www.sosovka.sk – Váš sprievodca kontaktnými šošovkami Bausch + Lomb


Kempovanie je zážitok na celý život

Pamätáte si na svoje prvé kempovanie s rodičmi či spolužiakmi? Alebo máte tento nezabudnuteľný zážitok ešte len pred sebou? Každopádne predtým ako vyrazíte do prírody aj na noc, musíte si ujasniť zopár vecí.

Kam pôjdete

Svoj stan si nemôžete rozložiť len tak na hocijakej lúke. Sú na to určené miesta, tak neriskujte pokutu. Asi si budete chcieť založiť aj oheň, tak si vopred zistite, či je to v mieste kempovania možné a či neplatí celoplošný zákaz zakladania otvorených ohňov kvôli suchému počasiu.

S kým pôjdete

Ak idete do prírody, v noci sa môže stať všeličo. Od vyčíňania počasia, cez nočnú návštevu lesnej zveri až po nečakané zdravotné problémy. Ak ste v kempovaní začiatočník, zoberte si do partie niekoho skúsenejšieho. Viacerým vám bude veselšie, aj sa o seba vzájomne dokážete postarať v prípade potreby.

Či vám všetko funguje

Ak nekempujete pravidelne, určite si skontrolujte vybavenie, ktoré si zoberiete so sebou. Preteká vám stan? Určite to nechcete zistiť počas búrky na kopci bez možnosti iného úkrytu pred nepriaznivým počasím. Nezabudnite na funkčnú baterku, výkonný mobilný telefón, teplé a nepremokavé oblečenie či kvalitný spacák.

Čo si zbalíte

Zoberte si len to najnutnejšie, najmä ak si budete musieť veci k miestu kempovania vyniesť na vlastnom chrbte. Pri kozmetických výrobkoch či zdravotníckych pomôckach vsaďte na cestovné balenia, ktoré sú skladné, malé, ľahké a pri krátkodobom pobyte v prírode splnia svoj účel. Pri kempovaní taktiež myslite na to, že hygienu budete môcť dodržiavať len v obmedzenom režime. Ak nosíte kontaktné šošovky, nebudete mať možnosť šošovky dezinfikovať a čistiť. Preto si vyberte také, ktoré vám situáciu uľahčia.

Pri kempovaní sú spomedzi kontaktných šošoviek najhygienickejšou voľbou jednorazové, teda jednodňové kontaktné šošovky – Biotrue ONEday lenses* od Bausch+Lomb. Ráno rozbalíte sterilný pár šošoviek, vložíte do očí čistými rukami a večer ich z očí vyberiete a jednoducho vyhodíte do koša po príchode domov. Jednodňové šošovky Biotrue ONEday* poskytujú očiam maximálne pohodlie. Majú vysoký obsah vody (až 78 %), čo je hodnota zhodná s obsahom vody v ľudskej rohovke, čiže oči sú zvlhčené, čo pri kempovaní v prírode určite oceníte. 

Rady na záver

Odsledujte si predpoveď počasia, ale aj napriek tomu buďte pripravení na všetky alternatívy – od búrok, cez silný vietor až po vytrvalý dážď či horúčavy. Nezabudnite na pokrývku hlavy, dostatočný pitný režim, finančnú rezervu aj dobrý nožík sa vždy zíde. Užite si kempovanie a spojenie s prírodou!

*zdravotnícka pomôcka

Chcete mať informácie zo sveta Bausch + Lomb z prvej ruky? Sledujte našu stránku www.sosovka.sk a rovnako aj našu FB stránku https://www.facebook.com/BauschLombSR/.   

Hlásenie nežiaducich účinkov liekov:

Tel.: +421 910 101 334, E-mail: pv.slovakia@bausch.com

Odborné otázky k našim výrobkom:

E-mail: SlovakRepublic.medical.info@bausch.com

Hlásenie nežiaducich účinkov a sťažností na kvalitu zdravotníckych pomôcok:

E-mail: slovakia.mdcomplaints@bausch.com

Ochrana osobných údajov (GDPR):

E-mail: gdpr.sk@bausch.com