www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


360° videnie? Jedine so šošovkami…

Neuveriteľné, ako si človek zvykne. Myslím na kontaktné šošovky. Ani mi to tak nepripadalo, až kým neprišiel na psa mráz. Ej veru, radšej by som sa ani priznávať nemala, no po niekoľkých rokoch prišiel čas na výmenu okuliarov. Doma sa mi so starými už nie najlepšie pozeralo, pretože sklá už neboli v najlepšej kondícii. Zub času sa zapísal škrabancami a ja som to jednoducho musela riešiť. Šošovky nosím počas dňa, no večer si ich zamieňam za okuliare. No a ten pocit, že by som nemala plnohodnotnú náhradu, som zažiť nechcela.

AkciaTakže klasika – išla som si vybrať rám, že keď už, nech sú pekné a nech mi svedčia. Dalo to trochu viac práce, kým som našla ten pravý, ale výber sa podaril, keďže mi ho chváli okolie. Objednala som sa na očné vyšetrenie a poviem vám, bola to zábava. O čosi sa mi dioptrie zhoršili a cifra – 6,0 sa mi veru príliš nepozdávala. Aby som však vyšetrenie mohla absolvovať, nesmela som mať kontaktné šošovky aspoň jeden deň v očiach. Všetko v zásade prebehlo hladko, sklá sa objednali a už o pár dní som mala nové okuliare. No ale ten nezvyk! Priatelia, ešte teraz sa na sebe smejem! Pripadala som si ako Robocop, pretože mi odrazu chýbalo periférne videnie. Chvíľu som vážne oči gúlila, pretože mi to prišlo veľmi neprirodzené. Navyše, keď som sa pozrela nahor alebo do zeme, nasledoval vtipný obraz toho, čo vidím v porovnaní s tým, aké to bolo v skutočnosti :) nohy som mala ako lilipután a všetko sa zvláštne vlnilo :) Trvalo mi asi tri dni, kým som si zvykla, že pohľad mám ostrý len po hranicu rámu a kým moje oči začali akceptovať ostrejšie dioptrie. Napadlo mi prirovnanie, že je to ako na Facebooku fotografia a 360° fotografia – asi tak nejako sa cíti človek s okuliarmi a so šošovkami.

Všetko má svoje pre a proti, no ten reálny pohľad na svet ja naozaj môžem. A vy?

Do skorého písmenkovania,

Vaša adminka :)

© Bausch + Lomb. Všetky práva sú vyhradené. Táto stránka je publikovaná spoločnosťou Bausch + Lomb, so sídlom: Galvaniho 7/B, 821 04 Bratislava, IČO: PL5252810445, zapísaná v obchodnom registri vedenom okresným súdom v Bratislave, oddiel Sro, vložka: 57120/B, ktorá je výhradne zodpovedná za jej obsah. Táto stránka je určená pre použitie občanov Slovenskej republiky. Bausch + Lomb®, Biotrue®, Biotrue™ ONEday, Biotrue™ ONEday for Presbyopia, PureVision 2HD™, PureVision 2HD™ for Astigmatism, PureVision™ for Presbyopia, SofLens® Natural Colors, SofLens® 59, SofLens® Toric, SofLens® Multi-Focal, Optima™ FW a ReNu® MultiPlus™ sú ochranné a/alebo registrované známky Bausch + Lomb®

Odborné otázky týkajúce sa našich výrobkov: SlovakRepublic.Medical.Info@bauschhealth.com

Hlásenie nežiadúcich účinkov a sťažností na zdravotnícke pomôcky: slovakia.mdcompliants@bauschhealth.com