www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Vďaka Bausch + Lomb sa budú vaše oči usmievať aj na cestách

Cestovanie rozširuje naše obzory. Spoznávanie krás Slovenska, ale aj celého sveta a iných národov nás zbližuje s okolitým svetom. Lepšie rozumieme kultúrnym rozdielom či náboženským zvyklostiam iných ľudí. Ak máte možnosť, určite cestujte čo najviac. Prinášame vám zopár tipov a trikov, aby vaše cestovanie skončilo s úsmevom.

Služobka či dovolenka

Primárny cieľ cesty určuje jeho hlavný charakter, ale to neznamená, že napríklad počas služobnej cesty nemôžete vybehnúť na miestnu turistickú atrakciu alebo počas poznávacieho zájazdu nemôžeme pol dňa ležať na pláži a oddychovať. Existuje nepreberné množstvo turistických sprievodcov či už online alebo vo forme knihy, kde nájdete hlavné turistické atrakcie či monumenty daného regiónu, ktoré sa oplatí vidieť a zažiť. Tak neváhajte, zapnite si Google a program cesty si naplánujte!

Ubytovanie a miestna kuchyňa

Výberom ubytovania strávia ľudia veľa času a v mnohých prípadoch sa rozhodnú na základe recenzií od iných ľudí či turistických sprievodcov. Potom už len nájsť správny pomer medzi cenou a tým, čo chcete a môžete objednávať. Okrem hotelovej stravy, ktorá je v mnohým prípadoch vynikajúca, si na jedlo určite zájdite aj do miestnej reštaurácie, kde vyskúšajte regionálne špeciality – morské plody jedzte pri mori, vyštípané ústa majte v Indii či Mexiku a vypražené chrústy sú lahôdkou v ďalekej Ázii. Ochutnáte?

Potrebnosti

Podľa krajiny kam cestujete si nezabudnite vybaviť – víza, výmenu meny, povolenia, vstupy, poistenie, letenky, diaľničné známky, lístky na atrakcie, vstupenky do múzeí (napríklad Harry Potter múzeum je obsadené takmer nonstop) a tak ďalej.

Zároveň je veľmi užitočné si zistiť, ak máte nejaké zdravotné obmedzenia, najbližšie zdravotnícke zariadenie, kde vás môžu ošetriť alebo či hotel, kde máte izbu na 3. poschodí má výťah, aby ste s boľavými kĺbmi netrpeli od začiatku do konca vašej cesty.

Okrem toho si nezabudnite nabaliť všetky lieky, ktoré pravidelne užívate. Lieky sa môžu v zahraničí predávať pod iným menom alebo ich tam vôbec nedostanete. Myslite aj na pohodlie svojich očí a nezabudnite si zabaliť kontaktné šošovky spolu s roztokom, ktorý používate.

Nové cestovné balenia roztokov ReNu MultiPlus* a Biotrue*

Spoločnosť Bausch + Lomb si pre svojich cestovania chtivých zákazníkov pripravila novinku vo forme cestovných (100 ml) balení obľúbených viacúčelových roztokov na kontaktné šošovky ReNu MultiPlus* a Biotrue*, ktoré v batožine zaberú len minimum miesta a môžete si ich zobrať aj do príručnej batožiny do lietadla.

Viacúčelový roztok Biotrue* je inšpirovaný fyziológiou ľudských očí. Roztok Biotrue* ponúka mimoriadne účinnú dezinfekciu a ako jediný roztok v sebe spája tri bio-inšpirované inovácie: využíva lubrikačnú zložku, ktorá sa prirodzene vyskytuje v očiach; jeho pH je totožné ako pH zdravých sĺz a je schopný udržiavať aktivitu niektorých veľmi užitočných proteínov, ktoré sú taktiež prítomné v slzách.

Viacúčelový roztok ReNu MultiPlus*, tiež z dielne Bausch + Lomb, je určený na oplachovanie, dezinfekciu, uchovávanie, odstraňovanie bielkovinových usadenín, navlhčovanie a čistenie. Obe cestovné balenia roztokov obsahujú aj puzdro na kontaktné šošovky.

TIP na záver: mnoho ďalších tipov a trikov pre cestovanie pre vás odhalia úspešné cestovateľské blogy šikovných Slovákov napríklad https://bezmapy.com/, https://travelhacker.blog/, https://www.cestujemespolu.com/ alebo https://www.povlastnych.sk/. Rodičov určite zaujme blog https://cestujsdetmi.sk/.

*zdravotnícka pomôcka

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com