www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Novinky zo sveta Bausch + Lomb

Tentokrát v skratke. Aby sa nezabudlo. Nezabudlo na novinky, ktoré sme v poslednom čase prichystali pre všetkých „šošovkárov“. V prvom rade si na svoje prídu tí, ktorých trápi astigmatizmus a chcú pre svoje oči to najlepšie. V druhom rade poteší aktuálna novinka všetkých digitálnych zanietencov, ktorí pred obrazovkou počítača, tabletu alebo mobilu trávia pomerne dosť času a nechcú, aby to pocítili ich oči. 

Jednodňové bio-inšpirované šošovky už aj pre astigmatikov

Vedecké tímy Bausch + Lomb sledovali mechanizmy žmurkania, aby vytvorili šošovku, ktorá spolupracuje s očami na stabilnom a jasnom videní. Je to vďaka overenému dizajnu peribalastu – tenký okraj šošovky znižuje interakciu s viečkom, optická zóna je bez prizmatického efektu, zadnotorická plocha optimálne kopíruje prednú plochu rohovky, znižuje halo efekty a oslnenie. Nové mäkké tórické kontaktné šošovky Biotrue ONEday for Astigmatism poskytujú stále jasné videnie a pohodlie po celý deň. Obsahujú 78 % vody, čiže rovnako ako ľudská rohovka. Navyše, vysoký prísun kyslíka dbá o zdravé a nepodráždené oči. UVA/UVB filter chránia oči pred nepriaznivým žiarením. Šošovky boli navrhnuté tak, aby poskytli pohodlné videnie aj pri šoférovaní v noci.

 

Viac info o novinke sa dočítate na tejto stránke.


Koniec unaveným očiam z počítača

Pri používaní digitálnych zariadení žmurkáme až o 66 % menej! Nové mesačné kontaktné šošovky Bausch + Lomb ULTRA s technológiou MoistureSeal zabraňujú vysychaniu šošoviek spôsobené zníženým žmurkaním. Prelomte kruh nepohodlia s 95 %-ným zvlhčením po celých 16 hodín a vyskúšajte dokonalé spojenie vysokej priepustnosti kyslíka a dlhotrvajúcej hydratácie šošoviek. Podľa štúdie Bausch + Lomb Ultra[1] realizovanej v Českej republike na prelome kalendárneho roka 2016/2017 až 90 % ľudí potvrdilo, že pri nosení šošoviek Ultra došlo k zníženiu pocitu suchých očí a únavy pri dlhodobom sledovaní digitálnych zariadení. Zistilo sa, že až 70 % ľudí používa kontaktné šošovky viac ako 8 hodín denne, pričom až 80 % ľudí používa digitálne zariadenia viac ako 4 hodiny denne. Šošovky Ultra poskytujú maximálne pohodlie pri práci s monitormi, tabletmi, telefónmi či televízormi. Skoncujte s namáhaním a únavou očí, prelomte kruh nepohodlia a spoznajte nekonečný komfort.

 

Viac info o tejto novinke sa dočítate na tejto stránke.

[1] Autor štúdie: Mgr. Pavel Beneš, PhD., Katedra optometrie a ortoptiky LF MU v Brne.

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com