www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Ako recyklovať a likvidovať

Recyklácia je téma, ktorá tu bola, je aj bude. Je vysoko aktuálna vzhľadom na počet vecí, ktoré sa vyrábajú. Ak nechceme, aby nás po určitom čase všetky tie veci zahltili, k recyklácii by sme mali pristupovať zodpovedne. Povedomie s recykláciou na Slovensku sa mení k lepšiemu, ale stále máme čo doháňať oproti niektorým krajinám a ich uvedomelejším obyvateľom. Otázkou na ktorú chceme týmto článkom odpovedať je ako správne likvidovať a recyklovať súčasti okolo kontaktných šošoviek?

Ako kontaktné šošovky správne likvidovať?

Kontaktné šošovky sa nedajú recyklovať, preto ich musíte správne zlikvidovať. Všetky kontaktné šošovky či už jednodňové alebo mesačné patria od zmesového odpadu. Ani do plastov, ani do záchodovej misy, ani do umývadla. Kontaktné šošovky NIE SÚ rozpustné vo vode, preto je potrebné ich vyhodiť do odpadkového koša.

Ako recyklovať a likvidovať ostatné pomôcky

Keďže sa okolo kontaktných šošoviek nachádza veľa rôznorodých materiálov, poďme si postupne povedať, ktoré kam patria. Papierové obaly ako aj príbalové letáky patria do recyklovaného papiera, plastové obaly na šošovky či roztoky patria do recyklovaných plastov a hliníkové kryty na nových šošovkách patria do kovov (niekde do plastov, záleží, kde bývate a ako separuje firma v mieste vášho bydliska). Nespotrebovaný roztok na kontaktné šošovky po dobe exspirácie môžete zlikvidovať tak, že ho vylejete do umývadla alebo toalety. Ak si nie ste istí, hľadajte symbol na obale, ktorý vám napovie, či je obal recyklovateľný.

Kontaktné šošovky od Bausch + Lomb

Medzi prémiové druhy kontaktných šošoviek od Bausch + Lomb patria šošovky ULTRA* s technológiou MoistureSeal zabraňujú vysychaniu šošoviek. Zaisťujú 95 %-né zvlhčenie po celých 16 hodín a pri ich nosení dochádza k zníženiu pocitu suchých očí a únavy. Táto technológia zabezpečuje dokonalé spojenie vysokej priepustnosti kyslíka a dlhotrvajúcu hydratáciu šošoviek. Na Slovenskú sú aktuálne v ponuke tieto tri druhy kontaktných šošoviek ULTRA* – sférické, tórické (Ultra for astigmatism) a presbyopické (Ultra for presbyopia).

Medz naše prémiovky tiež patria jednodňové šošovky Biotrue ONEday*, ktoré poskytujú maximálne pohodlie vďaka prelomovému  materiálu hypergel. Hypergel má najlepšie vlastnosti konvenčných hydrogelov ako aj silikónhydrogelov, a je zároveň novou generáciou materiálu na jedno použitie. Biotrue ONEday lenses* majú vysoký obsah vody (až 78 %), čo je hodnota zhodná s obsahom vody v ľudskej rohovke. Naviac je povrch kontaktných šošoviek vytvorený tak, že napodobňuje vlastnosti tukovej zložky slzného filmu. Vďaka tomu povrchy šošoviek neosychajú a udržujú si svoje optické vlastnosti a parametre až po dobu 16 hodín. Do materiálu týchto šošoviek je tiež zakomponované zmáčadlo, ktoré zvyšuje príjemný pocit pri ich nosení. Okrem mnohých výhod, ktoré poskytujú jednodňové šošovky Biotrue ONEday*, obsahujú aj UVA aj UVB filter.

Zoznam všetkých šošoviek od Bausch + Lomb nájdete na tomto linku: https://sosovka.sk/kontaktne-sosovky/

* Zdravotnícka pomôcka. Pozorne si prečítajte informáciu pre používateľa.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com