www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Šťastie praje pripraveným. Aj na cestách.

Dovolenka či akákoľvek iná cesta si vyžaduje rozhodovanie, čo si na cestu zbalíme do kufra či príručnej batožiny a čo necháme doma. Ideálne je si pripraviť zoznam vecí, na ktoré v žiadnom prípade nesmiete zabudnúť. Máme na mysli doklady, peniaze, dioptrické okuliare či kontaktné šošovky a veci s tým súvisiace, mobilný telefón a lieky.

Vďaka praktickým cestovným baleniam ušetríte miesto

Na cesty potrebujeme veľa vecí, ale hmotnostné limity v lietadlách či obmedzená veľkosť kufrov sú jednoznačne proti nám. Mám si zobrať šaty alebo obľúbenú sukňu? Pri balení sa hodí každý centimeter! Pomôcť s obmedzeným miestom môžu cestovné balenia. Týka sa to najmä kozmetiky, parfumov či liekov alebo krémov na opaľovanie. Vďaka tomu nielen ušetríte miesto v kufri, ale budete pripravení aj do lietadla a budete si môcť dopriať rovnako kvalitnú starostlivosť ak doma.

Bez problémov i na palubu lietadla

Ak vyrážate na cesty len s príručnou batožinou, musíte byť pri balení kozmetiky a iných tekutín ako napríklad roztok na šošovky veľmi opatrní. Všetky balenia totiž musia byť menšie ako 100 mililitrov. A pozor, za tekutinu sa v tomto prípade považujú aj krémy, pleťové mlieka, oleje, spreje, šampóny a nádobky pod tlakom, teda dezodoranty, antiperspiranty alebo aj tužidlá.

Zároveň platí, že objem prípravkov, ktoré si beriete na palubu lietadla, nesmú presiahnuť 1 liter. Tieto prípravky sa musia zmestiť do priehľadného uzatvárateľného vrecka s rozmermi 20 × 20 cm, ktorý väčšinou nájdete priamo na letiskách. Avšak prepravné podmienky jednotlivých spoločností aj krajín sa môžu líšiť, takže si informácie o povolenom množstve tekutín vopred preverte priamo u prepravnej spoločnosti.

Roztok na kontaktné šošovky Biotrue Flight Pack*

Pri cestovaní lietadlom vám dobre poslúži balenie Biotrue Flight Pack* od Bausch+Lomb, ktoré obsahuje dve praktické 60 ml fľaštičky Biotrue roztoku*,  2 x puzdro na kontaktné šošovky a uzatvárateľné priehľadné vrecko. Biotrue roztok* na mäkké kontaktné šošovky je určený na čistenie, lubrikáciu a uchovávanie mäkkých kontaktných šošoviek.

Vďaka baleniu Biotrue Flight Pack* zachováte čistotu a nezávadnosť kontaktných šošoviek aj počas vašej cesty za prácou alebo zábavou a súčasne budete spĺňať podmienky príručnej batožiny pri cestovaní lietadlom. Viacúčelový roztok Biotrue* predstavuje jedinečnú koncepciu starostlivosti o šošovky, je biologicky inšpirovaný, aby fungoval ako oči a pomohol zachovať šošovky vlhké až 20 hodín, čo sa na palube lietadla hodí aj pri dlhých cestách.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.   

*zdravotnícka pomôcka

© Bausch + Lomb. Všetky práva sú vyhradené. Táto stránka je publikovaná spoločnosťou Bausch + Lomb, so sídlom: Galvaniho 7/B, 821 04 Bratislava, IČO: PL5252810445, zapísaná v obchodnom registri vedenom okresným súdom v Bratislave, oddiel Sro, vložka: 57120/B, ktorá je výhradne zodpovedná za jej obsah. Táto stránka je určená pre použitie občanov Slovenskej republiky. Bausch + Lomb®, Biotrue®, Biotrue™ ONEday, Biotrue™ ONEday for Presbyopia, PureVision 2HD™, PureVision 2HD™ for Astigmatism, PureVision™ for Presbyopia, SofLens® Natural Colors, SofLens® 59, SofLens® Toric, SofLens® Multi-Focal, Optima™ FW a ReNu® MultiPlus™ sú ochranné a/alebo registrované známky Bausch + Lomb®

Odborné otázky týkajúce sa našich výrobkov: SlovakRepublic.Medical.Info@bauschhealth.com

Hlásenie nežiadúcich účinkov a sťažností na zdravotnícke pomôcky: slovakia.mdcompliants@bauschhealth.com