www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Nezahrávajte sa so zdravím. Tetovanie očného bielka môže dopadnúť aj takto (zle)!

Aj módny výstrelok môže mať trvalé následky. Presvedčila sa o tom aj 24-ročná kanadská modelka Catt Gallingerová, ktorá si nechala tetovať očné bielko jedného oka fialovým atramentom. Teraz má oči už len pre plač, z poškodeného oka jej totiž tečú fialové slzy a čiastočne na neho oslepla. Lekári sú skeptickí a tvrdia, že jej oko už nebude nikdy ako predtým.

BLOGY NA WEB (6)Podľahnúť trendu za každú cenu sa nevypláca. Dnes to vie aj Catt, ktorá o svojom tetovaní hovorí ako o obrovskej chybe. Keď si uvedomila, že tetovanie sa nehojí podľa očakávania, zašla do nemocnice, kde jej predpísali antibiotické kvapky do očí. Tie však nezaúčinkovali správne, a tak Catt opuchlo oko ešte viac a zhoršil sa jej zrak. Po tomto nevydarenom pokuse jej lekár naordinoval steroidové kvapky, ktoré však stav opäť len zhoršili. Fialový atrament sa totiž začal zhromažďovať okolo rohovky Cattinho oka a celá „zrazenina“ pripomína fialové lepidlo.

Lekári predpokladajú, že tatér zrejme infikoval modelkino oko infekciou s nedôkladne sterilným vybavením. Verdikt nateraz znie, že zrak sa jej nikdy úplne nevráti a oko sa už pravdepodobne nikdy neuzdraví. Gallingerová na svojom facebookovom profile uverejnila video aj fotografie, aby varovala ostatných pred rovnakým počinom. Priznala sa, že zákrok ľutuje a je na tom psychicky dosť zle.

Kým predtým túžila byť s inou farbou očného bielka výnimočná, dnes by si výnimočnosť určite rozmyslela. Musela zrušiť naplánované fotenia či módne prehliadky, je na liekoch a vyhliadky na nasledujúce týždne nie sú zrovna optimistické.


catt gallinger1 catt gallinger2 catt gallinger5


A čo vy? Vedeli ste o takomto tetovaní, prípadne ste nad ním aj rozmýšľali? Verím, že možno práve náš blog vás od tohto výstrelku odradí. Oči máme len dve, a tak ich nevystavujte zbytočnému riziku pre akúsi vysnívanú výnimočnosť. Neskôr by ste to mohli trpko oľutovať.

Do skorého písmenkovania,

Vaša adminka

© Catt Gallinger

© Bausch + Lomb. Všetky práva sú vyhradené. Táto stránka je publikovaná spoločnosťou Bausch + Lomb, so sídlom: Galvaniho 7/B, 821 04 Bratislava, IČO: PL5252810445, zapísaná v obchodnom registri vedenom okresným súdom v Bratislave, oddiel Sro, vložka: 57120/B, ktorá je výhradne zodpovedná za jej obsah. Táto stránka je určená pre použitie občanov Slovenskej republiky. Bausch + Lomb®, Biotrue®, Biotrue™ ONEday, Biotrue™ ONEday for Presbyopia, PureVision 2HD™, PureVision 2HD™ for Astigmatism, PureVision™ for Presbyopia, SofLens® Natural Colors, SofLens® 59, SofLens® Toric, SofLens® Multi-Focal, Optima™ FW a ReNu® MultiPlus™ sú ochranné a/alebo registrované známky Bausch + Lomb®

Odborné otázky týkajúce sa našich výrobkov: SlovakRepublic.Medical.Info@bauschhealth.com

Hlásenie nežiadúcich účinkov a sťažností na zdravotnícke pomôcky: slovakia.mdcompliants@bauschhealth.com