www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Doprajte svojim očiam úľavu a hydratáciu

Pri nosení kontaktných šošoviek môžu nastať situácie, kedy vás oči začnú páliť, svrbieť či bolieť. Nemenej výnimočné je napríklad nadmerné slzenie, znížená ostrosť videnia či vysoká citlivosť na svetlo. Ako očiam vtedy pomôcť?

Kedy najčastejšie dochádza k nepohodliu očí pri nosení kontaktných šošoviek?

  • Sústredenie pri dlhodobom pozeraní na obrazovku či monitor spôsobí, že frekvencia žmurkania klesá, čo zapríčiňuje rýchlejšie vysušovanie šošoviek a očí.
  • Pobyt v klimatizovaných či vykúrených miestnostiach vysušuje oči a šošovky oveľa rýchlejšie.
  • Veterné počasie spôsobuje vysušovanie očí a šošoviek, zároveň však môže do očí nafúkať malé prachové čiastočky, ktoré spôsobujú problémy.

Na čo sa zamerať pri výbere roztoku na zvlhčenie očí a kontaktných šošoviek?

Používajte len očné kvapky bez konzervačných látok. Konzervačné látky by mohli spôsobiť ďalšie podráždenie očí. Odporúčané sú zvlhčujúce očné kvapky s kyselinou hyalurónovou, ktorá viaže veľké množstvo vody a stabilizuje slzný film cez kontaktné šošovky.

Okamžitá úľava a prirodzená hydratácia

Pocity nepohodlia v očiach nie sú žiaduce za žiadnych okolností, nech ich spôsobí čokoľvek. Preto je zvlhčovanie očí vhodnými očnými kvapkami len prirodzeným krokom k normálnemu fungovaniu kdekoľvek vás nepohodlie pri nosení kontaktných šošoviek postretne.

Odteraz môžete svojim očiam dopriať dennú hydratáciu a zvlhčenie vďaka očným kvapkám Biotrue*, ktoré sú sú vytvorené na zmiernenie prejavov suchého oka, spôsobených vonkajším prostredím alebo používaním kontaktných šošoviek. Očné kvapky Biotrue* sú zdravotnícka pomôcka.

Inšpirované fyziológiou vašich očí

Kvapky Biotrue* obsahujú polymernú kyselinu hyalurónovú (hyaluronát sodný) , ktorá sa prirodzene nachádza vnútri štruktúry zdravých ľudských očí a slznom filme. Poskytujú očiam prirodzenú hydratáciu vďaka špecifickému zloženiu bez konzervačných látok na báze kyseliny hyalurónovej. Roztok obsahuje 0,24 % kyseliny hyalurónovej a zabezpečí zvlhčenie očí vďaka čomu dochádza k okamžitej úľave od nepríjemných pocitov.

Unikátny uzáver

Zdravotnícka pomôcka – očné kvapky Biotrue* od Bausch + Lomb  sa môžu tiež pochváliť unikátnym uzáverom s Control Grip systémom. Inovatívny a jedinečný Control grip systém zjednodušuje manipuláciu pri kvapkaní a zároveň môže byť roztok vďaka nemu bez konzervačných látok, keďže sa vzduch nedostane do roztoku. Kvapky sú šetrné k povrchu oka, preto sú vhodné pre citlivé oči a môžu sa počas dňa používať tak často, ako je potrebné. Poskytujú rýchlu úľavu s malým alebo žiadnym rozostrením videnia po aplikácii. Očné kvapky Biotrue* sú bez konzervačných látok a preto sa môžu používať  po otvorení po dobu  6 mesiacov. Pokiaľ sa nepríjemné príznaky s nepohodlím očí aj pri používaní očných kvapiek Biotrue* dlhodobo nezlepšujú, vyhľadajte lekára.

*zdravotnícka pomôcka

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com