www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Medicína ide ruka v ruke s technológiami. Vďaka tomuto môžete žiť svoj ULTRA život.

V súčasnej dobe sa technológie dostali do každej oblasti nášho života a medicína nie je výnimkou.  Svet kontaktných šošoviek len nedávno obohatili nové kontaktné šošovky ULTRA ONE DAY* od Bausch + Lomb, ktoré predstavujú revolučnú zmenu aj vďaka technológiám, ktoré obsahujú.

Digitálne zariadenia, žmurkanie, MoistureSeal

Žijeme v dynamickej dobe. Dnešným komunikačným jazykom sú obrázky či videá, ktoré konzumujeme z digitálnych zariadení. Avšak pri ich používaní žmurkáme až o 66 % menej! Kontaktné šošovky s mesačnou plánovanou výmenou ULTRA* s technológiou MoistureSeal zabraňujú vysychaniu šošoviek a zaisťujú dostatočné zvlhčenie po celých 16 hodín nepretržitého nosenia. Táto technológia zabezpečuje dokonalé spojenie vysokej priepustnosti pre kyslík s dlhotrvajúcou hydratáciou kontaktných šošoviek. Na Slovensku aktuálne nájdete tri druhy kontaktných šošoviek s mesačnou plánovanou výmenou: ULTRA – sférické, tórické a presbyopické.

Komplexný dizajn, slzný film, ComfortFeel

Jednodňové kontaktné šošovky ULTRA ONE DAY*, ktoré len nedávno začali kontaktológovia používať, kombinujú v sebe dve prelomové technológie, aby sa vaše oči cítili ako v bavlnke. Teda skôr ako ryba vo vode 😊 Technológia Advanced MoistureSeal® umožňuje udržať vlhkosť aj po 16 hodinách a technológia ComfortFeel uvoľňuje zložky pre pohodlie a zdravie očí. Iba v kontaktných šošovkách ULTRA® ONE DAY* sa spájajú tieto dve prelomové technológie a pracujú vo vzájomnej synergii so slzným filmom oka. Vďaka tomu zabezpečujú vynikajúci komfort očí a súčasne aj ochranu a stabilitu slzného filmu.

„Kontaktné šošovky ULTRA ONE DAY* sú vyrobené v komplexnom dizajne, ktorý v sebe spája viac kyslíka, najnižší modul pružnosti, UV filter, optiku s vysokým rozlíšením, univerzálne zakrivenie a jednoduchú manipuláciu a aplikáciu. Vďaka tomu kontaktné šošovky podporujú stabilné a zdravé prostredie  povrchu oka,“ zhodnotil nové jednodňové kontaktné šošovky MUDr. Štefan Marko, oftalmológ a špecialista na kontaktológiu z Nitry.

Výhody kontaktných šošoviek v skratke

Azda najzásadnejšou výhodou šošoviek voči okuliarom je kvalitné periférne videnie. To je dôležité napríklad pri šoférovaní, športovaní, ale aj pri bežnom živote. Vidieť včas auto vo vedľajšom pruhu či iného lyžiara, ktorý sa na vás zboku rúti je niekedy až životne dôležité. Pre aktívnych športovcov sú šošovky v niektorých športoch priam nevyhnutné. Vďaka nim môžu používať špeciálne okuliare na lyžovanie či cyklistiku a čo je najdôležitejšie, môžu používať kvalitné slnečné okuliare s UV filtrom a chrániť si tak oči pred škodlivým slnečným žiarením. 

Ako si zaobstarať šošovky ULTRA*?

Obráťte sa na odborníka, ktorý vám poradí nielen s dioptriami na šošovkách, ale aj s výberom materiálu šošoviek či ďalších produktov (roztoky na šošovky, umelé slzy a podobne). Výber šošoviek bude závisieť od frekvencie používania, od plánovaných aktivít, dĺžky nosenia počas dňa, ale napríklad aj od toho, ako citlivé oči máte. Nechajte si poradiť od očných špecialistov a prekonajte hranice pohodlia a zvlhčenia. Pýtajte sa na nové šošovky ULTRA ONE DAY* u svojho špecialistu, alebo si ich jednoducho objednajte u našich spoľahlivých partnerov na www.sosovkybausch.sk. Vyskúšajte nové šošovky a vychutnajte si úplne nový zážitok z nosenia šošoviek pre všetky vaše poiadavky na aktívny životný štýl. Žite ULTRA život 😊

*Zdravotnícka pomôcka. Pozorne si prečítajte informáciu pre používateľa.

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com