www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Čo si zbaliť do dovolenkovej lekárničky

Leto a dovolenky už cítiť vo vzduchu a ak už máte vybratú destináciu, hotel aj pláž, je čas sa zamyslieť, čo si okrem krému na opaľovanie zbalíte do dovolenkovej lekárničky. Priznajme si, nikto na dovolenku nacestuje s tým, že tam bude chorý alebo bude mať nejaké zdravotné ťažkosti. Ale život to niekedy vymyslí inak a preto by ste mali byť pripravení.

Na lekárničku myslite vopred

Prípravu lekárničky a nákup liekov či zdravotníckych pomôcok si nenechávajte na poslednú chvíľu. A už vôbec sa nespoliehajte na nákup obľúbených liekov v zahraničí. Určite sa to dá, ale je to zbytočná komplikácia, ktorým sa chcete na dovolenke vyhýbať. Lieky majú v zahraničí väčšinou iné názvy, iné podmienky na predpis, takže je dobré, ak pri ich prípadnom nákupe viete aktívnu látku v latinčine.

Na čo nezabudnúť

Ak cestujete na dovolenku lietadlom, pri balení liekov myslite na to, že do platí všeobecné pravidlo zákazu prepravy tekutín v príručnej batožine, ktoré majú viac ako 100 ml. Pri liekoch však platí výnimka. Ak si ju chcete uplatniť, tekuté lieky a sirupy prepravujte v originálnom balení. Keďže neexistuje univerzálna teplota pre batožinový priestor lietadla, lieky prevážajte radšej v príručnej batožine. Pozor kam cestujete! Do niektorých krajín si napríklad nemôžete doviezť CBD olej.

Obsah dovolenkovej lekárničky:

  • lieky užívané denne/pravidelne vrátane zdravotníckych pomôcok
  • lieky proti bolesti (hlavy, hrdla, menštruačné a pod.) a na zníženie horúčky
  • lieky na tráviace problémy a nevoľnosti (pri cestovaní)
  • pomôcky na ošetrenie zranení
  • prípravky na opaľovanie, po opaľovaní, na prípadné spálenie pokožky
  • kvapky do nosa a očí
  • lieky a pomôcky proti alergii (štipnutie hmyzom a pod.)
  • kontaktné šošovky a roztok na kontaktné šošovky
  • detské verzie liekov, ak cestujete s deťmi

Ak bývate z cestovania v strese, pribaľte si aj upokojujúce lieky. Ak cestujete na dlhšie, zídu sa vám aj základné vitamíny a minerály, ktoré vás udržia v dobrej kondícii.

Roztok na kontaktné šošovky Biotrue Flight Pack*

Pri cestovaní lietadlom vám dobre poslúži balenie Biotrue Flight Pack* od Bausch+Lomb, ktoré obsahuje praktickú 100 ml fľaštičku Biotrue roztoku* a puzdro na kontaktné šošovky. Biotrue roztok* na mäkké kontaktné šošovky je určený na čistenie, lubrikáciu a uchovávanie mäkkých kontaktných šošoviek.

Vďaka baleniu Biotrue Flight Pack* zachováte čistotu a nezávadnosť kontaktných šošoviek aj počas vašej cesty a súčasne budete spĺňať podmienky príručnej batožiny pri cestovaní lietadlom. Viacúčelový roztok Biotrue* predstavuje jedinečnú koncepciu starostlivosti o šošovky, je biologicky inšpirovaný, aby fungoval ako oči a pomohol zachovať šošovky vlhké až 20 hodín, čo sa na palube lietadla hodí aj pri dlhých cestách.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.  

*Zdravotnícka pomôcka. Pozorne si prečítajte informáciu pre používateľa.

© Bausch + Lomb. Všetky práva sú vyhradené. Táto stránka je publikovaná spoločnosťou Bausch + Lomb, so sídlom: Galvaniho 7/B, 821 04 Bratislava, IČO: PL5252810445, zapísaná v obchodnom registri vedenom okresným súdom v Bratislave, oddiel Sro, vložka: 57120/B, ktorá je výhradne zodpovedná za jej obsah. Táto stránka je určená pre použitie občanov Slovenskej republiky. Bausch + Lomb®, Biotrue®, Biotrue™ ONEday, Biotrue™ ONEday for Presbyopia, PureVision 2HD™, PureVision 2HD™ for Astigmatism, PureVision™ for Presbyopia, SofLens® Natural Colors, SofLens® 59, SofLens® Toric, SofLens® Multi-Focal, Optima™ FW a ReNu® MultiPlus™ sú ochranné a/alebo registrované známky Bausch + Lomb®

Odborné otázky týkajúce sa našich výrobkov: SlovakRepublic.Medical.Info@bauschhealth.com

Hlásenie nežiadúcich účinkov a sťažností na zdravotnícke pomôcky: slovakia.mdcompliants@bauschhealth.com