www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Halloweenska maska – ako ju odlíčiť, keď nosíte šošovky?

Naniesť mejkap je malina, ale zbaviť sa ho nemusí byť jednoduché. Najmä vode odolných farieb, keď máte v očiach kontaktné šošovky. Ako na to?

Ženy majú s odstránením mejkapu predsa len viac praxe ako muži. Lenže na Halloweena sa líčia všetci, teda aj muži, keďže každý chce byť zaujímavou tekvicou, zombie, smrtkou alebo čarodejnicou. Ako predísť podráždeným a/alebo červeným očiam?

Ako na šošovky? Zvoľte tento overený postup

  • Umyte si ruky mydlom a vysušte ich uterákom, prípadne suchou jednorazovou papierovou utierkou. Uistite sa, že na rukách a prstoch vám nezostali chĺpky z uteráka alebo z utierky.
  • Ak máte jednorazové šošovky (napr. Biotrue One Day lenses), vyberte si ich z očí a odhoďte do smetného koša. Pokiaľ nosíte kontaktné šošovky s plánovanou výmenou (napríklad Purevision 2HD alebo ULTRA), otvorte si puzdro na kontaktné šošovky a prichystajte si roztok na kontaktné šošovky. Podľa správnosti by ste v puzdre mali mať už nový roztok z rána, ak ho tam nemáte, doplňte ho. Vyberte si kontaktné šošovky pekne jednu po druhej z očí, každú po vybratí dôkladne vyčistite v roztoku (krúživými pohybmi prstom na dlani druhej ruky, prípadne medzi prstami – palcom, ukazovákom a prostredníkom) a vyčistené vložte do puzdra. Je dôležité dodržať vždy tento postup – najskôr vybrať šošovky z očí, až potom odstrániť mejkap!
  • Na odstránenie mejkapu alebo farieb z pokožky môžete použiť rôzne kozmetické prípravky a spôsoby. Najjednoduchším je použitie jednorazovej vlhčenej utierky určenej na odličovanie, ktoré sú zväčša vhodné aj na odstránenie vode odolných farieb. Jestvuje niekoľko druhov – napríklad aj na citlivé oči. Druhým, pomerne častým spôsobom je použitie tampónu na odlíčenie a krému či pleťovej vody vhodnej na odlíčenie.
  • Následne si umyte/prepláchnite tvár vlažnou vodou a osušte.
  • Podľa potreby použite krém na tvár.

Pri vyberaní kontaktných šošoviek si dajte pozor na dlhé gélové či umelé nechty, ktoré zvyknú byť súčasťou niektorých Halloweenskych outfitov.

Ideálne je vyzliecť sa z masky a všetkých doplnkov ešte predtým, než sa pustíte do vyberania kontaktných šošoviek z očí. Napríklad aj kvôli glitrom (trblietkam) či iným drobným čiastočkám, ktoré by sa mohli pri vyberaní kontaktných šošoviek ocitnúť v oku, na rukách alebo aj v puzdre

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.

© Bausch + Lomb. Všetky práva sú vyhradené. Táto stránka je publikovaná spoločnosťou Bausch + Lomb, so sídlom: Galvaniho 7/B, 821 04 Bratislava, IČO: PL5252810445, zapísaná v obchodnom registri vedenom okresným súdom v Bratislave, oddiel Sro, vložka: 57120/B, ktorá je výhradne zodpovedná za jej obsah. Táto stránka je určená pre použitie občanov Slovenskej republiky. Bausch + Lomb®, Biotrue®, Biotrue™ ONEday, Biotrue™ ONEday for Presbyopia, PureVision 2HD™, PureVision 2HD™ for Astigmatism, PureVision™ for Presbyopia, SofLens® Natural Colors, SofLens® 59, SofLens® Toric, SofLens® Multi-Focal, Optima™ FW a ReNu® MultiPlus™ sú ochranné a/alebo registrované známky Bausch + Lomb®

Odborné otázky týkajúce sa našich výrobkov: SlovakRepublic.Medical.Info@bauschhealth.com

Hlásenie nežiadúcich účinkov a sťažností na zdravotnícke pomôcky: slovakia.mdcompliants@bauschhealth.com