www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Skúšali ste už farebné šošovky Bausch + Lomb?

Možno sa výber farebných šošoviek môže zdať jednoduchý, ale v mnohých prípadoch je opak pravdou. Takmer každý človek túži po zmene, no keď k nej má prísť, odrazu zaváha. Platí to tak pri novom účese, nových šatách, aute či pri výbere nového mobilného telefónu, počítača a iných „technických radovánkach“. No a pri šošovkách je to v podstate to isté, len v ružovom – aha, alebo skôr v modrom, zelenom a hnedom? :)

Neviem ako u vás, ale u mňa platí, že čím viac farieb mám na výber, tým horšie :) A možno (by) ste sa aj vy pohrávali s rôznymi možnosťami a chceli (by) ste skúsiť takú farbu, ktorú by si všimol takmer každý. Ak si zmeníte svoje nevýrazné šedé dúhovky za azúrovo modré alebo zelené za hnedé, mohlo by sa to podariť a výsledok by mal byť prirodzený a badateľný. Za zváženie však stoja zmeny z pôvodne tmavšej dúhovky na svetlejšiu či úplne odlišnú farbu, pretože výsledné oči sa nemusia zhodovať s prvotnou predstavou. Pri farebných šošovkách totiž platí, že by ste si mali vyberať taký odtieň, ktorý podčiarkne alebo vyzdvihne prirodzenú farbu vašich očí, vhodné sú aj na prechod zo svetlejších dúhoviek na tmavšie. Treba však počítať s tým, že šošovky nie sú plnofarebné (vo farebnej dúhovke majú aj priesvitné plochy), a tak je výsledný efekt mixom farieb samotnej šošovky a vašej dúhovky. Preto sú aj katalógové obrázky len orientačné, keďže na každom oku sú šošovky unikátne a originálne :) Aby ste sa však vedeli zorientovať, pre istotu prikladám aj dostupné odtiene farebných šošoviek Bausch + Lomb:

soflens_natural_colors_overview_1

Čo sa týka starostlivosti o farebné šošovky, tá je rovnaká ako starostlivosť o klasické šošovky. Len tým, že sú farebné, neznamená to, že máme v ich starostlivosti poľaviť, že áno? :)

Ak by ste ešte čokoľvek potrebovali k tejto téme alebo k iným, dajte mi vedieť. Rada by som napísala o niečom, čo vás zaujíma v súvislosti s očami a kontaktnými šošovkami, na čo možno nikde neviete nájsť odpoveď. Je také niečo?

Do skorého písmenkovania,

Vaša adminka :)

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com