www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


ZVLHČOVANIE OČÍ POČAS HORÚCICH LETNÝCH DNÍ

Leto všetci milujeme. Je dlho svetlo, je teplo, môžeme veľa času tráviť vonku, ale sú situácie, kedy môže naše oči letné a horúce počasie potrápiť. Najmä ak nosíme kontaktné šošovky.

Suché oči

Vietor, klimatizácia, teplé počasie, slnečné žiarenie a mnoho ďalších faktorov spôsobuje, že naše oči môžu byť suchšie ako obyčajne. Dôležité je tiež dodržiavať dostatočný pitný režim, keďže slzný film je tvorený vodou až z 99 %. Znížené množstvo slzného filmu v očiach spôsobuje slabý prísun živín a kyslíku, ale aj nedostatočnú ochranu pred vonkajším prostredím či baktériami. Keď je slzný film narušený, oko rýchlejšie vysychá. To vedie v prvom rade k veľkému nepohodliu očí, najmä u šošovkárov, v horšom prípade to spôsobuje až tvorbu jaziev na oku či zákalu rohovky.

Vhodné kontaktné šošovky

Ale nevytvárajme hneď čierne scenáre :) Ak sa budete o zvlhčenie svojich očí správne a pravidelne starať, užijete si horúce dni ako nikdy predtým. V prvom rade je dôležité, aby ste si vybrali kontaktné šošovky zo správneho materiálu. Vhodné sú napríklad jednodňové šošovky Biotrue ONE day*, ktoré poskytujú maximálne pohodlie vďaka prelomovému  materiálu hypergel. Vďaka tomu poskytujú výnimočné videnie a pohodlie dokonca aj po 16 hodinách nosenia. Hypergel má najlepšie vlastnosti konvenčných hydrogelov ako aj silikónhydrogelov, a je zároveň novou generáciou materiálu na jedno použitie. Biotrue ONEday lenses* majú vysoký obsah vody (až 78 %), čo je hodnota zhodná s obsahom vody v ľudskej rohovke. Naviac je povrch kontaktných šošoviek vytvorený tak, že napodobňuje vlastnosti tukovej zložky slzného filmu. Vďaka tomu povrchy šošoviek neosychajú a udržujú si svoje optické vlastnosti a parametre po celú dobu ich nosenia. Do materiálu týchto šošoviek je tiež zakomponované zmáčadlo, ktoré zvyšuje príjemný pocit pri ich nosení.

Umelé slzy s bioinšpiráciou

V prípade, že rohovka oka vysychá, je dôležité čo najrýchlejšie do očí aplikovať umelé slzy s obsahom kyseliny hyalurónovej. Veľmi dobré sú napríklad očné kvapky Biotrue*, ktoré sú vytvorené na zmiernenie prejavov suchého oka spôsobených vonkajším prostredím alebo používaním kontaktných šošoviek. Inšpirované sú fyziológiou vašich očí, obsahujú polymernú kyselinu hyalurónovú (hyaluronát sodný) , ktorá sa prirodzene nachádza vnútri štruktúry zdravých ľudských očí a slznom filme. Poskytujú rýchlu úľavu podráždeným očiam s malým alebo žiadnym rozostrením videnia po aplikácii.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.   

*zdravotnícka pomôcka

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com