www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Refrakčné chyby oka a sférické kontaktné šošovky

Najčastejšou príčinou refrakčných chýb je zmena dĺžky oka alebo väčšia či menšia lomivosť svetelných lúčov rohovkou a šošovkou.

Definícia krátkozrakosti a ďalekozrakosti

Krátkozrakosť (myopia) je dioptrická očná chyba, ktorá spôsobuje rozmazané videnie do diaľky a ostrejšie videnie do blízka. Vzniká najčastejšie v detskom veku alebo počas dospievania. Časom sa väčšinou zhoršuje. Oko je príliš dlhé alebo lomivosť optickej sústavy oka je väčšia. Svetelné lúče prichádzajúce do oka sa preto zbiehajú pred miestom najostrejšieho videnia a nie na sietnici, čím vznikne rozmazaný obraz na sietnici.

Ďalekozrakosť (hypermetropia) je dioptrická chyba oka, ktorá spôsobuje neostré videnie do blízka a dobré videnie do diaľky. Oko je príliš krátke alebo lomivosť optickej sústavy je nedostatočná. Svetelné lúče sa preto zbiehajú za sietnicou a na sietnici vzniká rozmazaný, zahmlený obraz. S ďalekozrakosťou sa narodíme všetci, oko sa vyvíja ešte počas života, no u niektorých chyba ostáva.

Korekcia refrakčných chýb

Nech máte akékoľvek z uvedených problémov s videním, neodkladne navštívte oftalmológa, ktorý vám určí správnu diagnózu a predpíše správne dioptrie na korekciu refrakčných chýb. Konvexné šošovky (spojky) približujú paralelné svetelné lúče a používajú sa na korigovanie ďalekozrakosti a označujú sa znamienkom plus. Konkávne šošovky (rozptylky) svetelné lúče rozptyľujú, takže sa používajú pri krátkozrakosti, označujú sa znamienkom mínus. Refrakčné chyby sa za určitých podmienok dajú odstrániť aj laserom, tzv. refrakčnou chirurgiou.

Riešenia od Bausch + Lomb

Spoločnosť Bausch + Lomb ponúka pacientom s refrakčnými chybami na korekciu tohto defektu jednodňové sférické šošovky Biotrue* alebo kontaktné šošovky ULTRA* s mesačnou plánovanou výmenou či aj najnovšie jednodňové kontaktné šošovky ULTRA ONE DAY*. Všetky produkty ponúkajú svojim nositeľom maximálne pohodlie a komfort.

Mesačné kontaktné šošovky ULTRA poskytujú celodenný komfort, stabilitu a dôsledné jasné videnie. Zaisťujú 95 %-né zvlhčenie po celých 16 hodín a boli vyvinuté tak, aby sa dokázali do očí stabilne aplikovať už na prvý raz. Šošovky ULTRA boli vyvinuté tak, aby poskytovali maximálne pohodlie pri práci s monitormi, tabletmi, telefónmi či televízormi. Dioptrický rozsah je od +6,00 do -12,00 dioptrií. Materiál kontaktných šošoviek je sikon-hydrogél (samfilcon A) so 46 %-ným obsahom vody novej generácie. Šošovky Bausch + Lomb ULTRA poskytujú celodenné pohodlie aj tým ľuďom, ktorí si svoje šošovky museli doposiaľ vyberať skôr kvôli pocitu zahmleného videnia počas práce. Skoncujte s namáhaním a únavou očí, prelomte kruh nepohodlia a spoznajte nekonečný komfort.

Kontaktné šošovky ULTRA ONE DAY* ponúkajú komplexný systém, ktorý kombinuje prevratné technológie pre výnimočné zvlhčenie a pohodlie, čím sa podporuje stále a zdravé prostredie očného povrchu. Technológia Advanced MoistureSeal® zabezpečuje dokonalé zvlhčenie, ktoré vydrží až 16 hodín. Technológia ComfortFeel obsahuje zvlhčujúce zložky, osmoprotektanty a elektrolyty. Tieto zložky chránia, obohacujú a stabilizujú slzný film a tým uchovávajú oči zdravé bez pocitu únavy a rozmazaného videnia. Bausch + Lomb ULTRA ONE DAY* majú patentovanú optiku s vysokým rozlíšením na zníženie sférickej aberácie pre výnimočnú ostrosť videnia.

Kontaktné šošovky BIOTRUE ONEday* poskytujú ostré videnie a pohodlie aj po 16 hodinách nosenia, pretože sú vyvinuté tak, aby fungovali rovnako ako vaše oči. Sú vyrobené z inovatívneho materiálu HyperGel, majú vysoký obsah vody – až 78% vody (čo je rovnaký obsah vody, aký má rohovka). Vonkajší povrch šošovky je navrhnutý tak, aby napodobnil lipidovú vrstvu slzného filmu, ktorý zabraňuje dehydratácii slzného filmu. HyperGel pomáha šošovkám Biotrue ONEday* napodobňovať vlastné zdravé slzy a je preukázané, že udržiavajú rovnakú úroveň vlhkosti, akú má rohovka. Vďaka tomu si zachovávajú svoj tvar a zabezpečujú jasné videnie po celý deň.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/

*zdravotnícka pomôcka

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com