www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Kontaktné šošovky patria aj za volant

My „šošovkári“ a šoféri v jednom to dobre poznáme. Slnečné lúče na jar zo dňa na deň silnejú a slnko je čoraz ostrejšie. Sedieť za volantom vtedy, keď vás oslňuje slnko priamo do tváre nie je vôbec príjemné. Sklápacia clona mi zakaždým pomôže len trochu, a tak v duchu ospevujem vynálezcu slnečných okuliarov. Bez nich a kontaktných šošoviek by som bola na cestách úplne stratená.

BLOGY NA WEBIsteže jestvuje možnosť mať dioptrické slnečné okuliare alebo so samozafarbovacími sklami, no pre mňa sú na druhom mieste, keďže uprednostňujem nosenie kontaktných šošoviek. Kamarát preferuje skôr okuliare a už sa mu niekoľkokrát stalo, že si ich v aute zabudol vymeniť za tie s čírymi sklami a prišiel do miestnosti v slnečných ako man in black :-) kto nemá v hlave, ten má v nohách, a tak sa vždy musel po ne vrátiť, aby zbytočne nelákal zvedavé pohľady a dovidel aj na nápojový lístok… Neviem ako vy, ale podľa môjho názoru patria kontaktné šošovky jednoznačne za volant. A nielen v aute, ale aj pri šoférovaní motorky, mopedu či skútra. Odjazdené tri sezóny s vetrom o preteky na cestných motorkách ma v tom ešte viac utvrdili, pretože prilba a okuliare boli pre mňa vražednou kombináciou. Stačí mať kvalitný priezor, rovnako dobré kontaktné šošovky a príliš sa neusmievať, aby ste ako veselý/(á) motorkár/(ka) nevyzbierali po ceste všetky letiace mušky medzi zuby :-) No ale späť k šošovkám. Aby som obhájila svoje tvrdenie, pripravila som si pár argumentov:

  • Kontaktné šošovky mi dodávajú slobodu a ja sa môžem rozhodnúť pre rôzne druhy slnečných okuliarov (pri dioptrických má človek predsa len obmedzený počet, takto môžete variovať s farbu skiel, rámov a pod.);
  • S kontaktnými šošovkami mám lepší prehľad o dianí na ceste, pretože nemám okresané ani skreslené periférne videnie;
  • Nemusím myslieť na výmenu okuliarov po šoférovaní (zámena okuliarov so slnečnými dioptrickými sklami za číre dioptrické sklá a pod.)
  • Umožňujú komfortnejšie nosenie prilby (či pri motorkách, bicykloch…) – eliminácia tlačenia rámu, potenia sa pod okuliarmi…
  • Hovorí sa imidž je nanič, no pre mňa nie je úplne zanedbateľný. Ak mám na výber medzi okuliarmi a šošovkami, môžete hádať, čo si vyberiem. Tým nechcem navodiť pocit, že okuliare sú nebodaj zlé alebo kazia imidž – ja len subjektívne viem, že sa v šošovkách cítim lepšie, atraktívnejšie a slobodnejšie. Dioptrické okuliare samozrejme nosím napríklad v čase, keď prídem z práce domov, aby si moje oči mohli oddýchnuť.

A ako ste na tom vy so šošovkami za volantom, tiež sú vašou prvou voľbou?

Do skorého písmenkovania,

Vaša adminka

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com