www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Rozpoznáte závažnejšie problémy s očami?

Niekedy ide len o povrchové podráždenie, suché oči alebo alergiu. No problém, ktorý trápi vaše oči, môže byť aj vážnejší. Viete, kedy navštíviť oftalmológa?

K napísaniu tohto blogu ste nás inšpirovali vy – naši fanúšikovia Facebook stránky Bausch + Lomb. Obraciate sa na nás s rôznymi prosbami a problémami, ktoré sa týkajú vašich očí alebo kontaktných šošoviek. Niekedy vieme poradiť alebo pomôcť aj cez písmená, no často to nie je v našej moci. S niektorými problémami je potrebné vyhľadať radšej odborníka, očného lekára – oftalmológa, aby vedel a mohol stanoviť diagnózu, ako aj následnú liečbu.

Váš príbeh – problém s kontaktnými šošovkami

„Dobrý deň. Dlhšie som používala istú značku kontaktných šošoviek, no posledné mesiace nemôžem už ani tie. Môj problém je, že mám extrémne vysušené oči. Skúšala som vymeniť kontaktné šošovky s plánovanou výmenou za jednodňové kontaktné šošovky, no ani tie mi nesadli. Už po pár hodinách nosenia mám oči začervenané, šošovky mi v očiach prekážajú, po vybratí z očí majú mastný povrch. Oči si zvlhčujem očnými kvapkami, ale nepomáha to. Dvakrát som navštívila optometristu, ktorý nevedel zistiť príčinu môjho problému. Z kontaktných šošoviek zvyknem mať dokonca aj bolesti hlavy. Myslíte si, že by sa môj problém vyriešil kontaktnými šošovkami ULTRA?“

Uviedli sme jeden z príkladov, pretože možno podobnému problému čelíte aj vy alebo ste čelili v minulosti. Je dôležité si v kontexte uvedomiť, že popísané komplikácie nespočívajú v kontaktných šošovkách ako takých alebo v danom druhu kontaktných šošoviek, ale ide o zdravotný problém týkajúci sa očí a slzného filmu. Komplikácie už nie sú zanedbateľné. V takomto prípade je najlepšie vysadiť kontaktné šošovky a objednať sa k očnému lekárovi. Optometrista totiž takýto problém nedokáže vyriešiť. Po stanovení diagnózy, liečby a po zlepšení stavu sa k noseniu kontaktných šošoviek dá následne jednoducho vrátiť.

Sme tu aj pre vaše oči

Teší nás, že sa na nás s dôverou obraciate a že máte záujem o produkty Bausch + Lomb. Vývojom nových kontaktných šošoviek alebo roztokov značka Bausch + Lomb pokračuje vo svojom odhodlaní pomáhať ľuďom na celom svete lepšie vidieť a lepšie žiť. Spolu s naším webom www.sosovka.sk a našou Facebook stránkou :)

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com