www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


ZVLHČOVANIE OČÍ POČAS HORÚCICH LETNÝCH DNÍ

Leto všetci milujeme. Je dlho svetlo, je teplo, môžeme veľa času tráviť vonku, ale sú situácie, kedy môže naše oči letné a horúce počasie potrápiť. Najmä ak nosíme kontaktné šošovky.

Suché oči

Vietor, klimatizácia, teplé počasie, slnečné žiarenie a mnoho ďalších faktorov spôsobuje, že naše oči môžu byť suchšie ako obyčajne. Dôležité je tiež dodržiavať dostatočný pitný režim, keďže slzný film je tvorený vodou až z 99 %. Znížené množstvo slzného filmu v očiach spôsobuje slabý prísun živín a kyslíku, ale aj nedostatočnú ochranu pred vonkajším prostredím či baktériami. Keď je slzný film narušený, oko rýchlejšie vysychá. To vedie v prvom rade k veľkému nepohodliu očí, najmä u šošovkárov, v horšom prípade to spôsobuje až tvorbu jaziev na oku či zákalu rohovky.

Vhodné kontaktné šošovky

Ale nevytvárajme hneď čierne scenáre :) Ak sa budete o zvlhčenie svojich očí správne a pravidelne starať, užijete si horúce dni ako nikdy predtým. V prvom rade je dôležité, aby ste si vybrali kontaktné šošovky zo správneho materiálu. Vhodné sú napríklad jednodňové šošovky Biotrue ONE day*, ktoré poskytujú maximálne pohodlie vďaka prelomovému  materiálu hypergel. Vďaka tomu poskytujú výnimočné videnie a pohodlie dokonca aj po 16 hodinách nosenia. Hypergel má najlepšie vlastnosti konvenčných hydrogelov ako aj silikónhydrogelov, a je zároveň novou generáciou materiálu na jedno použitie. Biotrue ONEday lenses* majú vysoký obsah vody (až 78 %), čo je hodnota zhodná s obsahom vody v ľudskej rohovke. Naviac je povrch kontaktných šošoviek vytvorený tak, že napodobňuje vlastnosti tukovej zložky slzného filmu. Vďaka tomu povrchy šošoviek neosychajú a udržujú si svoje optické vlastnosti a parametre po celú dobu ich nosenia. Do materiálu týchto šošoviek je tiež zakomponované zmáčadlo, ktoré zvyšuje príjemný pocit pri ich nosení.

Umelé slzy s bioinšpiráciou

V prípade, že rohovka oka vysychá, je dôležité čo najrýchlejšie do očí aplikovať umelé slzy s obsahom kyseliny hyalurónovej. Veľmi dobré sú napríklad očné kvapky Biotrue*, ktoré sú vytvorené na zmiernenie prejavov suchého oka spôsobených vonkajším prostredím alebo používaním kontaktných šošoviek. Inšpirované sú fyziológiou vašich očí, obsahujú polymernú kyselinu hyalurónovú (hyaluronát sodný) , ktorá sa prirodzene nachádza vnútri štruktúry zdravých ľudských očí a slznom filme. Poskytujú rýchlu úľavu podráždeným očiam s malým alebo žiadnym rozostrením videnia po aplikácii.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.   

*zdravotnícka pomôcka

© Bausch + Lomb. Všetky práva sú vyhradené. Táto stránka je publikovaná spoločnosťou Bausch + Lomb, so sídlom: Galvaniho 7/B, 821 04 Bratislava, IČO: PL5252810445, zapísaná v obchodnom registri vedenom okresným súdom v Bratislave, oddiel Sro, vložka: 57120/B, ktorá je výhradne zodpovedná za jej obsah. Táto stránka je určená pre použitie občanov Slovenskej republiky. Bausch + Lomb®, Biotrue®, Biotrue™ ONEday, Biotrue™ ONEday for Presbyopia, PureVision 2HD™, PureVision 2HD™ for Astigmatism, PureVision™ for Presbyopia, SofLens® Natural Colors, SofLens® 59, SofLens® Toric, SofLens® Multi-Focal, Optima™ FW a ReNu® MultiPlus™ sú ochranné a/alebo registrované známky Bausch + Lomb®

Odborné otázky týkajúce sa našich výrobkov: SlovakRepublic.Medical.Info@bauschhealth.com

Hlásenie nežiadúcich účinkov a sťažností na zdravotnícke pomôcky: slovakia.mdcompliants@bauschhealth.com