www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Čo so šošovkami, kým ich nenosíte?

Každý, kto nosí kontaktné šošovky, má svoj režim – denný, mesačný, trojmesačný… Niekedy sa však režim naruší a kontaktné šošovky potrebujete na pár dní až týždňov odložiť. Čo s nimi, aby v deň, keď si ich znovu chceme nasadiť, neputovali rovno do „šošovkového nebíčka“?

fiona_pouringbiotruewash-2Základom je kvalitný roztok na šošovky. Vyskúšajte napríklad ReNu MultiPlus, s ktorým stačí šošovky opláchnuť, nie je nutné mechanicky ich čistiť v dlani alebo oku prirodzenejší, bio-inšpirovaný roztok Biotrue. Funguje ako vaše oči, ošetruje, čistí, odstraňuje proteíny, dezinfikuje, oplachuje a uchováva mäkké kontaktné šošovky vrátane silikónhydrogélových kontaktných šošoviek. Biotrue napomáha udržať kontaktné šošovky vlhké až 20 hodín, a preto je 97 % ľudí, ktorí skúsili roztok Biotrue, spokojných.

Ale teraz späť k veci – šošovky dôkladne umyte v roztoku a vložte do vyčisteného puzdra. Takto odložené šošovky sa uchovajú v kvalitnom stave až 1 mesiac. Dlhšie sa neodporúča a ak si chcete svoje oči udržať v zdraví a zbytočne neriskovať za pár eur, tak to po tejto dobe radšej ani neskúšajte.

Tip pre zábudlivých: Ak už teraz tušíte, že si pri návale iných povinností nezapamätáte, kedy ste šošovky uložili „na spánok“, poznačte si dátum na puzdro.

Do skorého písmenkovania,

Vaša adminka

© Bausch + Lomb. Všetky práva sú vyhradené. Táto stránka je publikovaná spoločnosťou Bausch + Lomb, so sídlom: Galvaniho 7/B, 821 04 Bratislava, IČO: PL5252810445, zapísaná v obchodnom registri vedenom okresným súdom v Bratislave, oddiel Sro, vložka: 57120/B, ktorá je výhradne zodpovedná za jej obsah. Táto stránka je určená pre použitie občanov Slovenskej republiky. Bausch + Lomb®, Biotrue®, Biotrue™ ONEday, Biotrue™ ONEday for Presbyopia, PureVision 2HD™, PureVision 2HD™ for Astigmatism, PureVision™ for Presbyopia, SofLens® Natural Colors, SofLens® 59, SofLens® Toric, SofLens® Multi-Focal, Optima™ FW a ReNu® MultiPlus™ sú ochranné a/alebo registrované známky Bausch + Lomb®

Odborné otázky týkajúce sa našich výrobkov: SlovakRepublic.Medical.Info@bauschhealth.com

Hlásenie nežiadúcich účinkov a sťažností na zdravotnícke pomôcky: slovakia.mdcompliants@bauschhealth.com