www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Zvyknete mať podráždené a unavené oči?

Aj nepriaznivé počasie dokáže poriadne potrápiť očnú sliznicu, čo môže spôsobiť celkové nepohodlie spojené s videním. Suché, podráždené a unavené oči vnímajú nositelia kontaktných šošoviek podstatne intenzívnejšie, a tak hľadajú najefektívnejšie a najrýchlejšie riešenie pre ich úľavu. Patríte medzi nich aj vy a chcete pomôcť svojim očiam?

BLOGY NA WEB (3)hyal-drop-krabickaV tom prípade by ste mali staviť na prípravok určený na zvlhčenie suchých očí. Rýchlu úľavu môžete dosiahnuť vďaka očným kvapkám Hyal-Drop multi. Neobsahujú konzervačné látky a vaše oči aj s nasadenými kontaktnými šošovkami dokonale zvlhčia. Účinne tak zabránia vzniku pocitu tzv. „suchých očí“. Nepochybne oceníte aj moderné riešenie aplikácie kvapiek s pomocou patentovaného pumpičkového mechanizmu. Očné kvapky Hyal-Drop multi obsahujú 2,4 mg/ml kyseliny hyalurónovej,  ktorá je súčasťou každého tkaniva ľudského tela. Jej hlavnou úlohou v organizme je zvyšovanie lubrikácie pomocou naviazania molekúl vody. Kyselina hyalurónová je v súčasnosti pre svoje pozitívne účinky jednou z najintenzívnejšie skúmaných látok v medicíne. Použiteľnosť očných kvapiek Hyal-Drop multi je 6 mesiacov po ich otvorení, balenie obsahuje 10 ml očného roztoku a vo vybraných lekárňach ich nájdete s odporúčanou cenou 8,45 eur.

Zopár jednoduchých tipov na zmiernenie nepríjemných prejavov podráždených očí:

  • Dodržujte hygienu rúk, často si ich myte mydlom a vodou.
  • Obmedzte dotyky očí, nešúchajte si ich.
  • Pri dráždení mejkapom alebo očnými tieňmi je riešením hypoalergénna dekoratívna kozmetika, prípadne dočasné nepoužívanie akejkoľvek dekoratívnej kozmetiky.
  • Ak ste nositeľom kontaktných šošoviek, pristupujte zodpovedne k ich čisteniu a dezinfekcii. V prípade väčších ťažkostí s podráždením alebo začervenaním očí je vhodné zmeniť vaše aktuálne šošovky na jednodňové (jednorazové) kontaktné šošovky. Nikdy sa nedeľte o svoje kontaktné šošovky s niekým ďalším.
  • Do očí si aplikujte očné kvapky podľa potreby, aby ste eliminovali prejavy ich podráždenia.

Nezabúdajte na návštevu očného lekára, pretože je dôležitá. V prípade akýchkoľvek pretrvávajúcich problémov s očami je potrebné mať na pamäti, aby ste čo najskôr vyhľadať očného lekára – oftalmológa pre zistenie príčin vašich ťažkostí.

Do skorého písmenkovania,

Vaša adminka

© Bausch + Lomb. Všetky práva sú vyhradené. Táto stránka je publikovaná spoločnosťou Bausch + Lomb, so sídlom: Galvaniho 7/B, 821 04 Bratislava, IČO: PL5252810445, zapísaná v obchodnom registri vedenom okresným súdom v Bratislave, oddiel Sro, vložka: 57120/B, ktorá je výhradne zodpovedná za jej obsah. Táto stránka je určená pre použitie občanov Slovenskej republiky. Bausch + Lomb®, Biotrue®, Biotrue™ ONEday, Biotrue™ ONEday for Presbyopia, PureVision 2HD™, PureVision 2HD™ for Astigmatism, PureVision™ for Presbyopia, SofLens® Natural Colors, SofLens® 59, SofLens® Toric, SofLens® Multi-Focal, Optima™ FW a ReNu® MultiPlus™ sú ochranné a/alebo registrované známky Bausch + Lomb®

Odborné otázky týkajúce sa našich výrobkov: SlovakRepublic.Medical.Info@bauschhealth.com

Hlásenie nežiadúcich účinkov a sťažností na zdravotnícke pomôcky: slovakia.mdcompliants@bauschhealth.com