www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Spanie so šošovkami – robíte to aj vy?

Lenivosť nie je žiadna cnosť. Ani pri kontaktných šošovkách. Nechávať si ich v očiach počas noci nie je vôbec rozumné, ani zdravé. Samozrejme za predpokladu, že je reč o kontaktných šošovkách, ktoré na to nie sú uspôsobené.

Poznáte to možno aj vy, z vlastnej skúsenosti. Niekedy sa naskytnú také okolnosti, ktoré zrovna nie sú naklonené k vybratiu kontaktných šošoviek z očí. Alebo to radšej nazveme indispozícia? :-) Ten pohľad do zrkadla ďalšie ráno je len pre silné povahy, však? Opička v hlave a v očiach červený semafor. Zažili ste to už aj vy? Kontaktné šošovky „uväznené“ v očiach na noc môžu po sebe zanechať tieto stopy:
  • Začervenané a opuchnuté oči
  • Unavené oči, ako by ste ich mali zaťažené závažím
  • Zlepené viečka, ako by ste na ne použili sekundové lepidlo
  • Pocit poškriabaného povrchu oka
  • Pocit suchého oka, z ktorého sa šošovka ťažšie vyberá
  • Prechodne neostré videnie
BLOGY NA WEB (2)Toto sú tie najčastejšie sprievodné javy, ak si v oku necháte kontaktné šošovky cez noc (prípadne viacero nocí), ktoré neboli vyrobené pre takýto účel. Navyše sa stáva, že kontaktná šošovka sa v oku môže zrolovať, poškodiť alebo úplne znehodnotiť. Z očí sa ťažšie vyberajú a keď sa vám to napokon podarí, máte pocit totálnej úľavy a slobody. A to len pre pár minút pohodlnosti alebo lenivosti. Je preto na mieste zamyslieť sa a zbytočne nehazardovať so zrakom. Tie dve minúty, ktoré venujete vybratiu kontaktných šošoviek z očí a ich vyčisteniu, vám určite stoja za to.

Tipy, ako to zvládnuť:
  • Ak viete, že vás čaká „dlhá noc“, aplikujte si do očí jednodňové kontaktné šošovky. Napríklad Biotrue Oneday Lenses – keď prídete domov, stačí ich vybrať z očí a hodiť do smetného koša.
  • Ak sa vám predsa len stane, že so šošovkami zaspíte, po zobudení a pred ich vybratím si do oka aplikujte očné kvapky alebo umelé slzy (napr. Hyaldrop multi alebo ReNu MultiPlus drops) a nechajte pár minút pôsobiť. Až potom šošovky vyberte z očí von, zamedzíte tak ich poškodeniu a nebudú trpieť ani vaše oči. No myslite na svoj zrak a snažte sa predchádzať takýmto situáciám, oči sa vám za to poďakujú dobrou kondíciou.
  • Doprajte očiam dostatočnú výživu. Počuli ste už o novinke Ocuvite Max? Je to výživový doplnok v chutnej práškovej forme vo vrecúškach. Obsah vrecka si stačí nasypať priamo na jazyk a prášok po rozpustení prehltnúť. A to len raz denne. Očiam tak dodáte zinok a kyselinu dokozahexaenovú (DHA), ktoré prispievajú k udržaniu dobrého zraku. Vitamíny C, E a zinok prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Súčasťou zloženia tohto výživového doplnku sú aj karotenoidy – luteín a zeaxantín, ktoré sa v oveľa menšom množstve bežne nachádzajú napríklad v listovej zelenine, v ovocí a zelenine sfarbených do odtieňov oranžovej, žltej, červenej, ale i zelenej.
Tak ako? Polepšíte sa? :) Priatelia, do skorého písmenkovania – s heslom vidieť lepšie, žiť lepšie!
Vaša adminka :)

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com