www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Slzný film a kontaktné šošovky

Oči sú prirodzene chránené slzným filmom, ktorý plní okrem ochrannej aj výživnú a optickú funkciu. Pokiaľ dôjde k poruche niektorej zo súčastí slzného filmu, nastáva problém. Pri nosení kontaktných šošoviek môže k takémuto problému prísť veľmi jednoducho, preto je potrebné dodržiavať všetky odporúčania pri ich nosení aj údržbe a najmä používať kontaktné šošovky z kvalitných materiálov.

Slzný film

Chráni rohovku a spojivku pred vysychaním. Vytvára a udržiava sa žmurkaním a vďaka veľkému povrchovému napätiu bráni stekaniu vodnej zložky sĺz. Svoju úlohu hrá aj vo výžive a okysličení rohovky či ochrane pred infekciou (odplavuje odumreté bunky i baktérie, obsahuje antibakteriálne látky, zaisťuje sterilitu očného povrchu). Okrem toho plní aj optickú úlohu. Vďaka vyhladeniu povrchu rohovky môžeme vidieť ostrý obraz. Slzný film sa skladá z troch vrstiev:

Hlienová vrstva (vnútorná) – umožňuje hladké roztieranie a priľnavosť slzného filmu k oku.

Vodná vrstva (stredná) – tvorí až 90 % množstva sĺz a zvlhčuje oči. Okrem vody obsahuje aj elektrolyty, glukózu, vitamíny, kyslík a pod.

Tuková vrstva (vonkajšia) – je veľmi tenká, ale dôležitá. Bráni pretekaniu sĺz cez okraj viečok, zvyšuje povrchové napätie slzného filmu a znižuje jeho odparovanie.

Kvalita kontaktných šošoviek je kľúčová

Nosenie kontaktných šošoviek mení integritu slzného filmu a má vplyv na jeho odparovanie. Odparovaním a vysychaním sa slzný film stenčuje, čím sa zvyšuje osmotický tlak. Ten môžu sprevádzať nepríjemné pocity ako štípanie, škrabanie či pocit cudzieho telesa v oku. Pripočítajme k tomu ešte dlhý čas strávený pred obrazovkami digitálnych zariadení a problém je na svete.

Aj preto je nevyhnutné, aby kontaktné šošovky spĺňali tie najvyššie štandardy. Spoľahnúť sa môžete na kontaktné šošovky ULTRA značky Bausch + Lomb. Vďaka moderným materiálom a výrobným procesom ponúkajú výnimočné pohodlie pri nosení. Je to najmä vďaka technológii MoistureSeal, ktorá zahŕňa využitie jedinečného chemického materiálu a výrobu pomocou dvojfázovej polymerizácie. Výsledkom tohto procesu sú jedinečné silikonhydrogelové kontaktné šošovky ULTRA, ktoré napomáhajú znížiť trenie v oku, zachovávať integritu buniek epitelu rohovky a optickú stabilitu oka. Nositeľ kontaktných šošoviek tak získava komfort aj pri celodennom nosení, za najrôznejších podmienok okolitého prostredia a pri rôznych činnostiach.

Testovaním kvality v kombinácii zmáčavosti, trenia, odolnosti povrchu, vysychania a zabezpečenia optimálnej zrakovej ostrosti možno potvrdiť, že kontaktné šošovky ULTRA s technológiou MoistureSeal značky Bausch + Lomb ponúknu svojmu nositeľovi presne to, čo očakáva od svojich kontaktných šošoviek.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com