www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


So šošovkami krajšia a mladšia

Každý z nás má túžbu páčiť sa, či už svojej polovičke alebo najbližšiemu okoliu. Najdôležitejšia je však vnútorná spokojnosť a niekedy nám aj drobná zmena pomôže cítiť sa atraktívnejšie a dodá nám potrebnú sebadôveru. Jedným zo spôsobov, ako vylepšiť alebo oživiť svoj vzhľad, sú kontaktné šošovky. Moje rozhodnutie vyskúšať kontaktné šošovky bola čisto imidžová záležitosť ako je to dnes už u väčšiny ľudí. Okuliare sú nielen obmedzením, ale niektorým typom ľudí pridávajú aj na veku.

 

Častokrát sme s nosením okuliarov nespokojné najmä my ženy, ktoré sa rady líčime a okuliare nám nedovolia plne využiť a vyskúšať módne trendy. Kontaktné šošovky, ktoré sú umiestnené priamo v oku, nám dávajú voľnosť v používaní dekoratívnej kozmetiky. Treba však dodržiavať niekoľko dobrých rád, aby sa zabránilo prípadným podráždeniam oka.

 

Veľmi dôležitý je výber správnej dekoratívnej kozmetiky, najmä očných tieňov a maskary. Kozmetika by mala byť kvalitná, šetrná, prípadne určená pre citlivé oči. Dnes už je možné kúpiť aj špeciálnu kozmetiku určenú pre nositeľky kontaktných šošoviek. Pri líčení je nutné dodržiavať niekoľko tipov, aby nedošlo k podráždeniu oka, prípadne zničeniu kontaktnej šošovky.

 

  • Kontaktnú šošovku vložte do oka a až potom začnite s líčením.
  • Pred odličovaním najskôr vyberte kontaktnú šošovku z oka.
  • Používajte len overenú kozmetiku.
  • Používajte mäkké ceruzky na oči.
  • Nepoužívajte „water-proof“ maskary, môžete používať maskary označené ako „water-resistant“.
  • Kozmetiku s rozprašovačom, ako lak na vlasy alebo parfum používajte zásadne pred aplikáciou kontaktných šošoviek.
  • Nikdy si s nikým nepožičiavajte ani nevymieňajte kozmetiku ani aplikátory.
  • Nikdy nepoužívajte vodu alebo sliny na zvlhčenie aplikátora.
  • Nepoužívajte kozmetiku, ak máte oči červené, opuchnuté alebo zapálené.

 

Pri nosení kontaktných šošoviek a zároveň dodržiavaní týchto zásad som sa konečne mohla vrátiť naspäť k svojmu atraktívnejšiemu ja. A ocenil to nielen partner, ale aj najbližšie okolie. Každej žene predsa dobre padne, keď sa za ňou nejaký chlap z času na čas otočí… no nie? J

 

Do skorého písmenkovania :)

Vaša adminka

 

© Bausch + Lomb. Všetky práva sú vyhradené. Táto stránka je publikovaná spoločnosťou Bausch + Lomb, so sídlom: Galvaniho 7/B, 821 04 Bratislava, IČO: PL5252810445, zapísaná v obchodnom registri vedenom okresným súdom v Bratislave, oddiel Sro, vložka: 57120/B, ktorá je výhradne zodpovedná za jej obsah. Táto stránka je určená pre použitie občanov Slovenskej republiky. Bausch + Lomb®, Biotrue®, Biotrue™ ONEday, Biotrue™ ONEday for Presbyopia, PureVision 2HD™, PureVision 2HD™ for Astigmatism, PureVision™ for Presbyopia, SofLens® Natural Colors, SofLens® 59, SofLens® Toric, SofLens® Multi-Focal, Optima™ FW a ReNu® MultiPlus™ sú ochranné a/alebo registrované známky Bausch + Lomb®

Odborné otázky týkajúce sa našich výrobkov: SlovakRepublic.Medical.Info@bauschhealth.com

Hlásenie nežiadúcich účinkov a sťažností na zdravotnícke pomôcky: slovakia.mdcompliants@bauschhealth.com