www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Otestovali ste si zrak cez sviatky?

Vianočná pohoda a domáci relax počas sviatkov sú skvelou príležitosťou na preverenie svojho zraku. Nie u očného lekára, ktorého by sme mali navštíviť preventívne raz ročne, ale aspoň na posúdenie zo subjektívneho hľadiska.

BLOGY NA WEB (5)Pozeranie televízie, vyhľadávanie v tablete, mobile alebo počítači môže preskúšať kondíciu nášho zraku. Práve pri týchto činnostiach zvykneme totiž spozorovať, že čosi nie je v poriadku alebo nie je tak, ako sme boli zvyknutí. Zdanlivo zanedbateľné prvé príznaky však môžu signalizovať možné problémy do budúcna, a preto ich netreba podceňovať. Ak ste spozorovali niektorý z nasledujúcich prejavov, mali by ste zvážiť návštevu odborníka v najbližšom čase:


  • nedostatočné zaostrenie – alebo rozmazanejšie videnie. Môže sa týkať napríklad titulkov v televízii, ale aj písmen v smartfóne alebo v počítači. Inými slovami, kondícia vášho zraku môže byť oslabená pri zaostrovaní predmetov do diaľky, ale aj do blízka. V druhom prípade treba mať na pamäti, že zhoršujúca sa ďalekozrakosť môže súvisieť aj s vekom. Po 40. roku života sa objavuje pomerne často aj u tých ľudí, ktorí dovtedy neboli odkázaní na korekciu zraku. V každom prípade si pozorne všímajte, či ide len o prechodnú záležitosť, alebo sa problémy so zaostrením budú opakovať, resp. pretrvávať aj ďalší mesiac.
  • únava očí – môže súvisieť s rôznymi faktormi, ale ak pociťujete náhlu únavu, môže byť len prechodná. V prípade, že sa vám spája aj s bolesťou hlavy, mali by ste spozornieť. Signalizovať môže zhoršenie zraku, resp. zhoršenie dioptrií. Oči sa snažia zaostrovať a korigovať odchýlku, vďaka čomu sa môže dostaviť únava.
  • strata komfortu – nezvládate kontaktné šošovky alebo ste si všimli, že častejšie mrkáte? Suché oči môžu byť príčinou toho, že nie sú v takom komforte, ako zvyčajne. Prechodný problém sa dá vyriešiť pomerne jednoducho – aplikáciou očných kvapiek na úľavu od suchého oka. Ideálne také, ktoré možno kvapkať do očí aj vtedy, ak v nich máte kontaktné šošovky. Mali by im poskytnúť dostatočnú vlhkosť a vy by ste mali subjektívne pociťovať zlepšenie. Pokiaľ však zaznamenáte opak, prípadne sa pridruží ešte aj pálenie alebo rezanie, vedzte, že pôjde o vážnejší problém, ktorý by mal posúdiť odborník.

Podstatné je, aby sme nezatvárali oči pred možnými problémami s očami. Čím skôr si ich všimneme, tým skôr ich môžeme riešiť a vyriešiť k úplnej spokojnosti. Zrak si musíme strážiť, aby nám dobre slúžil.

Do skorého písmenkovania,

 

Vaša adminka

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com