www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Halloweenska maska – ako ju odlíčiť, keď nosíte šošovky?

Naniesť mejkap je malina, ale zbaviť sa ho nemusí byť jednoduché. Najmä vode odolných farieb, keď máte v očiach kontaktné šošovky. Ako na to?

Ženy majú s odstránením mejkapu predsa len viac praxe ako muži. Lenže na Halloweena sa líčia všetci, teda aj muži, keďže každý chce byť zaujímavou tekvicou, zombie, smrtkou alebo čarodejnicou. Ako predísť podráždeným a/alebo červeným očiam?

Ako na šošovky? Zvoľte tento overený postup

  • Umyte si ruky mydlom a vysušte ich uterákom, prípadne suchou jednorazovou papierovou utierkou. Uistite sa, že na rukách a prstoch vám nezostali chĺpky z uteráka alebo z utierky.
  • Ak máte jednorazové šošovky (napr. Biotrue One Day lenses), vyberte si ich z očí a odhoďte do smetného koša. Pokiaľ nosíte kontaktné šošovky s plánovanou výmenou (napríklad Purevision 2HD alebo ULTRA), otvorte si puzdro na kontaktné šošovky a prichystajte si roztok na kontaktné šošovky. Podľa správnosti by ste v puzdre mali mať už nový roztok z rána, ak ho tam nemáte, doplňte ho. Vyberte si kontaktné šošovky pekne jednu po druhej z očí, každú po vybratí dôkladne vyčistite v roztoku (krúživými pohybmi prstom na dlani druhej ruky, prípadne medzi prstami – palcom, ukazovákom a prostredníkom) a vyčistené vložte do puzdra. Je dôležité dodržať vždy tento postup – najskôr vybrať šošovky z očí, až potom odstrániť mejkap!
  • Na odstránenie mejkapu alebo farieb z pokožky môžete použiť rôzne kozmetické prípravky a spôsoby. Najjednoduchším je použitie jednorazovej vlhčenej utierky určenej na odličovanie, ktoré sú zväčša vhodné aj na odstránenie vode odolných farieb. Jestvuje niekoľko druhov – napríklad aj na citlivé oči. Druhým, pomerne častým spôsobom je použitie tampónu na odlíčenie a krému či pleťovej vody vhodnej na odlíčenie.
  • Následne si umyte/prepláchnite tvár vlažnou vodou a osušte.
  • Podľa potreby použite krém na tvár.

Pri vyberaní kontaktných šošoviek si dajte pozor na dlhé gélové či umelé nechty, ktoré zvyknú byť súčasťou niektorých Halloweenskych outfitov.

Ideálne je vyzliecť sa z masky a všetkých doplnkov ešte predtým, než sa pustíte do vyberania kontaktných šošoviek z očí. Napríklad aj kvôli glitrom (trblietkam) či iným drobným čiastočkám, ktoré by sa mohli pri vyberaní kontaktných šošoviek ocitnúť v oku, na rukách alebo aj v puzdre

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com