www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Okuliare alebo šošovky? Letné slnko možno rozhodne za vás…

Vraj sa nedá sedieť na dvoch stoličkách. Keď trpíte krátkozrakosťou, máte na výber len medzi dobrým videním vďaka dioptrickým okuliarom alebo neustálym žmúrením skrytým za štýlovými slnečnými okuliarmi, ktoré vás ochraňujú pred UV žiarením. Ak ešte nenosíte šošovky, tak v tom najlepšom prípade musíte spraviť kompromis v podobe slnečných dioptrických okuliarov… a ruku na srdce, sú pre vás tým pravým orechovým? Možno sa aj vy nájdete v nasledujúcich riadkoch / fázach – sú zo života a verte, že dnes nad nimi už len zabávam :)

 

Fáza 1

V lete som nosila len dioptrické okuliare. Videla som síce skvele, no slnko sa mi škerilo do ksichtu a ja naň späť. Úplne nedobrovoľne. Nie som človek, čo sa na svet mračí. Hlavne nie v lete. Ukrátená o veľmi vhodný, praktický a módny doplnok som začala zvažovať iné možnosti. Okrem vizáže mi išlo aj o ochranu zraku pred nepriaznivými účinkami UV lúčov.

 

Fáza 2

Začala som nosiť len slnečné okuliare. Bola som cool, ale doslova som nič nevidela, a preto som si ich mohla dať iba pri opaľovaní alebo pri bazéne. Čo vám poviem – je fajn ísť na vysokohorskú túru, počas ktorej nemusíte klopiť zrak pred slnkom, no keď si vidíte len pod nohy, moc z toho nemáte. Je fajn ísť k moru, počas pobytu pri ktorom nemusíte mať dlaň prirastenú k čelu, no keď žmúrite na všetko, čo je od vás ďalej ako tri metre, môže sa stať všeličo.

 

Fáza 3

Dala som si spraviť dioptrické slnečné okuliare. Celé zlé… Napriek tomu, že som si nahovárala, aké sú super, menila som farbu ako chameleón. Akonáhle mi na ne dopadlo silnejšie slnečné svetlo, sklá stmavli a okuliare sa zmenili na slnečné. Kým mali číre sklá, vyzerala som v nich dobre, ale keď sklá stmavli, pripadala som si ako v Star Treku. Skúste si obliecť niečo biele a potom to isté v tmavej farbe. Chápeme sa? No najhoršie bolo, ak som na tie okuliare zabudla a išla s nimi na nejaké stretnutie – a neuveríte, zatmavené boli ešte dobrú pol hodinku a ja som bola za neslušnú, ktorá má slnečné okuliare stále na nose.

 

A konečný verdikt? Naozaj sa nedá sedieť na dvoch stoličkách. No stále je možné obstarať si gauč :)

 

Fáza 4

A tak som si kúpila kontaktné šošovky, čo už bolo pár rokov dozadu. Teraz môžem nosiť akékoľvek slnečné okuliare. Či už veľké, letecké, s umelým farebným rámom alebo prakticky ohnuté, športové okuliare z odolných materiálov. Slnku sa pozerám priamo do tváre a keď sa na mňa šklebí, vyplazím mu jazyk :p

 

Do skorého písmenkovania,

 

Vaša adminka :)

 

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com