www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Jesenná únava očí. Cítite ju aj vy?

Dni sa skracujú a denného svetla je čoraz menej. Oči sa s tým musia vysporiadať nielen pri práci s digitálnymi zariadeniami, a tak sa môže objaviť ich únava.

Svetlo je dôležité

Je potrebné myslieť na to, že správne fungovanie očí (a teda aj zraku) priamo úmerne súvisí s dostatkom (alebo aj nedostatkom) svetla.

A nie iba to denné, ale aj to umelé, ktoré máme doma alebo v práci. Na jeseň a v zime je denného svetla menej, preto je nevyhnutné kompenzovať ho dostatočným umelým zdrojom svetla. Pre uspokojivé osvetlenie mnohých miestností však väčšinou nestačí iba jeden svetelný zdroj.   

Posvieťte si na seba

Neviete, koľko svetla potrebujete? Je to pomerne jednoducho zapamätateľné, keďže pre každý m2 sa odporúča zabezpečiť 200 lúmenov z umelého osvetlenia. Pri miestnosti o rozlohe 6 m2 by konečná hodnota lúmenov z každej lampy mala byť minimálne 1200 lúmenov. Len pre porovnanie – ekvivalentom pre bežnú 60 W žiarovku je LED žiarovka o sile 806 lúmenov. V praxi sa odporúčajú špecifické svetlá s takouto intenzitou:

Typ svietidlaDoporučená hodnota lm
Dekoračné svetlo100 až 240 lm
Lampičky na čítanie pri posteli200 lm
Lampa na pracovnom stole300 až 500 lm
Bodové svetlá400 lm
Stropné svietidlo (obytná miestnosť)800 lm

Únava očí nikoho nepoteší

Pri používaní digitálnych zariadení žmurkáme až o 66 % menej! Oči následne trpia únavou alebo suchosťou. Prelomte kruh nepohodlia s novými mesačnými kontaktnými šošovkami Ultra od Bausch + Lomb s jedinečnou technológiou MoistureSeal. Sú ideálnymi pri práci s počítačom, tabletom či smartphone. Zabraňujú vysychaniu šošoviek spôsobené zníženým žmurkaním, zaisťujú 95 %-né zvlhčenie po celých 16 hodín nosenia a sú dokonalým spojením vysokej priepustnosti kyslíka s dlhotrvajúcou hydratáciou šošoviek. Na Slovenskú sú v ponuke tri druhy kontaktných šošoviek ULTRA – sférické, tórické (ULTRA for astigmatism) a presbyopické (ULTRA for presbyopia).

V rámci štúdie Bausch + Lomb ULTRA® realizovanej v Českej republike na prelome kalendárneho roka 2016/2017, ktorej sa zúčastnilo 140 klientov (100 žien + 40 mužov) s priemerným vekom 31 rokov, až 90 % ľudí potvrdilo, že pri nosení šošoviek ULTRA došlo k zníženiu pocitu suchých očí a únavy pri dlhodobom sledovaní digitálnych zariadení. Zistilo sa, že až 70 % ľudí používa kontaktné šošovky viac ako 8 hodín denne, pričom až 80 % ľudí používa digitálne zariadenia viac ako 4 hodiny denne. Pre 84 % ľudí bolo nosenie šošoviek ULTRA pohodlné aj na konci dňa a až 63,6 % respondentov preferuje tieto nové šošovky pred inými. Poskytujú maximálne celodenné pohodlie aj tým ľuďom, ktorí si svoje šošovky museli doposiaľ vyberať skôr kvôli pocitu zahmleného videnia počas práce. Skoncujte s namáhaním a únavo5u očí, prelomte kruh nepohodlia a spoznajte nekonečný komfort.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com