www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Najčastejšie otázky a odpovede k šošovkám ULTRA

Boli stvorené pre prácu s digitálnymi zariadeniami, pri ktorých zvykne oko prirodzene menej žmurkať. Keďže sú pomerne nové na našom trhu, prinášame otázky a odpovede, ktoré by vás mohli zaujímať.

O kontaktných šošovkách ULTRA sme už na našej stránke pár blogov napísali a venovali sme im tematicky aj jednu celú podstránku. Zhrnuté a podčiarknuté, každý deň vnímame množstvo zrakových podnetov prostredníctvom displejov a zložitejších grafík na obrazovkách. Pri používaní digitálnych zariadení však žmurkáme o 66 % menej.

Kontaktné šošovky Bausch + Lomb ULTRA s technológiou MoistureSeal zabraňujú vysychaniu šošoviek spôsobené zníženým žmurkaním.

ULTRA Q&A

  • Ide o kontaktné šošovky s plánovanou výmenou? Áno a interval výmeny šošoviek za nový pár je jeden mesiac.
  • Znižujú pocit suchých očí a únavy pri ich nosení? Áno, pretože zaisťujú 95 %-né zvlhčenie po celých 16 hodín. Technológia MoistureSeal zabezpečuje dokonalé spojenie vysokej priepustnosti kyslíka a dlhotrvajúcu hydratáciu šošoviek.
  • Aké druhy kontaktných šošoviek ULTRA sú dostupné na Slovensku? Na Slovenskú sú aktuálne v ponuke tri druhy kontaktných šošoviek ULTRA – sférické, tórické (Ultra for Astigmatism) a presbyopické (Ultra for Presbyopia).
  • Aké dioptrické rozhranie ponúkajú kontaktné šošovky ULTRA? Dioptrický rozsah je od +6,00 do -12,00 dioptrií a zakrivenie je 8,5 mm, čo pokrýva väčšinu populácie, pričom priemer šošovky je 14,2 mm. Bližšie informácie nájdete v prehľadnom rozpise.
  • Koľko vody obsahujú kontaktné šošovky ULTRA? Materiál kontaktných šošoviek je sikon-hydrogél (samfilcon A) so 46 %-ným obsahom vody novej generácie.
  • Aké majú nositelia kontaktných šošoviek skúsenosti so šošovkami ULTRA? Až 90 % ľudí potvrdilo[1], že pri nosení šošoviek ULTRA došlo k zníženiu pocitu suchých očí a únavy pri dlhodobom sledovaní digitálnych zariadení. Zistilo sa, že až 70 % ľudí používa kontaktné šošovky viac ako 8 hodín denne, pričom až 80 % ľudí používa digitálne zariadenia viac ako 4 hodiny denne. Pre 84 % ľudí bolo nosenie šošoviek ULTRA pohodlné aj na konci dňa a až 63,6 % respondentov preferuje tieto nové šošovky pred inými. Navyše platí, že 90,7 % nositeľov kontaktných šošoviek by ich odporučilo svojim priateľom.

Koniec unaveným a suchým očiam pri práci s digitálnymi zariadeniami. Prelomte kruh nepohodlia s mesačnými kontaktnými šošovkami Ultra od Bausch + Lomb s jedinečnou technológiou MoistureSeal.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.


[1] Podľa štúdie Bausch + Lomb ULTRA realizovanej v Českej republike na prelome kalendárneho roka 2016/2017. Štúdie sa zúčastnilo 140 klientov (100 žien + 40 mužov) s priemerným vekom 31 rokov, ktorí celkovo otestovali 280 šošoviek. Autorom štúdie je Mgr. Pavel Beneš, PhD., Katedra optometrie a ortoptiky LF MU v Brne.

© Bausch + Lomb. Všetky práva sú vyhradené. Táto stránka je publikovaná spoločnosťou Bausch + Lomb, so sídlom: Galvaniho 7/B, 821 04 Bratislava, IČO: PL5252810445, zapísaná v obchodnom registri vedenom okresným súdom v Bratislave, oddiel Sro, vložka: 57120/B, ktorá je výhradne zodpovedná za jej obsah. Táto stránka je určená pre použitie občanov Slovenskej republiky. Bausch + Lomb®, Biotrue®, Biotrue™ ONEday, Biotrue™ ONEday for Presbyopia, PureVision 2HD™, PureVision 2HD™ for Astigmatism, PureVision™ for Presbyopia, SofLens® Natural Colors, SofLens® 59, SofLens® Toric, SofLens® Multi-Focal, Optima™ FW a ReNu® MultiPlus™ sú ochranné a/alebo registrované známky Bausch + Lomb®

Odborné otázky týkajúce sa našich výrobkov: SlovakRepublic.Medical.Info@bauschhealth.com

Hlásenie nežiadúcich účinkov a sťažností na zdravotnícke pomôcky: slovakia.mdcompliants@bauschhealth.com