www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Ste po 40-ke a máte „krátke ruky“? Presbyopické šošovky sú tu pre vás!

Pamätáte si na svoju babičku alebo starého otca, keď museli niečo prečítať dali si jedny okuliare, keď sa mali pozrieť do diaľky, nasadili druhé. No a stále dokola. Našťastie, vy už toto absolvovať nemusíte, pretože sú tu multifokálne (presbyopické) šošovky Ultra for presbyopia od Bausch+Lomb!

Starnúce oči

S pribúdajúcim vekom nám nepribúdajú len tukové bunky na bruchu a vrásky na tvári, ale častokrát aj problémy so zrakom. V obchode nevieme prečítať zloženie potravín, správu na mobile si musíme zväčšovať, aby sme ju vedeli prečítať, respektíve, aby sme v odpovedi použili správneho smajlíka 😊 Presbyopia je fyziologický úbytok akomodácie, teda úbytok pružnosti očnej šošovky, kvôli čomu oko nedokáže presne zaostriť predmety alebo čítaný text v blízkej vzdialenosti do 33 cm. Typickým príkladom presbyopie je tzv. dlhá ruka – naťahovanie paže, aby sme vedeli zaostriť na malé písmená. Časom sa to zhorší a prestávame vidieť aj na stredné vzdialenosti, čiže na počítač alebo máme problémy pri bežnej práci v kuchyni. A vtedy nám už ani okuliare na čítanie, čo nám oftalmológ predpísal, veru nepomôžu…

Multifokálne (presbyopické) šošovky Ultra

Ale nevešajte hlavu. Človek je tvor vynaliezavý a nie je tomu inak ani pri šošovkách. Maximálne pohodlie pre videnie na rôzne vzdialenosti vám poskytnú multifokálne (presbyopické) šošovky Ultra for presbyopia od Bausch+Lomb. V čom spočíva ten zázrak? Majú veľa vylepšení, najmä v optickej časti, vynovený 3-zónový dizajn a technológiu KomfortMoist, ktorá zabezpečuje 95 % zvlhčenie kontaktnej šošovky a vďaka tomu si vaše oči môžu užívať 16 hodín absolútneho pohodlia a to aj pri práci na počítači alebo pri sledovaní televízie. Stredová zóna šošoviek koriguje pohľad nablízko, ďalšia zóna, ktorá vylepšuje pohľad na strednú vzdialenosť plynulo prechádza do tretej zóny, ktorá sa postará o pohľad do diaľky.

Pribúda stále viac ľudí, ktorí potrebujú používať tento typ šošoviek na korekciu presbyopie. Chcú lepšie vidieť do blízka, ako aj na pracovnú vzdialenosť bez toho, aby museli robiť kompromis pri pohľade do diaľky. Rozhodnú sa pre kontaktné šošovky z dôvodu, aby necítili rozdiely pri pozeraní na rôzne vzdialenosti. Pamätajte – pohodlie je najlepší vynálezca! 😊

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.

Blog vznikol v spolupráci s doc. Mgr. Pavlom Benešom, Ph.D., KOO LF MU Brno.

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com