www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Rozcvičte si oči!

Aj vás bolieva hlava? U mňa sú pravidelnou záležitosťou. Nepríjemnú meteosenzitivitu som asi zdedila po mame a znie to až neuveriteľne, no vždy nás to „Lofne“ naraz. Určite tomu nepomáha aj moje zamestnanie, ktoré je spojené s každodennou niekoľkohodinovou prácou s počítačom a taktiež moja krátkozrakosť. Navyše sú dni, kedy rovno z práce šoférujem na firemné stretnutie, posedenie s kamarátmi alebo sa kultúrne vyžiť do kina, divadla. Niekedy cítim, ako sú moje oči unavené a teraz, v čase alergií, je to niekedy ozaj nepríjemné. Rozhodla som sa preto navštíviť svojho očného lekára, ktorý mi poradil niekoľko cvikov na oči, ktoré by mali zmierniť prípadne úplne odstrániť únavu očí.

 

Základom je žmurkanie – predtým som si vôbec neuvedomila, že pri dlhšej práci s počítačom úplne zabúdam žmurkať. Lekár mi odporučil rezervovať si každú hodinu pár minút na žmurkanie. Je to totiž prirodzená regenerácia očí. Vyplavuje sa prach a oči sa zvlhčujú, čo je dôležité najmä pri pustenej klimatizácii počas letných horúčav, ktoré sa už blížia.

 

Úplnú novinku, ktorú som zaviedla, sú cvičenia –  pravidelné cvičenie 2 x denne odstraňuje napätie. Je to úplne jednoduché a zberá to len pár minút. Ako na to? Vyrovnajte chrbát, seďte rovno na stoličke nohami opretými kolmo o zem. Ramená spustite rovnobežne s telom, pozerajte sa priamo dopredu.

Pomaly sa nadychujte a zároveň vyťahujte plecia až do výšky uší, vydychujte opäť pomaly a zároveň spúšťajte ramená smerom dolu. Musíte cítiť, ako sa Vám predlžuje chrbát. Urobte týmto spôsobom 5 cyklov. Veľmi dôležitým bodom je prestávka – tým, že si naplánujem pravidelné prestávky, zvyšuje sa moja produktivita práce. Krátka prechádzka po čerstvom vzduchu mi nielen vyčistí myšlienky, ale zabezpečí aj prísun kyslíka k mozgu. Týchto pár pravidiel pomáha nielen mojej hlave a očiam byť viac fit, ale celkovo mi spríjemňuje deň v práci. Moju meteosenzitivitu som síce nevyliečila, ale priebeh bolesti oveľa miernejší.

 

Bonusová rada: Ak máte problém so suchými očami, skúste k šošovkám používať roztok ReNu Multiplus, ktorý dostanete v 3 veľkostiach – 120 ml, 240 ml a 360 ml. Mne pomohol zbaviť sa problémov s prievanom a klimatizáciou. Zakúpiť je ho možné v optikách, v ordináciách očného lekára, optikách, v lekárňach a v sieti drogérií DM.

 

Do skorého písmenkovania :)

 

Vaša adminka

 

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com