www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Zoznámte sa s rodinou Biotrue

Začalo to jedinečnými jednodňovými šošovkami Biotrue ONEday a pokračovalo ďalšími revolučnými prírastkami. Rodina Biotrue sa za svoju existenciu poriadne rozrástla, aby sa s ňou chcel zoznámiť takmer každý „šošovkár“.

POZNÁVACIE ZNAMENIE = BIO-INŠPIRÁCIA

Táto rodina ponúka len to najlepšie pre naše oči. Bio-inšpirácia vychádza zo samotných poznatkov o ľudskom organizme tak, aby nám produkty poskytli ten najlepší a najprirodzenejší komfort. Všetky Biotrue produkty sú inšpirované fyziológiou ľudských očí.

BIOTRUE PONUKA
  1. Jednorazové kontaktné šošovky Biotrue ONEday

Na Slovensku sme sa s nimi prvýkrát stretli v roku 2014. Sú vyrobené z prelomového materiálu hypergel, poskytujú výnimočné videnie a pohodlie dokonca aj po 16 hodinách nosenia. Hypergel má najlepšie vlastnosti konvenčných hydrogelov ako aj silikónhydrogelov, a je zároveň novou generáciou materiálu na jedno použitie. Šošovka ponúka vysoký obsah vody a dodáva viac kyslíka než tradičné hydrogely – to všetko bez nutnosti silikónu a pri zachovaní komfortu konvenčných hydrogelov. Preto šošovky Biotrue Oneday poskytujú konzistentné, jasné a pohodlné videnie po celý deň.

Ich inovatívny, bio-inšpirovaný materiál pomáha udržať si vlhkosť, optický tvar aj po celodennom nosení a umožňuje kyslíku voľne prúdiť cez šošovku. Tieto výnimočné šošovky boli inšpirované biológiou oka, a preto majú rovnaký obsah vody ako má rohovka (78 %) a zároveň prakticky rovnakú úroveň kyslíka pre zachovanie zdravých očí. Vonkajší povrch šošovky je navrhnutý tak, aby napodobnil lipidovú vrstvu slzného filmu, ktorý zabraňuje dehydratácii slzného filmu. Udržiava konzistenciu šošovky a dodáva očiam také množstvo kyslíka, aby boli po celý deň zdravé, bez nepríjemného začervenania. UVA/UVB filter chránia oči pred nepriaznivým žiarením. Šošovky boli navrhnuté tak, aby poskytli pohodlné videnie aj pri šoférovaní v noci. Keďže ide o jednodňové šošovky, ráno si stačí vložiť sterilný pár šošoviek do očí a večer ich jednoducho hodiť do smetného koša.

  1. Jednorazové kontaktné šošovky Biotrue ONEday Presbyopia

Vetchozrakosť – teda presbyopia je neschopnosť zaostrenia zraku na bežnú vzdialenosť pri čítaní, pričom najčastejšie postihuje ľudí po 40. roku života. Pri prvotných príznakoch stačí text pri čítaní oddialiť zhruba na dĺžku paže ruky, ale so stúpajúcim vekom problémy s videním pribúdajú. Pridružujú sa k nim príznaky ako únava a bolesti očí, rozostrené alebo zahmlené videnie či bolesti hlavy.

Denné jednorazové šošovky Biotrue Oneday Presbyopia poskytujú výnimočné trojzónové videnie. Ide o prvé denné jednorazové šošovky svojho druhu zo skupiny Biotrue Oneday, ktoré sú určené pre ľudí s presbyopiou. Vďaka novej generácii 3-Zone Progressive dizajnu a bio-inšpirovanému materiálu hypergel ponúka nová šošovka komfortné videnie po celý deň, s výnimočným zaostrením na blízku a strednú vzdialenosť. Biotrue Oneday Presbyopia sú jedinečnou kombináciou bio-inšpirovaného dizajnu a výhod vynikajúcej optiky, ktoré užívatelia poznajú aj vďaka kontaktným šošovkám PureVision 2HD for Presbyopia.

  1. Tórické jednorazové kontaktné šošovky Biotrue ONEday for Astigmatism

Tie sú dostupné na Slovensku od minulého roka. Nové denné jednorazové šošovky poskytujú stále jasné videnie a pohodlie po celý deň. Zoznámte sa s mäkkými (hydrofilnými) kontaktnými šošovkami Biotrue ONEday for Astigmatism. Ide o nový druh denných (tórických) jednorazových šošoviek zo skupiny Biotrue ONEday, ktoré sú určené pre ľudí s astigmatizmom.

