www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Doprajte si slobodu pri športovaní so šošovkami Biotrue ONEday

Nosenie kontaktných šošoviek je vyhľadávané najmä pri športe. Neobmedzujú zorné pole, čo býva mnohokrát limitované tvarom okuliarového rámu. So šošovkami sa môžete opaľovať, kúpať a pritom sa tešiť aj zo slnečných okuliarov.

Od svojho uvedenia na slovenský trh si veľkú obľubu získali jednodňové kontaktné šošovky Biotrue ONEday. Vďaka vývoju v kontaktológii sa vedcom podarilo vytvoriť materiál Hypergel, ktorý má niekoľko výnimočných vlastností a výhod pre užívateľa. K popredným výhodám patrí vysoký obsah vody (až 78 %), čo je hodnota zhodná s obsahom vody v ľudskej rohovke. Naviac je povrch kontaktných šošoviek vytvorený tak, že napodobňuje vlastnosti tukovej zložky slzného filmu. Vďaka tomu povrchy šošoviek neosychá a udržuje si svoje optické vlastnosti a parametre po celú dobu ich nosenia. Do materiálu týchto šošoviek je tiež zakomponované zmáčadlo, ktoré zvyšuje príjemný pocit pri športových aktivitách (indoorových ako aj outdoorových).

Kontaktné šošovky Biotrue ONEday obsahujú UV filter, ktorý chráni oči pred nepriaznivými účinkami ultrafialového žiarenia. Pri športovaní za znížených svetelných podmienok, kedy je ľudské oko viac zaťažené zobrazovacími chybami optického systému oka, ponúka sa pri týchto šošovkách asférické prevedenie ich optických plôch. Tým sa eliminujú nedokonalosti zobrazenia nášho oka a je tak umožnené výrazné zlepšenie zrakových funkcií.

Skvelé vlastnosti Hypergelu sú založené na poznatkoch z prírody a prostredia oka – na bioinšpirácii.

Kontaktné šošovky Biotrue ONEday neobsahujú žiadnu silikónovú zložku a ponúkajú tak možnosť vyskúšať úplne niečo nové. Keďže sú v ponuke tri druhy Biotrue šošoviek (Biotrue ONEday, Biotrue ONEday for Astigmatism a Biotrue ONEday for Presbyopia), vyskúšať ich môžu aj tí ľudia, ktorí okrem korekcie bežnej refrakčnej vady potrebujú riešiť aj prípadné problémy pri pozeraní do blízka. Tešia nás pozitívne ohlasy na tieto jednodenné kontaktné šošovky od ich nositeľov a pokiaľ by ste sa chceli medzi nich zaradiť aj vy, môžete si ich vyskúšať u svojho kontaktológa prípadne v najbližšej očnej optike. Aktuálne prebieha zaujímavá akcia na kontaktné šošovky Biotrue ONEday, podrobnejšie informácie nájdete na tejto stránke.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.


 RAF: BOD-SK2005-1110

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com