www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Umelé slzy s BIO inšpiráciou

Používatelia kontaktných šošoviek sa určite stretnú s pocitom suchých a podráždených očí. Nezáleží na tom, či je pocit viac alebo menej intenzívny, v každom prípade je potrebné ho riešiť. Prvým krokom by mala byť aplikácia VHODNÝCH umelých sĺz do očí, ktoré zmiernia nepríjemné pocity a prinesú očiam úľavu. Po ktorých však siahnuť? Je nevyhnutné nájsť také kvapky, ktoré sú kompatibilné s vašimi očami aj kontaktnými šošovkami.

BIO inšpirácia s patentovaným uzáverom

Očné kvapky Biotrue* sú zdravotnícka pomôcka s obsahom kyseliny hyalurónovej, ktorá sa  prirodzene nachádza v očiach a slznom filme. Vďaka nej sa zabezpečí zvlhčenie očí a nepríjemné pocity miznú. Vďaka inovatívnemu uzáveru môže byť roztok bez konzervačných látok a kvapky je možné používať až 6 mesiacov od otvorenia. Keďže sú očné kvapky Biotrue* inšpirované poznatkami o ľudskom organizme tak, aby očiam poskytovali ten najlepší a najprirodzenejší komfort, sú vhodné aj pre citlivé oči a môžu sa počas dňa používať tak často, ako je potrebné. Poskytujú rýchlu úľavu s malým alebo žiadnym rozostrením videnia po aplikácii. Ak sa nepríjemné pocity suchých a podráždených očí dlhodobo nezlepšujú, vyhľadajte lekára.

Suché a podráždené oči

Pocity unavených, suchých či podráždených očí môžu byť spôsobené napríklad častou a dlhou prácou na počítači či nevhodným vonkajším prostredím. Konkrétnejšie by sme medzi rizikové faktory na vznik podráždených očí mohli zaradiť klimatizáciu, cestovanie lietadlom, poveternostné podmienky či vykonávanie niektorých športov. Nech už je  príčinou čokoľvek, prejavy môžu byť u každého trochu iné a neriešený problém môže prerásť do veľkých rozmerov. Aké problémy môžu nastať

  • bodavá bolesť, pálenie, svrbenie (podráždenie), alebo iná bolesť očí
  • neobvyklý pocit, že máte niečo v oku (cudzie teleso, poškriabaná oblasť)
  • nadmerné slzenie očí
  • neobvyklá sekrécia z oka
  • začervenanie očí
  • znížená ostrosť videnia
  • rozmazané videnie, zobrazovanie dúhy alebo svetelných kruhov okolo predmetov
  • citlivosť na svetlo (fotofóbia)
  • syndróm suchých očí

Odteraz môžete svojim očiam dopriať dennú hydratáciu a zvlhčenie vďaka očným kvapkám Biotrue*, ktoré sú vytvorené na zmiernenie pocitov suchých a podráždených očí, spôsobených vonkajším prostredím alebo používaním kontaktných šošoviek. Očné kvapky Biotrue* sú zdravotnícka pomôcka.

*zdravotnícka pomôcka

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com