www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Nosíte šošovky? Toto majte vždy poruke!

Aj vy patríte ku krátkozrakým či ďalekozrakým, ktorí vymenili dioptrické okuliare za kontaktné šošovky? A viete, akú výbavu k nim by ste mali mať k dispozícii?

Ste zodpovedným „šošovkárom“ alebo „šošovkárkou“? Ak ste odpovedali kladne, zrejme vás takmer nič nezaskočí v súvislosti s ich nosením. Je to možno aj preto, lebo zvyknete mať poruke výbavu, ktorá vás zachráni pred nečakaným „prekvapením“.

Kontaktné šošovky sú neskutočným pomocníkom pre nás všetkých, ktorí musíme mať „štyri“ oči. Komfort, ktorý ponúkajú v porovnaní s dioptrickými okuliarmi sa nedá porovnať, ale okuliare vo všeobecnosti netreba zatracovať, keďže aj naše oči potrebujú z času na čas oddych. Ale späť k šošovkám. Možno nosíte jednodenné / jednorazové (napríklad Biotrue), mesačné (napríklad ULTRA, PureVision 2HD), ale výbavu ku každým by ste mali mať radšej k dispozícii.

Čo sa pod výbavou ku kontaktným šošovkám rozumie?

  • Na manipuláciu so šošovkami sú potrebné čisté ruky, a tak sa odporúčajú hygienické vlhčené obrúsky na očistenie rúk, prípadne dezinfekčný gél na ruky (ak nemáte možnosť umyť si ich pod tečúcou vodou s mydlom)
  • Umelé slzy (napríklad Hyal-Drop multi) alebo očné kvapky (použiteľné pri nosení kontaktných šošoviek) na zvlhčenie povrchu oka alebo na zmiernenie podráždenia
  • Pinzeta na šošovky (ak ju pre vyberanie a vkladanie kontaktných šošoviek potrebujete)
  • Puzdro na šošovky (ak ide o jednorazové šošovky, namiesto puzdra môžete mať v balíčku rovno nový sterilný pár šošoviek)
  • Roztok na šošovky pre každý prípad, ak by ste šošovky museli z oka vyberať (malé cestovné balenie 60 ml – napríklad Biotrue Flight Pack, aby sa ľahšie prenášalo)

Škatuľka záchrany

Nikdy neviete, aký vonkajší faktor ovplyvní vaše videnie. Môže to byť vietor, ktorý nafúka jemný piesok alebo prach do oka. Aj keď má oko prirodzenú obranyschopnosť a začne produkovať slzy na vyplavenie nečistôt, nie vždy to funguje na 100 %. Vtedy pomôže jedna až dve kvapky umelých sĺz do každého oka, pocit škriabania alebo suchosti pominie za pár minút a vy predídete nepríjemnému začervenaniu očí. Lepšie je, ak je „šošovkár“ pripravený na takéto situácie, než by mal hľadať náhradné, no nevyhovujúce riešenie. Škatuľka záchrany nezaberie veľa miesta a dá sa nosiť so sebou, no ak by vám tento spôsob nevyhovoval, pokojne môžete mať jednu napríklad v práci.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com