www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Ako vidíme, keď poriadne nevidíme?

Neviem ako vy, ale kým som nenosila kontaktné šošovky, častejšie som vnímala ten rozdiel. Svet s okuliarmi a bez okuliarov. Pri vyšších dioptriách do diaľky toho veľa nenavymýšľate, a tak bolo niekedy ťažšie vysvetliť okoliu, ako sa asi cítim a čo vlastne vidím (resp. nevidím).

BLOGY NA WEB (4)To je tak – čakať úplnú empatiu alebo dokonalé pochopenie ľudí, ktorí nepotrebujú korekciu zraku, je zrejme trúfalé. Veď pokiaľ to nezažili alebo nezažívajú na vlastných očiach, je to pochopiteľné. A o to ťažšie sa čosi opisuje slovami, čo by omnoho lepšie pochopili, keby… Keby to mohli vidieť na vlastné oči? Nedávno som mala tú česť a natrafila som na jedno úsmevné a poučné video, ktoré rieši práve túto problematiku v skratke. Vďaka nemu si vedia všetci predstaviť ako vidia ľudia, ktorí nosia okuliare a ako vnímajú svet bez nich. Video totiž ponúka jedinečnú možnosť si to vyskúšať! :)

 

 

Čiže priatelia, video nie je ani tak pre nás, ale pre tých ostatných ostrozrakých. Ak sa budete baviť na tému, aké silné dioptrie máte a ako asi vidíte, spomeňte si na video. To jednoducho a stručne vysvetlí, ako to je s vaším zrakom. Veď lepšie je raz vidieť ako stokrát počuť, však? :)

Do skorého písmenkovania,

Vaša adminka

© Bausch + Lomb. Všetky práva sú vyhradené. Táto stránka je publikovaná spoločnosťou Bausch + Lomb, so sídlom: Galvaniho 7/B, 821 04 Bratislava, IČO: PL5252810445, zapísaná v obchodnom registri vedenom okresným súdom v Bratislave, oddiel Sro, vložka: 57120/B, ktorá je výhradne zodpovedná za jej obsah. Táto stránka je určená pre použitie občanov Slovenskej republiky. Bausch + Lomb®, Biotrue®, Biotrue™ ONEday, Biotrue™ ONEday for Presbyopia, PureVision 2HD™, PureVision 2HD™ for Astigmatism, PureVision™ for Presbyopia, SofLens® Natural Colors, SofLens® 59, SofLens® Toric, SofLens® Multi-Focal, Optima™ FW a ReNu® MultiPlus™ sú ochranné a/alebo registrované známky Bausch + Lomb®

Odborné otázky týkajúce sa našich výrobkov: SlovakRepublic.Medical.Info@bauschhealth.com

Hlásenie nežiadúcich účinkov a sťažností na zdravotnícke pomôcky: slovakia.mdcompliants@bauschhealth.com