www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Čas dovoleniek sa blíži – beriete si so sebou aj šošovky?

Koniec júna je tu a pred nami letné prázdniny. Cestovanie bude mať zrejme inú príchuť kvôli COVID-19, no kontaktné šošovky môžu s vami cestovať hoci aj na chalupu v Tatrách.

Možno budú tento rok iné zážitky z dovolenky v porovnaní s predošlými rokmi, no zbaliť sa musíte všade.

Do lietadla sa zvykneme zabaliť do menšej batožiny, ale ak sa cestuje autom, môžeme byť odvážnejší. Ale načo plytvať zbytočne miestom v kufri na veci, ktoré si vieme zabaliť šikovnejšie? Kontaktné šošovky pritom nie sú žiadnou výnimkou.

Syndróm bezodného kufra

Prepadajú mu mnohí cestovatelia, keď majú pocit, že ich batožina nemá dno. A keď sa balia na týždeň či dva, v skutočnosti idú asi na celý mesiac. Pretože sa vždy nájde dôvod, prečo zbaliť to alebo ono, pretože sa to zíde. A čo ak bude škaredé počasie? To by chcelo ešte jedny topánky. A bundu ja tenkú, aj hrubšiu, veď pre istotu. Pokiaľ je vám to povedomé, tak viete, o čom hovoríme.

Jednodňové riešenie

Čo takto staviť na bio-inšpirované kontaktné šošovky na jedno použitie? Keďže ide o jednodňové šošovky, ráno si stačí vložiť sterilný pár šošoviek do očí a večer ich jednoducho hodiť do smetného koša. Biotrue ONEday sú vyrobené z prelomového materiálu hypergel, poskytujú výnimočné videnie a pohodlie dokonca aj po 16 hodinách nosenia. Hypergel má najlepšie vlastnosti konvenčných hydrogelov a je zároveň novou generáciou materiálu na jedno použitie. Šošovka ponúka vysoký obsah vody a dodáva viac kyslíka než tradičné hydrogely – to všetko bez nutnosti silikónu a pri zachovaní komfortu konvenčných hydrogelov. Preto šošovky Biotrue ONEday poskytujú konzistentné, jasné a pohodlné videnie po celý deň. Ich inovatívny, bio-inšpirovaný materiál udržiava vlhkosť, optický tvar aj po celodennom nosení a umožňuje kyslíku voľne prúdiť cez šošovku. Tieto výnimočné šošovky boli inšpirované biológiou oka, a preto majú rovnaký obsah vody ako má rohovka (78 %) a zároveň prakticky rovnakú úroveň kyslíka pre zachovanie zdravých očí. Vonkajší povrch šošovky je navrhnutý tak, aby napodobnil lipidovú vrstvu slzného filmu, ktorý zabraňuje dehydratácii slzného filmu. Udržiava konzistenciu šošovky a dodáva očiam také množstvo kyslíka, aby boli po celý deň zdravé, bez nepríjemného začervenania. UVA/UVB filter chránia oči pred nepriaznivým žiarením. Šošovky boli navrhnuté tak, aby poskytli pohodlné videnie aj pri šoférovaní v noci.

Kompaktné balenie roztokov

Ku kontaktným šošovkám s plánovanou výmenou (napríklad s mesačným intervalom) je potrebný aj roztok. Lenže, načo brať veľkú fľašku, ak postačí aj malá? Praktické balenie roztoku Biotrue je ideálne do cestovnej batožiny, najmä na cestu lietadlom, autom, autobusom či vlakom. Každý balíček obsahuje dve 60 ml fľaštičky roztoku Biotrue, priesvitné plastové vrecúško so zipsom, dve puzdrá na šošovky a pokyny pre údržbu, čím pomáha užívateľom kontaktných šošoviek zachovať čistotu a nezávadnosť šošoviek počas ich cesty za prácou alebo zábavou. Viacúčelový roztok Biotrue, jedinečná koncepcia starostlivosti o šošovky, je biologicky inšpirovaný, aby fungoval ako oči a pomohol zachovať šošovky vlhké až 20 hodín.

Roztok Biotrue bol vyvinutý na základe intenzívnych štúdií zameraných na skúmanie prirodzeného fungovania oka s cieľom uľahčiť jeho čistenie a zvlhčovanie a zachovať jeho zdravie. Má výnimočné dezinfekčné vlastnosti a je navrhnutý tak, že pôsobí ako naše oči vďaka trom biologicky inšpirovaným inováciám, ktoré sú takmer rovnako pozoruhodné ako samotné oko. Jeho pH zodpovedá pH zdravých sĺz, využíva očné lubrikačné činidlo a udržuje aktivitu určitých prospešných proteínov, ktoré sa nachádzajú v slzách. Keď ho vyskúšate, sami zistíte, aké skvelé výhody ponúka.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com