www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Kontaktné šošovky a koronavírus, na čo si dať pozor?

Oči môžu hrať dôležitú úlohu pri šírení a prevencii nového koronavírusu. Preto je dôležité dbať o dôkladnú hygienu aj kvôli kontaktným šošovkám.  

Možno ste aj vy zachytili informáciu, že niektorí oftalmológovia odporúčajú ľuďom nosiacich kontaktné šošovky, aby ich na istý čas vymenili za dioptrické okuliare. Dôvodom má byť fakt, že vírus môže spôsobiť miernu formu podráždenia alebo zápal spojiviek. Britský Independent v jednom z aktuálnych marcových článkov uvádza, že Dr. Sonal Tuli z Americkej oftalmologickej akadémie naznačuje, že vďaka tomuto kroku môžu nositelia zamedziť možnému podráždeniu očí a navyše okuliare predstavujú akúsi bariéru medzi našimi rukami a očami. Istým spôsobom nás môžu okuliare zastaviť ešte skôr, než sa budeme chcieť dotknúť očí alebo tváre. Je však potrebné zdôrazniť, že o okuliare je potrebné v tomto čase sa svedomito starať (podobne ako o kontaktné šošovky). Odporúča sa nechytať ich rukami, ideálne ich uchopiť len do vreckovky a po príchode domov ich dôkladne umyť, prípadne vydezinfikovať.

Súvislosť medzi prenášaním vírusu a očami je komplikovaná

Mnoho expertov z oblasti zdravotníctva nepozná v tejto súvislosti jasné odpovede, ide skôr o dohady. Zdôraznili však časté umývanie rúk mydlom a teplou vodou a zamedzeniu dotýkania sa tváre, čo je najlepšia prevencia proti prenosu Covid-19.

Nositeľov kontaktných šošoviek vo všeobecnosti vyzvali, aby dodržiavali správne postupy starostlivosti o šošovky.

Podľa vyjadrenia Dr. Tuli je dôležité si uvedomiť, že hoci existuje veľa obáv o koronavíruse, preventívne opatrenia môžu významne znížiť riziko infekcie. Dôkladnú hygienu si nevyžadujú len ruky, ale i tvár aj kontaktné šošovky.

Jednorazová možnosť = najhygienickejšia voľba

Ráno si jednoducho vložíte sterilný pár šošoviek do očí a večer ich vyhodíte do smetného koša. S jednorazovými kontaktnými šošovkami Biotrue OneDay odpadá bežná starostlivosť, aká je potrebná pri šošovkách s plánovanou výmenou. Očiam doprajete maximálnu hygienu s maximálnym komfortom.

aplikácia šošovky
aplikácia šošovky

Biotrue OneDay sú vyrobené z prelomového materiálu hypergel, poskytujú výnimočné videnie a pohodlie dokonca aj po 16 hodinách nosenia. Hypergel má najlepšie vlastnosti konvenčných hydrogelov ako aj silikónhydrogelov, a je zároveň novou generáciou materiálu na jedno použitie. Šošovka ponúka vysoký obsah vody a dodáva viac kyslíka než tradičné hydrogely – to všetko bez nutnosti silikónu a pri zachovaní komfortu konvenčných hydrogelov. Preto šošovky Biotrue OneDay poskytujú konzistentné, jasné a pohodlné videnie po celý deň. Ich inovatívny, bio-inšpirovaný materiál pomáha udržať si vlhkosť, optický tvar aj po celodennom nosení a umožňuje kyslíku voľne prúdiť cez šošovku. Tieto výnimočné šošovky boli inšpirované biológiou oka, a preto majú rovnaký obsah vody ako má rohovka (78 %) a zároveň prakticky rovnakú úroveň kyslíka pre zachovanie zdravých očí. Vonkajší povrch šošovky je navrhnutý tak, aby napodobnil lipidovú vrstvu slzného filmu, ktorý zabraňuje dehydratácii slzného filmu. Udržiava konzistenciu šošovky a dodáva očiam také množstvo kyslíka, aby boli po celý deň zdravé, bez nepríjemného začervenania. Zo všetkých jednodenných jednorazových šošoviek, aké sú dostupné na trhu, poskytujú Biotrue OneDay maximálnu úroveň vlhkosti, a to aj po 16-tich hodinách nosenia.

V ponuke sú tri varianty týchto kontaktných šošoviek – klasické (sférické) Biotrue OneDay, presbyopické Biotrue OeDay for presbyopia a tórické (pre astigmatizmus) Biotrue OneDay for Astigmatism.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com