www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Ako si užiť letné festivaly

Aj keď je kapacita letných festivalov v tomto roku kvôli korone obmedzená, nie sú zakázané a mnohé sú už vypredané. Ak už lístok máte, stačí sa už len tešiť a zbaliť si potrebné veci, aby ste na festivale netrpeli, prípadne nezháňali niečo čo ste si zabudli, ale naplno si užívali hudobných hostí festivalu.

Teplo, zima, vietor… počasie je výzva

Festivaly sa väčšinou konajú pod holým nebom, preto buďte pripravení na všetky vrtochy počasia. A vzhľadom na nevypočítateľné predpovede si určite zoberte mikinu, teplé ponožky do stanu, pokrývku hlavy, nepremokavé vrstvy oblečenia a topánky (gumáky), náhradné oblečenie, krém na opaľovanie či slnečné okuliare. Heslo znie: pripravení na všetky alternatívy!

Pitný režim a lieky

Dodržovať pitný režim je nevyhnutné. A to z viacerých dôvodov. Osvieži celý organizmus, vyplaví z tela nepotrebné látky z predchádzajúcich dní, lepšie budete zvládať teplé až horúce počasie, najlepšie uhasí smäd napríklad aj po opici :) Pri nej pomôžu aj určité lieky, napríklad proti bolesti hlavy ci na bolesť žalúdka.

Festival a hygiena

Aj keď o prehnanej hygiene hovoriť nemôžeme, mali by sme aj na festivaloch dodržiavať aspoň základné pravidlá osobnej hygieny. Dezinfikujte, dezinfikujte, dezinfikujte! Veeeeľmi odporúčame zobrať si dezinfekčný gél, bez neho sa nepohnite ani na krok. Umývanie zubov či sprcha sú pri pobyte na festivaloch vítaným bonusom.

Kontaktné šošovky a festivaly

Na letnom festivale určite oceníte, keď sa nebudete musieť zapodievať starostlivosťou o kontaktné šošovky. Máme pre vás riešenie! Jednodňové kontaktné šošovky Biotrue ONEday* od Bausch+Lomb sú spomedzi kontaktných šošoviek najhygienickejšou voľbou. Ráno rozbalíte sterilný pár šošoviek, vložíte do očí a večer ich z očí vyberiete a jednoducho vyhodíte do koša. Jednodňové šošovky Biotrue ONEday* poskytujú očiam maximálne pohodlie. Majú vysoký obsah vody (až 78 %), čo je hodnota zhodná s obsahom vody v ľudskej rohovke, čiže oči sú zvlhčené aj pri rýchlom pohybe na vzduchu. Okuliare sa vám môžu zašpiniť či zlomiť a vy neuvidíte svojho hudobného miláčika. To sa vám s kontaktnými šošovkami Biotrue ONEday* nemôže stať!

Užitočné drobnosti, ktoré na festivale oceníte:

  • telefón s baterkou a powerbanku na nabíjanie
  • vreckový nožík (ideálne lepšiu verziu aj s nožničkami, otváračmi a pod.)
  • štuple do uší (na tlmenie nočného ruchu či zmiernenie hlučných vystúpení)
  • igelitové vrecká (ak vám príde nevoľno, či v prípade dažďa do nich zabalíte veci, aby nepremokli)

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.   

*zdravotnícka pomôcka

© Bausch Health Slovakia s.r.o. Všetky práva sú vyhradené. Táto stránka je publikovaná spoločnosťou Bausch Health Slovakia s.r.o., so sídlom: Galvaniho 7/B, 821 04 Bratislava, IČO: 44651473, zapísaná v obchodnom registri vedenom okresným súdom v Bratislave, oddiel Sro, vložka: 57120/B, ktorá je výhradne zodpovedná za jej obsah. Táto stránka je určená pre použitie občanov Slovenskej republiky. Bausch + Lomb®, Biotrue®, Biotrue™ ONEday, Biotrue™ ONEday for Presbyopia, PureVision 2HD™, PureVision 2HD™ for Astigmatism, PureVision™ for Presbyopia, SofLens® Natural Colors, SofLens® 59, SofLens® Toric, SofLens® Multi-Focal, Optima™ FW a ReNu® MultiPlus™ sú ochranné a/alebo registrované známky Bausch Health.

Odborné otázky týkajúce sa našich výrobkov: SlovakRepublic.Medical.Info@bauschhealth.com

Hlásenie nežiadúcich účinkov a sťažností na zdravotnícke pomôcky: slovakia.mdcompliants@bauschhealth.com