www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Bezstarostná vianočná lyžovačka

Kto by takú nechcel? Nejde teraz o úrazy, ale o starosti navyše, ktoré máme za normálnych okolností my „šošovkári“. K povinnej lyžiarskej výbave totiž patria kontaktné šošovky, roztok na kontaktné šošovky a pre istotu aj umelé slzy, veď človek nikdy nevie. No neexistuje predsa len možnosť, ako si balenie na svah zjednodušiť?

S týmito kontaktnými šošovkami zahodíte starosti!

Vyskúšajte jednodenné prémiové kontaktné šošovky Biotrue Oneday lenses, ktoré oceníte najmä pri športe alebo na dovolenke. Bio-inšpirované šošovky značky Bausch + Lomb poskytujú ostré videnie a pohodlie aj po 16 hodinách nosenia, pretože sú vyvinuté tak, aby fungovali rovnako ako vaše oči. Dioptrické okuliare sú pri športe veľmi nepohodlné, vo všeobecnosti zvyknú zavadzať, šmýkať sa a navyše sú aj nemilou prekážkou pri nosení slnečných okuliarov. Pri bežných šošovkách s plánovanou výmenou je potrebné myslieť na roztok, čo pri jednorazových úplne odpadá. Pre oči sú navyše hygienicky najpriaznivejšie, pretože ich stačí vybrať z ochranného obalu, aplikovať ich do očí a na konci dňa jednoducho vyhodiť.

Sú vyrobené z inovatívneho materiálu HyperGel, ktorý má najlepšie vlastnosti v porovnaní s hydrogelovými a silikónhydrogelovými šošovkami. Majú vysoký obsah vody – až 78% vody (čo je rovnaký obsah vody, aký má rohovka). Dodávajú viac kyslíka než tradičné hydrogely – to všetko bez nutnosti silikónu a pri zachovaní komfortu konvenčných hydrogelov, obsah kyslíka sa prakticky rovná úrovni obsahu vody pre zachovanie zdravých očí. Vonkajší povrch šošovky je navrhnutý tak, aby napodobnil lipidovú vrstvu slzného filmu, ktorý zabraňuje dehydratácii slzného filmu. HyperGel pomáha novým šošovkám Biotrue ONEday napodobňovať vlastné zdravé slzy a je preukázané, že udržiavajú rovnakú úroveň vlhkosti, akú má rohovka. Vďaka tomu si zachovávajú svoj tvar a zabezpečujú jasné videnie po celý deň.

Presvedčiť sa o tom môžete sami na vlastných očiach – stačí, ak navštívite svojho očného lekára alebo špecialistu, očnú optiku vo svojom okolí, prípadne jedno z aplikačných miest Biotrue a sami pocítite ten rozdiel! Vaše oči vás budú za to milovať. V ponuke sú klasické, torické (pre korekciu astigmatizmu) a presbyotické.

 


Roztok na cesty

Možno nedáte dopustiť na svoje kontaktné šošovky, alebo nemáte čas na kúpu jednodňových. Bežne používate veľké balenie roztoku, lenže to teraz zaberá zbytočne veľa miesta v batožine? V tom prípade siahnite po cestovnom balení roztoku Biotrue!

Každý balíček obsahuje dve 60 ml fľaštičky roztoku Biotrue, priesvitné plastové vrecúško so zipsom, dve puzdrá na šošovky a pokyny pre údržbu, čím pomáha užívateľom kontaktných šošoviek zachovať čistotu a nezávadnosť šošoviek počas ich cesty za prácou alebo zábavou. Viacúčelový roztok Biotrue, jedinečná koncepcia starostlivosti o šošovky, je biologicky inšpirovaný, aby fungoval ako oči a pomohol zachovať šošovky vlhké až 20 hodín.

 

 


Aby suché oči netrpeli

Naše oči trpia vplyvom rôznych vonkajších, prípadne aj poveternostných podmienok. Výsledkom je strata komfortu, čo môže prerásť do rôznych ochorení alebo porúch, ako napríklad syndrómu suchého oka. Súčasťou liečby tejto diagnózy je používanie umelých sĺz na úľavu očí, ktoré obsahuje aj prípravok Hyal-Drop multi. Vďaka patentovému uzáveru s opierkou na palec sa Hyal-Drop multi pohodlne dávkuje, a preto viete do oka dodať iba potrebné množstvo roztoku. Je šetrný k povrchu oka a môžete ho používať tak často, ako potrebujete. Roztok kyseliny hyalurónovej a zloženie bez konzervačných látok zabezpečí optimálne zvlhčenie vašich očí, čo zmierni nepríjemné príznaky suchých očí.

 

 

 

 

 

 


Tak ako? Máte už zbalené? Veríme, že vám naše tipy pomohli a prajeme vám, nech je vaša lyžovačka plná radosti, bez akýchkoľvek starostí :)

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com