www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Ako v kancelárii zabojovať proti suchým očiam

Z pláží či slnečným svetlom zaliatych lúk a kopcov sa pomaly vraciame do našich kancelárií či homeofficov k našim počítačom. Kvôli viacerým faktorom sa v tomto období môžu vaše oči oprávnene cítiť unavené, podráždené až suché. Povieme si zopár rád, ako tomu predchádzať.

Vetrajte, vetrajte, vetrajte…

Naša rohovka je vyživovaná kyslíkom, ktorý vieme získať len zo vzduchu. Je to o to dôležitejšie, ak nosíte kontaktné šošovky. Vtedy vaše oči ocenia správny výber materiálu, z ktorého sú šošovky vyrobené. Vďaka moderným materiálom a výrobným procesom kontaktných šošoviek vám výnimočné pohodlie ponúkajú kontaktné šošovky ULTRA*. Zaisťujú 95 %-né zvlhčenie po celých 16 hodín. Šošovky ULTRA* zabezpečujú dokonalé spojenie vysokej priepustnosti kyslíka a dlhotrvajúcu hydratáciu šošoviek. Cieľom výrobcov je znížiť dlhodobo pretrvávajúce nepohodlie u mnohých nositeľov šošoviek a celkovo zvýšiť vlastnosti šošoviek, ktoré ponúkajú komfort aj pri celodennom nosení.

Pozor na dlhodobú prácu s počítačom

Pohľad na monitor či obrazovku núti naše oči, aby pracovali intenzívnejšie. Málo žmurkáme, a preto sa oči rýchlo vysušujú, obrazovka má odlesky a odrazy, takže text sa nám ťažšie číta. Oči sú preťažené a vznikajú problémy. Ak pri práci s počítačom potrebujete korigovať zrak kontaktnými šošovkami, ideálnou voľbou z portfólia Bausch + Lomb sú kontaktné šošovky ULTRA* vyvinuté práve pre prácu s digitálnymi zariadeniami. Keďže pri používaní digitálnych zariadení žmurkáme až o 66 % menej, využívajte výhody nosenia kontaktných šošoviek ULTRA*, ktoré zabraňujú vysychaniu šošoviek kvôli zníženému žmurkaniu. Zároveň oči zvlhčujú a pri ich nosení dochádza k zníženiu pocitu suchých očí a únavy. Na Slovenskú sú aktuálne v ponuke tieto tri druhy kontaktných šošoviek ULTRA* – sférické, tórické (Ultra for astigmatism) a presbyopické (Ultra for presbyopia).

Ako ešte znížiť únavu očí

Príznaky nadmerného zaťaženia očí sú väčšinou prechodné. Ak však neurobíme ani minimálne opatrenia, aby sme záťaž očí zmiernili, môže sa objaviť syndróm počítačového videnia, ktorý je sprevádzaný nepríjemnými príznakmi. Únava očí je často spojená s bolesťami hlavy, rozmazaným videním alebo bolesťami krku a ramien. Krátkodobá únava očí môže prerásť do syndrómu suchého oka. Suché oko sa prejavuje svrbením, pálením, bolesťou pri žmurkaní alebo aj pocitom cudzieho telesa v oku. Použite vhodné kvapky do očí  ako sú napríklad umelé slzy Biotrue* s obsahom kyseliny hyalurónovej, ktorá sa  prirodzene nachádza v očiach a slznom filme, čím poskytujú očiam maximálne zvlhčenie.

Ďalšie opatrenia, ktorými môžete zmierniť alebo úplne odstrániť únavu očí:

  • úprava osvetlenia v miestnosti tak, aby bolo pre vaše oči príjemné a korigovalo intenzitu svetla z monitora či obrazovky,
  • nastavenie výšky monitora počítača pri práci vo výške vašich očí tak, aby ste mali hlavu v prirodzenom uhle a pohodlnej pozícii,
  • vymedzenie si pravidelných prestávok pri práci, počas ktorých si môžete zacvičiť s očami, ale aj ramenami, chrbtom či pažami,
  • zadováženie si vhodnej stoličky s oporou pre krk a chrbát, aby ste zabránili preťaženiu.

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.

*zdravotnícka pomôcka

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com