www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Takáto má byť denná starostlivosť o kontaktné šošovky

Patríte k miliónom ľudí, ktorí používajú technicky jedny z najdokonalejších kontaktných šošoviek značky Bausch + Lomb? Dozviete sa, aká má byť ich pravidelná denná starostlivosť.

Na začiatok je vhodné spomenúť, čo by ste si mali nachystať. Na denné na čistenie, oplachovanie, zvlhčovanie a dezinfekciu mäkkých kontaktných šošoviek môžete použiť roztok ReNu MultiPlus, roztok Biotrue, roztok EasySept, ako aj kvapky ReNu Lubricating & Rewetting Drops. Okrem toho si pripravte aj všetky potreby na čistenie, vrátane čistej papierovej utierky alebo uteráka, mali by ste mať prístup k tečúcej čistej (pitnej) vode a určite nezabudnite na mydlo.


V rámci prípravy myslite na tieto body:

 • Pracujte na čistom a hladkom povrchu!
 • Pokiaľ čistíte šošovky nad umývadlom, nezabudnite uzavrieť odpad!
 • Pred každou manipuláciou s kontaktnými šošovkami si dôkladne umyte a osušte ruky!
 • Vždy začínajte tou istou šošovkou, aby ste sa vyhli omylu! (väčšina ľudí začína pravou šošovkou).

Krok 1: Čistenie kontaktných šošoviek

Po každom vybratí šošoviek z oka je potrebné z nich čistením odstrániť nečistoty a usadeniny. Dodržujte tento postup s roztokom Biotrue:

 • Misku puzdra Bausch + Lomb naplňte čistým roztokom Biotrue.
 • Vyberte šošovku z pravého oka a položte ju na dlaň. Odporúčame pokvapkať šošovku roztokom a jemným trením bruškom prsta na dlani sa z nej odstránia hrubšie nečistoty a hlieny.
 • Dôkladne opláchnite každú stranu šošovky po dobu päť sekúnd roztokom Biotrue. (Nikdy neoplachujte vodou.)
 • Takto vyčistenú šošovku vložte do puzdra s čerstvým roztokom Biotrue.

Krok 2: Dezinfekcia

Dezinfekciou po každom vybratí šošovky zničíte mikroorganizmy, ktoré by mohli spôsobiť podráždenie alebo infekciu očí.

 • Šošovka musí byť v roztoku Biotrue úplne ponorená.
 • Zaskrutkujte uzáver a celý proces opakujte s ľavou šošovkou.
 • Šošovku nechajte v puzdre aspoň štyri hodiny alebo celú noc.
 • Po dezinfekcii vyberte šošovky z puzdra a vložte si ich do očí. (Pred použitím po dezinfekcii ich nemusíte znovu oplachovať.)
 • Nikdy neoplachujte šošovky vodou.
 • Nakoniec tekutinu vylejte a misku puzdra vypláchnite čistým roztokom Biotrue. Zaskrutkujte uzáver. Miska je pripravená pre ďalšie použitie. Puzdro vysušte.

Bio-inšpirovaná starostlivosť

Vedeli ste, že moderná starostlivosť o kontaktné šošovky sa tiež BIO-INŠPIRUJE? Bio-inšpirácia je disciplína, ktorá skúma prírodné systémy a procesy, aby ich následne využila pri návrhu prelomových technológií a produktov. Takto viedla živosť a jas motýlích krídiel k energeticky úspornejším LED displejom. K svojej jedinečnej dezinfekčnej účinnosti pridáva Biotrue kombináciu troch bio-inšpirovaných inovácií: má rovnaké pH ako zdravé slzy, využíva rovnaký lubrikant ako je v očiach a udržuje antimikrobiálne proteíny aktívne.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.

© Bausch + Lomb. Všetky práva sú vyhradené. Táto stránka je publikovaná spoločnosťou Bausch + Lomb, so sídlom: Galvaniho 7/B, 821 04 Bratislava, IČO: PL5252810445, zapísaná v obchodnom registri vedenom okresným súdom v Bratislave, oddiel Sro, vložka: 57120/B, ktorá je výhradne zodpovedná za jej obsah. Táto stránka je určená pre použitie občanov Slovenskej republiky. Bausch + Lomb®, Biotrue®, Biotrue™ ONEday, Biotrue™ ONEday for Presbyopia, PureVision 2HD™, PureVision 2HD™ for Astigmatism, PureVision™ for Presbyopia, SofLens® Natural Colors, SofLens® 59, SofLens® Toric, SofLens® Multi-Focal, Optima™ FW a ReNu® MultiPlus™ sú ochranné a/alebo registrované známky Bausch + Lomb®

Odborné otázky týkajúce sa našich výrobkov: SlovakRepublic.Medical.Info@bauschhealth.com

Hlásenie nežiadúcich účinkov a sťažností na zdravotnícke pomôcky: slovakia.mdcompliants@bauschhealth.com