách (bio-inšpirácia).

Tak ako, čo hovoríte na bio-inšpiráciu z dielne Bausch + Lomb? Skúsite prejsť na jednodňové šošovky, prípadne ako prvý vyskúšate viacúčelový roztok Biotrue? Na mesiac máj chystáme zaujímavú akciu, o ktorej vás budeme včas informovať :) Je sa na čo tešiť!

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com