www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


So šošovkami môže byť poriadne veselo

Aj život so štyrmi očami prináša z času na čas úsmevné momenty. Ja osobne som ich za tých pár rokov zažila niekoľko a úprimne rada na ne spomínam. :) Podelím sa o pár z nich a možno si aj vy spomeniete na tie svoje…

Šošovky naruby

Akcia (2)Bol to môj prvý deň so šošovkami. Neznalá pomerov som si ich nasadila do očí a išla do práce. Už po ceste som mala problémy s videním, šošovky ma neskutočne škrabali a neustále som žmurkala. Keďže som ešte nevedela rozoznať, kedy je šošovka správne a kedy naruby, myslela som si, že ich mám správne a problémy pripisovala ku „komfortu“ šošoviek. Veď hádam niečo vydržím a asi to tak má byť – hovorila som si. Zrejme som už mala oči dosť vyčerpané, keď sa ma kolegyňa spýtala, či ich mám v poriadku. Rozhovorom sme prišli k tomu, že ona nosí šošovky už pár rokov, a tak mi dala pár užitočných rád. Názorne mi dokonca ukázala efekt obráteného lievika a správny tvar šošovky, vďaka čomu som konečne pochopila, že obe šošovky som mala dovtedy naruby :)

2 x 2 a jedno puzdro?

Toto nevymyslíte, to je život :) Otvorila som nové balenie dioptrických šošoviek, dala si ich do očí a išla do práce. Keď som večer prišla domov, vyložila som si nové do puzdra v presvedčení, že je v nich iba nový roztok bez starých šošoviek. Realita však bola taká, že predošlé šošovky tam boli namočené v roztoku, pričom nové vyčistené som k nim iba priložila. Naozaj som si nevšimla, že sú tam tie šošovky, bol to pre mňa bežný rituál. Až ráno som sa smiala sama na sebe, keď som si na prste objavila dve šošovky namiesto jednej. Nechcela som hádať, ktorá je tá nová a ktorá stará, a tak všetky štyri skončili v smetnom koši.

Jedno oko

Neviem, ako sa toto môže stať, ale stalo sa. Kolegyňa prišla jeden deň do práce a viaceré baby sme sa spoločne chystali na obed. Keď sme išli vo výťahu, pozerala sa do zrkadla a začala sa smiať. „No fakt ju tam nemám.“ Reč bola o šošovke, ktorú si nejakým zázrakom nedala do ľavého oka. Vravela, že sa jej dosť čudne šoférovalo do práce a až po pol dni zistila, že je to pre chýbajúcu šošovku. Apropo, tú našla večer zoschnutú v umývadle :)

A aké úsmevné príhody ste so šošovkami zažili vy? Budeme sa tešiť, ak nám ich napíšete :)

Do skorého písmenkovania,

Vaša Adminka

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com