www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Umývate si ruky dôkladne pred aplikáciou kontaktných šošoviek?

Je to alfa omega pre všetkých „šošovkárov“. Ušetríte si tak možné nepríjemnosti s očami alebo s kontaktnými šošovkami.

Ako na to? Rovnako ako bežné umývanie rúk, aj to pred aplikáciou šošoviek pozostáva z troch základných krokov:

  1. Namydliť – ruky si opláchnite pod vodou ešte predtým, ako sa chopíte klasického mydla alebo tekutého mydla. Najlepšie je používať neparfumované antibakteriálne mydlo bez pridaných zložiek ako sú hydratačný krém, olej, lanolín alebo agresívne parfumy. Tie oči naozaj neocenia. Ruky si mydlite približne 15 sekúnd, začnite dlaňami, nevynechajte pokožku medzi prstami a vrchnú stranu rúk. Povenujte sa aj priestorom za nechtami, tie sa vám budú udržiavať jednoduchšie, keď ich budete mať pristrihnuté nakrátko.
  2. Zmyť – namydlené ruky dôkladne opláchnite teplou vodou. Dbajte na to, aby na nich neostali zvyšky mydla, ktoré by mohli zbytočne podráždiť oči.
  3. Utrieť – ruky si utrite do čistého uteráka. Najlepšie je na tento účel používať zvláštny uterák, do ktorého si bežne neutierate ruky, prípadne ani nikto ďalší v domácnosti. Rada nad zlato – požívajte uterák, ktorý nepúšťa vlákna ani chĺpky (predtým si ho nanečisto otestujte). Platí to aj pri papierových utierkach –   niektoré sú úplne bez chĺpkov, iné ich zas majú.

Nezabúdajte, že každý kontakt rúk s kľučkou, kýchnutie alebo zdvihnutý telefón počas cesty k šošovkám znamená GAME OVER a automaticky vás vracia do bodu číslo 1 – namydliť. Ešte dôležitéé upozornenie: Puzdierko na kontaktné šošovky otvárajte VŽDY s umytými (ak nepoužívate jednodňové kontaktné šošovky Biotrue ONEday) a proces umytia rúk zopakujte ešte pred samotnou aplikáciou kontaktných šošoviek s plánovanou (napríklad mesačnou) výmenou.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com