www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Novinka ReNu Advanced: viacúčelový roztok s účinnosťou peroxidového systému

Rodinka roztokov od Bausch + Lomb sa opäť rozrastá! S veľkou radosťou medzi seba nedávno privítali ďalšieho člena, viacúčelový roztok ReNu Advanced*, ktorému žiadna špina neunikne!

ReNu Advanced* je tu pre všetkých, ktorým čisté nie je dostatočne čisté. ReNu Advanced* je tu aj pre tých najnáročnejších, ktorí potrebujú mať svoje šošovky čisté na 99,9 %. Vďaka svojmu zloženiu môže viacúčelový roztok ReNu Advanced* smelo konkurovať aj tým peroxidovým. „Viacúčelový roztok ReNu Advanced* ponúka mnoho inovácií v starostlivosti o kontaktné šošovky. Obsahuje dve povrchovo aktívne látky a trojitý dezinfekčný systém, čo zabezpečí zničenie 99,9 % baktérií počas 4 hodín, ako aj zvlhčenie až na 20 hodín,“ hodnotí novinku medzi roztokmidoc. Mgr. Pavel Beneš, PhD. z Katedry optometrie a ortoptiky LF MU v Brne.

Charakteristika

Novinka Re-Nu Advanced* v sebe kombinuje tri dezinfekčné a dve povrchovo aktívne látky, ktoré zabezpečujú vynikajúcu dezinfekciu a vyčistenie kontaktných šošoviek, pričom sa nositeľovi komfort nosenia vôbec neznižuje.

 • Trojitý dezinfekčný systém

Jediný viacúčelový roztok s trojitým dezinfekčným systémom, ktorý dezinfikuje lepšie ako určuje norma. Zničí 99,9 % baktérií iba počas 4 hodín. Nové zloženie ReNu Advanced* ponúka účinnú dezinfekciu s celkovo nižšou koncentráciou dezinfekčného činidla. Vynikajúca širokospektrálna antimikrobiálna dezinfekcia je účinná proti viacerým mikroorganizmom a množstvu klinických patogénov. Testy potvrdili, že viacúčelový roztok ReNu Advanced* čistí a dezinfikuje na úrovni peroxidového.

 • Dokonalejšie čistenie

Vďaka dvojici povrchovo aktívnych látok roztok ReNu Advanced jemne čistí a uchováva mäkké kontaktné šošovky a súčasne odstraňuje nečistoty z ich povrchu. Pri každodennom používaní bráni tvorbe usadenín a rozpúšťa proteíny. Je účinný voči baktériám, šetrný pre oči.

 • Celodenný komfort

Akýkoľvek dokonalý roztok by nebol obľúbený, ak by nezabezpečil pohodlie a komfort pri nosení kontaktných šošoviek. Vďaka svojmu zloženiu a obsahu dvoch povrchovo aktívnych látok roztok ReNu Advanced* zabezpečuje až 20 hodinové zvlhčenie. Vďaka tomu je nosenie šošoviek pohodlné a komfortné.

Ako používať ReNu Advanced*

Doporučený postup každodenného čistenia, dezinfekcie a odstraňovania proteínových usadenín je možné zhrnúť do troch krokov.

 1. Nakvapkajte aspoň 3 kvapky roztoku na každú stranu šošovky a počas 20-tich sekúnd ju prstom premiešavajte.
 2. Potom každú stranu šošovky opláchnite po dobu 5 sekúnd.
 3. Posledným, tretím krokom je uloženie čistých kontaktných šošoviek do puzdra s následným naplnením puzdra čerstvým roztokom. Nechajte ich v roztoku neutralizovať aspoň 4 hodiny.

Po každom vyčistení šošoviek je nutné použitý roztok vždy vyliať. Proces čistenia a oplachovania šošoviek pomáha predchádzať prichyteniu mikróbov na kontaktných šošovkách, zamedzuje tvorbe biofilmov a znižuje kolonizáciu baktérií na šošovkách a v puzdre. Roztok ReNu Advanced* skladujte pri izbovej teplote a chráňte ho pred mrazom. Viac informácií tiež získate na https://renuroztok.sk/

Dlhodobé skladovanie šošoviek

„Často sa ma používatelia šošoviek pýtajú, či môžu šošovky v roztoku ponechať dlhšiu dobu, keď ich nenosia. V prípade, že sú šošovky uložené v zatvorenom puzdre, môžete ich takto „skladovať“ 30 dní. Pred nasadením šošoviek je však potom potrebné ich starostlivo vyčistiť a dezinfikovať čerstvým roztokom ReNu Advanced*. Roztok však nie je určený na priame kvapkanie do oka, nepoužívajte ho ako  očné kvapky,“ dopĺňa Pavel Beneš.

Výhody ReNu Advanced* od Bausch + Lomb

 • Ničí 99,9 % baktérií vďaka trojitému dezinfekčnému systému
 • Poskytuje výnimočný celodenný komfort – až 20 hodín
 • Udržuje šošovky zvlhčené a čisté
 • Neutralizuje šošovky v priebehu 4 hodín
 • Neobsahuje konzervačné látky
 • Je určený pre všetky mäkké kontaktné šošovky – hydrogelové aj silikonhydrogelové
 • Ľahko ho kúpite u našich spoľahlivých partnerov.

*Zdravotnícka pomôcka. Pozorne si prečítajte informáciu pre používateľa.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/

© Bausch + Lomb. Všetky práva sú vyhradené. Táto stránka je publikovaná spoločnosťou Bausch + Lomb, so sídlom: Galvaniho 7/B, 821 04 Bratislava, IČO: PL5252810445, zapísaná v obchodnom registri vedenom okresným súdom v Bratislave, oddiel Sro, vložka: 57120/B, ktorá je výhradne zodpovedná za jej obsah. Táto stránka je určená pre použitie občanov Slovenskej republiky. Bausch + Lomb®, Biotrue®, Biotrue™ ONEday, Biotrue™ ONEday for Presbyopia, PureVision 2HD™, PureVision 2HD™ for Astigmatism, PureVision™ for Presbyopia, SofLens® Natural Colors, SofLens® 59, SofLens® Toric, SofLens® Multi-Focal, Optima™ FW a ReNu® MultiPlus™ sú ochranné a/alebo registrované známky Bausch + Lomb®

Odborné otázky týkajúce sa našich výrobkov: SlovakRepublic.Medical.Info@bauschhealth.com

Hlásenie nežiadúcich účinkov a sťažností na zdravotnícke pomôcky: slovakia.mdcompliants@bauschhealth.com