www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Takto to všetko začalo…

Za mnohými svetovými značkami sa skrýva zaujímavý príbeh a inak tomu nie je ani pri značke Bausch + Lomb. Sám život niekedy zariadi, že sa vyberiete cestou, ktorá zožne úspech. Podobne to bolo v prípade Johna Jacoba Bausch a jeho dobrého priateľa Henryho Lomba.

Partnerstvo za 60 dolárov

Písal sa rok 1853, keď nemecký imigrant John Jacob Bausch založil v Rochesteri v New Yorku malý obchod s optickými výrobkami. Keď potreboval viac peňazí na to, aby si udržal rozvíjajúce sa podnikanie, Bausch si požičal 60 dolárov od svojho dobrého priateľa Henryho Lomba. Bausch sľúbil, že ak sa mu bude dariť a podnik sa rozrastie, Lomb sa stane jeho plnoprávnym partnerom. Podnikanie prekvitalo a dobrí priatelia sa onedlho stali aj obchodnými partnermi.

V prvých rokoch spoločnosť Bausch + Lomb vyrobila revolučné rámy z gumových okuliarov, ako aj množstvo optických výrobkov, ktoré vyžadovali vysoký stupeň presnosti výroby. Do roku 1903 bola spoločnosti vydaná patentová dokumentácia pre mikroskopy, ďalekohľady a dokonca aj uzáver fotoaparátu založený na reakcii oka na svetlo…

História inovácií umožnila prvé snímky Mesiaca

V roku 1900 spoločnosť Bausch + Lomb naďalej demonštrovala svoje miesto v popredí technologických inovácií optických výrobkov. Spoločnosť Bausch + Lomb vyrobila prvé sklo optickej kvality vyrobené v USA, vyvinulo prvotriedne slnečné okuliare pre armádu počas prvej svetovej vojny a vytvorilo šošovky používané vo fotoaparátoch, ktoré urobili prvé satelitné snímky Mesiaca. V roku 1971 spoločnosť Bausch + Lomb predstavila prvé mäkké kontaktné šošovky a je stále najväčším svetovým poskytovateľom produktov v starostlivosti o oči.

Hoci produkty a časy sa zmenili, spoločnosť Bausch + Lomb sa stále drží dedičstva oddanosti inovácii, kvalite a zručnosti, ktoré založili John Jacob Bausch a Henry Lomb. V auguste 2013 sa spoločnosť Bausch + Lomb stala divíziou starostlivosti o oči spoločnosti Bausch Health Companies Inc., predtým známej ako Valeant Pharmaceuticals International, Inc.

Bausch + Lomb je jedna z najstarších neustále sa rozvíjajúcich spoločností v Spojených štátoch, s celosvetovou pôsobnosťou.

Video o histórii značky Bausch + Lomb si môžete pozrieť tu (v pôvodnom znení v angličtine):

 

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com