Refrakčnú poruchu astigmatizmus spôsobuje nepravidelné zakrivenie rohovky ľudského oka. Výsledkom je rozmazané videnie alebo deformácia obrazu, pre ktoré sa predmety javia tenšie a dlhšie alebo menšie a širšie. Tórické šošovky lámu svetlo v jednej osi inak ako v druhej a tým vyrovnávajú nepravidelnosť rohovky. Pri kontaktných šošovkách je skreslenie obrazu a zmena jeho veľkosti len minimálna, v porovnaní napríklad s okuliarovými šošovkami.

Vedecké tímy Bausch + Lomb sledovali mechanizmy žmurkania, aby vytvorili šošovku, ktorá spolupracuje s očami na stabilnom a jasnom videní. Je to vďaka overenému dizajnu peribalastu – tenký okraj šošovky znižuje interakciu s viečkom, optická zóna je bez prizmatického efektu, zadnotorická plocha optimálne kopíruje prednú plochu rohovky, znižuje halo efekty a oslnenie, indikátor osi cylindra označuje jej stupne, referenčná značka pre určenie rotačnej stability napomáha pri nasadzovaní šošovky do oka.

  1. Roztok na kontaktné šošovky Biotrue

Viacúčelový roztok Biotrue na kontaktné šošovky je inšpirovaný fyziológiou ľudských očí. Na základe skúmaní, ako oko prirodzene funguje, aby zostalo čisté, hydratované a zdravé, Bausch + Lomb vyvinula inovatívny roztok s cieľom zabezpečiť vynikajúcu starostlivosť o šošovky. Biotrue ošetruje, čistí, odstraňuje proteíny, dezinfikuje, oplachuje a uchováva mäkké kontaktné šošovky vrátane silikónhydrogélových kontaktných šošoviek.

Biotrue napomáha udržať kontaktné šošovky vlhké až 20 hodín, a preto je 97 % ľudí, ktorí skúsili roztok Biotrue, spokojných[1]. Roztok je určený na čistenie, dezinfekciu, odstraňovanie proteínov, oplachovanie a uchovávanie kontaktných šošoviek. Biotrue ponúka mimoriadne účinnú dezinfekciu a ako jediný roztok v sebe spája tri bio-inšpirované inovácie:

  • využíva lubrikačnú zložku, ktorá sa prirodzene vyskytuje v očiach;
  • jeho pH je totožné ako pH zdravých sĺz;
  • je schopný udržiavať aktivitu niektorých veľmi užitočných proteínov, ktoré sú taktiež prítomné v slzách.
  1. Roztok na kontaktné šošovky Biotrue Flight PackIde o praktické balenie roztoku Biotrue do cestovnej batožiny, ideálne na cestu lietadlom. Každý balíček obsahuje dve 60 ml fľaštičky roztoku Biotrue, priesvitné plastové vrecúško so zipsom, dve puzdrá na šošovky a pokyny pre údržbu, čím pomáha užívateľom kontaktných šošoviek zachovať čistotu a nezávadnosť šošoviek počas ich cesty za prácou alebo zábavou. Viacúčelový roztok Biotrue, jedinečná koncepcia starostlivosti o šošovky, je biologicky inšpirovaný, aby fungoval ako oči a pomohol zachovať šošovky vlhké až 20 hodín.

  2. Očné kvapky Biotrue 

Kvapky Biotrue sú vytvorené  na zmiernenie prejavov suchého oka, spôsobených vonkajším prostredím alebo používaním kontaktných šošoviek. Obsahujú polymernú kyselinu hyalurónovú (hyaluronát sodný) , ktorá sa prirodzene nachádza vnútri štruktúry zdravých ľudských očí a slznom filme. Očiam poskytujú prirodzenú hydratáciu vďaka špecifickému zloženiu bez konzervačných látok na báze kyseliny hyalurónovej. Roztok obsahuje 0,24 % kyseliny hyalurónovej. Kvapky pomáhajú zmierniť pocity unavených alebo suchých či podráždených očí spôsobených napríklad častou a dlhou prácou na počítači či nosením kontaktných šošoviek. Rizikovými faktormi na vznik podráždených očí môžu byť tiež klimatizácia, cestovanie lietadlom, poveternostné podmienky či vykonávanie niektorých športov. Zdravotnícka pomôcka – očné kvapky Biotrue majú unikátny uzáver s Control Grip systémom. Inovatívny a jedinečný Control grip systém zjednodušuje manipuláciu pri kvapkaní a zároveň môže byť roztok vďaka nemu bez konzervantov. Kvapky preto môžete používať až 6 mesiacov po ich otvorení.

 


Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.

[1] Výsledky U.S. in vitro štúdie, ktorá vypracovala vyhodnotenie uvoľňovania zmáčadiel z rôznych silikónhydrogélových materiálov v priebehu 20 hodín.

 

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com