www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Cesta na dovolenku so šošovkami

Sezóna letných dovoleniek je tu. A pred cestou za vytúženým relaxom je potrebné myslieť na to, čo vám nesmie chýbať v dovolenkovej batožine. Napríklad aj kontaktné šošovky! Prípadne aj roztok k nim?

Ak sa chystáte dovolenkovať niekde bližšie, zrejme pôjdete autom. Veľkosť a počet batožiny si určujete sami, a tak sa nemusíte priveľmi obmedzovať. Iné to však je, ak na dovolenku budete letieť. Batožina je v takom prípade striktne daná pravidlami leteckej spoločnosti, ktoré sa musia dodržať. Nielen čo sa veľkosti a váhy týka, ale zvlášť osobitne je posudzovaná príručná batožina a tekutiny prevážané v nej.

Vo všeobecnosti platí, že v príručnej batožine možno prevážať látky tekutej, pastovej a gélovej povahy, ale len v samostatných nádobách s objemom maximálne 100 ml/ 100 gr. To znamená, že ak si chcete vziať so sebou roztok na šošovky do príručnej batožiny (pretože klasická sa môže stratiť prípadne doručiť neskôr), mala by to byť fľaštička o tomto objeme, prípadne o čosi väčšom. Tekutiny pre potreby diabetikov, tekuté lieky, roztok na kontaktné šošovky a pod. môžu byť prepravené v príručnej batožine aj vo väčšom množstve ako 100 ml, a nie je potrebné predložiť lekárske potvrdenie. Pri tekutých látkach nerozhoduje aktuálny obsah balenia ale ten, ktorý je uvedený na predajnom obale. Netreba zabudnúť aj na fakt, že tekutiny v príručnej batožine musia byť umiestnené v priehľadnom a opätovne uzatvárateľnom plastovom vrecku (spolu s aerosólmi a gélmi) s kapacitou do 1 litra, pričom obsah tohto plastového vrecka sa doň bez problémov zmestí a vrecko je úplne zatvorené.

Dobrou správou je, že značka Bausch + Lomb myslí aj na takéto situácie, a preto vyrobila cestovné roztoky a menšie balenia roztokov, ktoré sú praktické pre tieto účely. Ak si budete chcieť taký roztok zakúpiť, môžete si vybrať spomedzi:

  1. Biotrue Flight Pack – malé balenie roztoku na kontaktné šošovky. Pred cestou je však potrebné overiť si, či dané letisko, resp. letecká spoločnosť povoľuje tekutiny tohto druhu aj nad 100 ml. Biotrue poskytuje pokročilú starostlivosť o kontaktné šošovky inšpirovanú fyziológiou vašich očí. Na základe skúmaní, ako oko prirodzene funguje, aby zostalo čisté, hydratované a zdravé, spoločnosť Bausch + Lomb vyvinula inovatívny roztok s cieľom zabezpečiť vynikajúcu starostlivosť o šošovky. Biotrue ošetruje, čistí, odstraňuje proteíny, dezinfikuje, oplachuje a uchováva mäkké kontaktné šošovky vrátane silikónhydrogélových kontaktných šošoviek. Biotrue napomáha udržať kontaktné šošovky vlhké až 20 hodín, a preto je 97 % ľudí, ktorí skúsili roztok Biotrue, spokojných.
  2. ReNu MultiPlus 100 ml – Viacúčelový roztok na mäkké kontaktné šošovky vrátane všetkých typov silikón-hydrogélových šošoviek. Čo by ste mali vedieť o roztoku ReNu MultiPlus? Šošovky v ňom stačí dezinfikovať 4 hodiny. Je to roztok číslo 1 na svete, čo sa týka ošetrovania kontaktných šošoviek. Je vytvorený tak, aby zabezpečoval vysoko účinné čistenie a dezinfekciu kontaktných šošoviek. Ak hľadáte pohodlie a popritom chcete mať celý deň a každý deň čisté kontaktné šošovky, roztok ReNu Multiplus je tou správnou voľbou.

Veríme, že praktické informácie k roztokom vás potešili. Ak chcete mať dovolenku bez starostí s čistením kontaktných šošoviek, je na mieste rozhodnúť sa pre jednodňové kontaktné šošovky, napríklad pre Biotrue Oneday lenses. Nech už spravíte tak či onak, prajeme vám peknú letnú dovolenku! :-)

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com