www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Čo so šošovkami, kým ich nenosíte?

Každý, kto nosí kontaktné šošovky, má svoj režim – denný, mesačný, trojmesačný… Niekedy sa však režim naruší a kontaktné šošovky potrebujete na pár dní až týždňov odložiť. Čo s nimi, aby v deň, keď si ich znovu chceme nasadiť, neputovali rovno do „šošovkového nebíčka“?

fiona_pouringbiotruewash-2Základom je kvalitný roztok na šošovky. Vyskúšajte napríklad ReNu MultiPlus, s ktorým stačí šošovky opláchnuť, nie je nutné mechanicky ich čistiť v dlani alebo oku prirodzenejší, bio-inšpirovaný roztok Biotrue. Funguje ako vaše oči, ošetruje, čistí, odstraňuje proteíny, dezinfikuje, oplachuje a uchováva mäkké kontaktné šošovky vrátane silikónhydrogélových kontaktných šošoviek. Biotrue napomáha udržať kontaktné šošovky vlhké až 20 hodín, a preto je 97 % ľudí, ktorí skúsili roztok Biotrue, spokojných.

Ale teraz späť k veci – šošovky dôkladne umyte v roztoku a vložte do vyčisteného puzdra. Takto odložené šošovky sa uchovajú v kvalitnom stave až 1 mesiac. Dlhšie sa neodporúča a ak si chcete svoje oči udržať v zdraví a zbytočne neriskovať za pár eur, tak to po tejto dobe radšej ani neskúšajte.

Tip pre zábudlivých: Ak už teraz tušíte, že si pri návale iných povinností nezapamätáte, kedy ste šošovky uložili „na spánok“, poznačte si dátum na puzdro.

Do skorého písmenkovania,

Vaša adminka

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com