www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Nezahrávajte sa so zdravím. Tetovanie očného bielka môže dopadnúť aj takto (zle)!

Aj módny výstrelok môže mať trvalé následky. Presvedčila sa o tom aj 24-ročná kanadská modelka Catt Gallingerová, ktorá si nechala tetovať očné bielko jedného oka fialovým atramentom. Teraz má oči už len pre plač, z poškodeného oka jej totiž tečú fialové slzy a čiastočne na neho oslepla. Lekári sú skeptickí a tvrdia, že jej oko už nebude nikdy ako predtým.

BLOGY NA WEB (6)Podľahnúť trendu za každú cenu sa nevypláca. Dnes to vie aj Catt, ktorá o svojom tetovaní hovorí ako o obrovskej chybe. Keď si uvedomila, že tetovanie sa nehojí podľa očakávania, zašla do nemocnice, kde jej predpísali antibiotické kvapky do očí. Tie však nezaúčinkovali správne, a tak Catt opuchlo oko ešte viac a zhoršil sa jej zrak. Po tomto nevydarenom pokuse jej lekár naordinoval steroidové kvapky, ktoré však stav opäť len zhoršili. Fialový atrament sa totiž začal zhromažďovať okolo rohovky Cattinho oka a celá „zrazenina“ pripomína fialové lepidlo.

Lekári predpokladajú, že tatér zrejme infikoval modelkino oko infekciou s nedôkladne sterilným vybavením. Verdikt nateraz znie, že zrak sa jej nikdy úplne nevráti a oko sa už pravdepodobne nikdy neuzdraví. Gallingerová na svojom facebookovom profile uverejnila video aj fotografie, aby varovala ostatných pred rovnakým počinom. Priznala sa, že zákrok ľutuje a je na tom psychicky dosť zle.

Kým predtým túžila byť s inou farbou očného bielka výnimočná, dnes by si výnimočnosť určite rozmyslela. Musela zrušiť naplánované fotenia či módne prehliadky, je na liekoch a vyhliadky na nasledujúce týždne nie sú zrovna optimistické.


catt gallinger1 catt gallinger2 catt gallinger5


A čo vy? Vedeli ste o takomto tetovaní, prípadne ste nad ním aj rozmýšľali? Verím, že možno práve náš blog vás od tohto výstrelku odradí. Oči máme len dve, a tak ich nevystavujte zbytočnému riziku pre akúsi vysnívanú výnimočnosť. Neskôr by ste to mohli trpko oľutovať.

Do skorého písmenkovania,

Vaša adminka

© Catt Gallinger

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com