www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Očný klam alebo skutočnosť?

Horúca téma posledných dní na sociálnych sieťach! Postaral sa o ňu jeden pilot, ktorý zverejnil svoje selfie z lietadla. Snímky najskôr mnohých uchvátili, niektorých poriadne rozčúlili (vzhľadom na bezpečnosť leteckej prepravy) a neskôr sa začala rozoberať skutočnosť, či ide o dokonalý očný klam s pomocou photoshopu alebo je vôbec možné také čosi nafotiť.

V prvom okamihu som si musela „pretrieť“ oči aj ja a na milisekundu som naozaj zaváhala, či ma zrak alebo kontaktné šošovky neklamú. Wow efekt sa dostavil, no hneď vzápätí som si začala uvedomovať, že ak by to bolo reálne, bolo by to veľmi nezodpovedné. Myšlienkové pochody ma posunuli ďalej, kedy som si fotografie začala pozerať detailnejšie a fyzika ani logika jednoducho nepustili ďalej. Ako to bolo vo vašom prípade?

BLOGY NA WEB (3)Čo sa však musí uznať je, že brazílsky pilot Daniel Centeno sa postaral o poriadny rozruch a jeho fotografie sa zo dňa na deň stali úspešným virálom. Našťastie, aj sám Daniel neskôr potvrdil, že ide len o jeho prácu vo photoshope. Na druhej strane však platí, že ak by svoje diela doviedol do dokonalosti, také jasné by to na prvý pohľad zrejme nebolo. Samozrejme, ak by sme nebrali do úvahy zákony fyziky, ale stačilo by možno vylepšiť pár detailov, ako napríklad zachytený reálny vietor vo vlasoch, viac vejúca kravata alebo reálny odraz v slnečných okuliaroch.pilot-fake-mid-flight-selfies-instagram-daniel-centeno-4-59b2442b26c6e__700-688x457

 

 

Vidíte, niekedy stačí jeden dobrý nápad na to, aby ste sa stali súčasťou búrlivých diskusií na internete. Stále však platí, že všetko, čo sa mihne online je potrebné preveriť a nespoliehať sa na letmý pohľad. Veď máme až „štyri“ oči, tak sa len tak predsa nedáme oklamať! :)

Do skorého písmenkovania,

Vaša adminka

pilot-fake-mid-flight-selfies-instagram-daniel-centeno-1-59b244246ed58__700-688x688

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zdroj: instagram.com

 

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com